Forum Machete,Modelism,Hobby: Voivod sau Cneaz? Gelu sau Menumorut? - Forum Machete,Modelism,Hobby

Salt la continut

Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Voivod sau Cneaz? Gelu sau Menumorut?

#1 Useril este offline   FlyBoy 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 1937
  • Inregistrat: 24-February 06
  • Location:Bucuresti

  Postat 28 November 2007 - 02:51 AM

Salut,

Pavel cand ajung pe la el, daca sunt cu fiu-meu, imi da mie de lucru, cum ar fi aceasta miniatura...asta in cazul in care nu imi iau eu singur o macheta. :spiteful:

Oricum ultima oara cand am fost, i-a pasat lui Andrei jucaria din imagine numai ca era din metal nevopsit si pe la colturi dat cu ceva negru (smoala diluata banui eu). Substanta cu pricina a iesit dupa cateva runde de lichid de curatat carburatoru' (multam Doamne ca le-ai dat in cap la oameni sa il faca) si dupa niste nervi mancati. :clapping:

Apoi in seara trecuta, cam in 2 ore, m-am distrat cu el. Vopselele sunt Tamiya acrilice, mai putin partile metalice unde sunt MM Metalizer. La picioare are un covor de...marar facut cadou de Crios acum vre-un an sau circa aproximativ. :clapping:

Ulei nu am pus, lac nici atat, da' mie imi place cum a iesit, mai ales avand in vedere dimensiunile reduse.

Povestea in bref: Un ceva (cneaz sau voivod) din partea de inceput a istoriei romanilor pe aceste meleaguri. O fi Gelu, o fi Menumorut, poate fi la fel de bine si un Bogdan sau Dragos! :clapping: Va las pe voi sa votati/decideti cine poate fi.

Pana una alta sper sa va placa si cu voia lui Alexie, il declar inscris in concurs la categoria "Mai bine mai multi ca e mai bine si mai tarziu ca se poate" :clapping:

Bafta si dezlegati cainii!!! :clapping:

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: raf_hendon_0002.jpg
  • Imagine atasata: raf_hendon_0003.jpg
  • Imagine atasata: raf_hendon_0004.jpg
  • Imagine atasata: raf_hendon_0001.jpg


#2 Useril este offline   Panzer_Grenadire 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 893
  • Inregistrat: 11-October 05

Postat 30 November 2007 - 02:15 AM

Eu zic ca-i Gelu Paragelu.... :spiteful:

La vopsire nu am ce spune, e destul de bine, pacat insa ca figurina a fost cam uratica....avand aspect de wargame, capatanosi... :clapping:

#3 Useril este offline   FlyBoy 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 1937
  • Inregistrat: 24-February 06
  • Location:Bucuresti

Postat 30 November 2007 - 02:53 AM

Clar! :spiteful:

#4 Useril este offline   wurger 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 4049
  • Inregistrat: 21-February 05
  • Location:Bucuresti

Postat 03 December 2007 - 09:10 AM

Mararu' de pe jos i-a cazut de pe picioare ?
Cand se plictiseste Andrei de el sa-i faci un drybrush pe mantie...O sa-i placa iar.
Dupa ce se plictiseste si a doua oara, ascunde-l si il scoti peste un an doi cand iar o sa-i placa.
Pana atunci creste si Luca si o iei de la cap.

Ai vazut, cu un chistoc de cositor cate lucruri utile poti face.

Ne-mai vorbind ca poti sa-l speli de tot si sa-i dai iar wash negru sa-l dai sotiei de martisor (minti si tu ca e deschizatorul primaverii in traditia celta - ca ele nu stie da se bucura)

Arata acest topic


Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi