Forum Machete,Modelism,Hobby: Lupa cu suport si iluminare - Forum Machete,Modelism,Hobby

Salt la continut

Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Lupa cu suport si iluminare

#1 Useril este offline   Mihaly_Lazslo 

  • Membru deplin
  • Grup: Members
  • Postari: 18
  • Inregistrat: 15-February 11
  • Location:Timisoara

Postat 23 October 2012 - 09:55 AM

Ieri cand imi faceam cumparaturille la Lidle am gasit si mi-am cumparat o lupa cu iluminare cu LED cu 2 posibilități de mărire (de 2 ,5 ori / 5 ori)
cu un suport care are două cleme de prindere, reglabile la un pret care mi sa parut foarte competitiv 25.00 Lei . Atasez o poza cu produsul eu personal am fost foarte incantat de produs .

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: ro_74290_01_b.jpg


#2 Useril este offline   KAF2002 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 348
  • Inregistrat: 22-September 10
  • Location:Bucuresti

Postat 23 October 2012 - 01:48 PM

Am cumparat si eu tot de la ei aceleasi produs si este destul de bun.Din pacate nu am verificat prea bine al raft cand l-am luat si abia acasa am observat ca nu focalizeaza prea bine, decat dintr-un anumit unghi (sper sa nu ai si tu aceeasi problema).Totusi la pretul ei, lupa este buna.

#3 Useril este offline   panzerseba 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 446
  • Inregistrat: 24-December 04
  • Location:Focsani
  • Interests:Figurine, AFV si diorame, in special Germania WW2

Postat 23 October 2012 - 08:57 PM

Am ceva asemanator, am renuntat la lupa pentru ca am una mai mare cu brat mobil si bec, dar foarte utile sunt clemele de prindere, care nu degeaba se cheama "a treia mana".

#4 Useril este offline   Z-mare 

  • Membru senior
  • Grup: Moderator
  • Postari: 12627
  • Inregistrat: 07-December 04
  • Location:Sebes -Alba

Postat 24 October 2012 - 07:08 AM

Am luat si eu una, si mi se pare destul de utila. Ma asteptam ca becurile sa fie de jur imprejurul lupeii, dar merge si asa.
Mihaly, nu cred ca e vorba de un defect, distanta focala este destul de mica, deci obiectul trebuie tinut aproape de lupa., Jos mai are o "superlupa" care mareste mai mult, pentru vizualizarea detaliilor fine.

Arata acest topic


Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi