Forum Machete,Modelism,Hobby: Cel mai bun forum de electronica - www.forumelectro.ro - Forum Machete,Modelism,Hobby

Salt la continut

Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Cel mai bun forum de electronica - www.forumelectro.ro Vizitati-l si voi... ENJOY.

#1 Useril este offline   releu 

  • Nou venit
  • Grup: Members
  • Postari: 2
  • Inregistrat: 08-December 07

Postat 08 December 2007 - 06:40 PM

Nu stiu cat de util este forumul www.forumelectro.ro modelismului dar deoarece sunt mai vechi in aceasta breasla dar necunoscut aici, cred ca electronica prin esenta ei intodeauna a fost imbinata foarte bine cu machetele - modelismul. Spre exemplu, am facut acum 15 ani in urma o macheta de nava maritima comericiala, nu foarte complexa, dar care la momentul acela a impresionat prin statutul ei (avea cam 120cm lungime si vreo 48cm inaltime). Din pacate, modelul nu am reusit sa-l mai aduc acasa, unul din motive fiind si acela ca nu aveam unde sa o montez.

Va recomand cu toti daca doriti sa va "automatizati" machetele voastre cu minisisteme electronice utile (oricum aria modelismului e foarte larga) sa incercati printre picaturi (electronica e pretutindeni) sa accesati Forumul Electronistilor din Romania, inditulat simplu: www.forumelectro.ro

Nu stiu cati din voi sunt pasionati de acest domeniu dar sunt sigur ca vor fi si mai multi interesati de anumite sectiuni de acest forum de electronica, intr-o continua dezvoltare.

P.S. Sper ca moderatorii si administratorul acestui forum sa gaseasca putina intelegere din partea mea daca din punctul lor de vedere subiectul adus de mine in discutie nu este potrivit profilului acestui forum.

Sa fiti iubiti.
O seara placuta.

Aceasta postare a fost editata de releu: 08 December 2007 - 06:42 PM


#2 Useril este offline   releu 

  • Nou venit
  • Grup: Members
  • Postari: 2
  • Inregistrat: 08-December 07

Postat 06 December 2008 - 02:42 PM

Nu cu mult timp in urma forumul www.forumelectro.ro s-a transformat in forumul uneia dintre cele mai mari comunitati online despre stiinta si tehnica. Veti regasi aici categoriile de discutii arhicunoscute si nu in ultimul rand, alte categorii noi. Astfel, forumelectro.ro a devenit forum.tehnium-azi.ro, un forum sau o comunitate dedicata discutiilor din diverse domenii tehnice, un forum al revistei online TEHNIUM AZI. Vizitati-ne!

P.S. O sa deschidem in curand si o sectiune despre Modelism.

Aceasta postare a fost editata de releu: 06 December 2008 - 02:44 PM


Arata acest topic


Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi