Forum Machete,Modelism,Hobby: Eurocopter EC135 SMURD - Forum Machete,Modelism,Hobby

Salt la continut

  • 2 Pagini +
  • 1
  • 2
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Eurocopter EC135 SMURD scara 1:32

#21 Useril este offline   Zanul_Maseluta 

  • Membru deplin
  • Grup: Members
  • Postari: 12
  • Inregistrat: 10-March 11

Postat 17 May 2013 - 11:12 PM

Dupa doua zile de manuit setul de pile, e timpul sa fac o pauza.
Treaba e migaloasa de la inceput din cauza matritei destul de proasta (daca nu chiar oribila tinand cont de scara). Ca sa va faceti o idee, de cand m-am apucat de model, numai asa ceva am facut (inainte si dupa):
Imagine postata

Problema cu treapta din profilul triunghiular de pe partea dreapta am rezolvat-o, asa cum intentionam, prin lipirea altor doua trepte din kit, care nu imi trebuiau + sfanta pila.

Imagine postata

Imagine postata

Imagine postata

Nu a iesit chiar perfect, dar la pre-montare a venit ok. Mai trebuie sa ii rotunjesc capatul din fata si e cum trebuie.

Imagine postata

Tot azi am scurtat si suporturile schiurilor, ca sa arate mai aproape de adevar si ma declar foarte multumit de rezultat.

Imagine postata

Alta modificare a trebuit facuta la capetele treptei curbate; cea din kit arata prea dubios.

Imagine postata.

Zilele urmatoare o sa modific si talpicile din capele posterioare ale schiurilor, pentru ca, nici ele nu prea seamana cu realitatea.

Imagine postata

Acum ma retrag pentru o portie zdravana de somn si sper sa imi vina o idee despre cum sa fabric cutitele acelea pentru cabluri, din varful schiurilor, pentru ca in kit nu sunt deloc. Macar pe astea le fac de la zero, nule mai modific :)))

Spor!

Arata acest topic


  • 2 Pagini +
  • 1
  • 2
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

2 useri citesc topicul
0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi