Forum Machete,Modelism,Hobby: Cartea IAR-80 / Ediitions TMA - Forum Machete,Modelism,Hobby

Salt la continut

Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Cartea IAR-80 / Ediitions TMA A sosit!

#1 Useril este offline   radub 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 2061
  • Inregistrat: 13-August 05

Postat 19 March 2008 - 04:06 PM

In sfarsit, dupa atatia ani de cautare si asteptare, cartea despre IAR-80 de la Editions TMA scrisa de Dan Antoniu si George Cicos a sosit.
A mea a venit direct de la domnul Antoniu, caruia ii multumesc foarte mult.
Cartea are foarte multe poze si desene, mai multe dacat am vazut vreodata despre acest subiect, bineinteles alaturi de cele pe care le stim mai toti.
Are si multe profile color, foarte bine realizate, si cateva pagini cu desne la 1/72, diferite de cele pe care le stim din revista Modelism.
Eu unul o am in mana de vreo doua ore de cand a adus-o postasul, dar mi-e greu sa o las.
Radu

#2 Useril este offline   Mgc151184 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 1066
  • Inregistrat: 14-December 04

Postat 19 March 2008 - 04:29 PM

Citeaza

In sfarsit, dupa atatia ani de cautare si asteptare, cartea despre IAR-80 de la Editions TMA scrisa de Dan Antoniu si George Cicos a sosit.
A mea a venit direct de la domnul Antoniu, caruia ii multumesc foarte mult.
Cartea are foarte multe poze si desene, mai multe dacat am vazut vreodata despre acest subiect, bineinteles alaturi de cele pe care le stim mai toti.
Are si multe profile color, foarte bine realizate, si cateva pagini cu desne la 1/72, diferite de cele pe care le stim din revista Modelism.
Eu unul o am in mana de vreo doua ore de cand a adus-o postasul, dar mi-e greu sa o las.
Radu

Super veste, Radub. :-)
Multumim. :hi:

#3 Useril este offline   AlexPl 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 768
  • Inregistrat: 30-November 04
  • Location:Leiden, Olanda

Postat 19 March 2008 - 07:02 PM

Cum se poate sa o avem si noi?
Unde se va comercializa?

#4 Useril este offline   radub 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 2061
  • Inregistrat: 13-August 05

Postat 19 March 2008 - 08:09 PM

Vezi postareaAlexPl, la 19 Mar 2008, 17:02, a spus:

Cum se poate sa o avem si noi?
Unde se va comercializa?


A mea a sosit direct de la autor, nu e cumparata. Cred ca se va afla in curand de unde se pot lua. Banuiesc ca va fi pusa la dispozitie de Editions TMA si magazinele on-line.
Candva, se zvonea ca Aeromagazin avea de gand sa le dea abonatilor... :hi: Nu am nici cea mai vaga dee care e situatia...
Asa cum am mai spus si cu alte ocazii, mergeti pe la negustori intrebati-i de ce nu vand si asta. Autorii si producatorii trebuie sa "simta" ca e cerere daca mai vrem si altele. :-)
Radu

#5 Useril este offline   Blue-Max 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 2473
  • Inregistrat: 06-December 04
  • Location:Lugoj

  Postat 19 March 2008 - 08:41 PM

Vezi postarearadub, la 19 Mar 2008, 20:09, a spus:

A mea a sosit direct de la autor, nu e cumparata. Cred ca se va afla in curand de unde se pot lua. Banuiesc ca va fi pusa la dispozitie de Editions TMA si magazinele on-line.
Candva, se zvonea ca Aeromagazin avea de gand sa le dea abonatilor... :-) Nu am nici cea mai vaga dee care e situatia...


Cu siguranta cartea se va putea cumpara de la TMA Editions. Dar cum a fost tiparita in Romania cu concursul Aeromagazin, cred ca se vor putea cumpara exemplare si prin Aeromagazin. Un pret informativ, dar NU cert este de 50 euro. Daca voi stii mai mult, va comunic.

Stiu ca e format A4 si e copertata cartea. Nu stiu insa cate pagini are. Radu, nu ne spui tu ?!

#6 Useril este offline   radub 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 2061
  • Inregistrat: 13-August 05

Postat 19 March 2008 - 08:51 PM

288 de pagini, coperta cartonata, tare, lucioasa (similara cu cartea Modelism despre Aeronautica Romana sau Constructii Aseronautice Romanesti)
Medin Robanescu de la Aeromagazin a facut tehnoredactarea.
Calitatea este excelenta, fara nici o plangere din partea mea.
Acum ce sa zic, din toate cartile pe care le am, nu vred ca e vreo carte pe care sa mi-o fi dorit atat de mult, si nu m-a dezamagit.
Radu

Aceasta postare a fost editata de radub: 19 March 2008 - 09:05 PM


#7 Useril este offline   AlexPl 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 768
  • Inregistrat: 30-November 04
  • Location:Leiden, Olanda

Postat 19 March 2008 - 10:42 PM

Din ce spune Radu este un "Must Have"
Sa speram ca autorii o vor pune in vanzare si in Romania.
Ar fi pacat sa cumpar de pe Amazon sau din alta parte din lume o carte care a fost facuta in Romania

#8 Useril este offline   Blue-Max 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 2473
  • Inregistrat: 06-December 04
  • Location:Lugoj

  Postat 20 March 2008 - 07:49 AM

....

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: IAR_80_pg_002_copy.jpg


#9 Useril este offline   Blue-Max 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 2473
  • Inregistrat: 06-December 04
  • Location:Lugoj

  Postat 21 March 2008 - 09:16 PM

Cartea poate fi cumparata de la Aeromagazin. Pt. abonati pretul e 150 lei, pt. restul echivalentul la 50 euro.
Bucurestenii pot suna la 0749 270 990 si pot ridica personal cartea; detalii la telefon.
Cei din provincie pot scrie la aeromagazin@clicknet.ro pt. a obtine detaliile de plata.

Fisiere atasate

  • Fisier atasat  cop1.pdf (930.17K)
    Numar de descarcari: 465

Aceasta postare a fost editata de Blue-Max: 21 March 2008 - 09:56 PM


#10 Useril este offline   Blue-Max 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 2473
  • Inregistrat: 06-December 04
  • Location:Lugoj

  Postat 22 March 2008 - 08:13 AM

Iata si coperta jpg ....

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: couvre_iar_80pub.jpg


#11 Useril este offline   Blue-Max 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 2473
  • Inregistrat: 06-December 04
  • Location:Lugoj

  Postat 24 March 2008 - 06:46 PM

Vezi postareaBlue-Max, la 21 Mar 2008, 21:16, a spus:

Cartea poate fi cumparata de la Aeromagazin. Pt. abonati pretul e 150 lei, pt. restul echivalentul la 50 euro.
Bucurestenii pot suna la 0749 270 990 si pot ridica personal cartea; detalii la telefon.
Cei din provincie pot scrie la aeromagazin@clicknet.ro pt. a obtine detaliile de plata.


Datorita  faptului ca am primit mai multe intrebari pe PM si e-mail legate de achizitia cartii IAR-80 de Antoniu & Cicos, va asigur 100% ca puteti achizitiona cartea de la Medin Robanescu. Daca la telefon raspunde robotul/casuta vocala,  :wub: recomand folosirea adresei de e-mail.

Arata acest topic


Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi