Forum Machete,Modelism,Hobby: Ajutor - Forum Machete,Modelism,Hobby

Salt la continut

Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Ajutor Cauciuc Siliconic RTV 3325

#1 Useril este offline   jiju 

  • Membru senior
  • Grup: Validating
  • Postari: 200
  • Inregistrat: 20-September 08
  • Location:Scrovistea

Postat 05 December 2012 - 07:28 PM

Buna seara am achizitionat acest cauciuc siliconic RTV 3325 de la magazinul din pantelimon si am incercat o mica experienta dupa ce am turnat primul strat de cauciuc siliconi pentru realizarea unei matrite l-am lasat 24 de ore si dupa ce sa facut gumos si nu mai era lipicios am venit cu un strat de ulei de bucatarie pentru a preveni sudarea jumatatilor de cauciuc siliconic dupa care am turnat al doilea strat de cauciuc siliconic aseara si am realizat azi ca sau lipit primul strat de cauciuc siliconic cu al doilea strat care l-am pus aseara.Daca ma poate ajuta si pe mine ce metode folosit cand faceti turnarea in cauciuc sunt bine venite.

Va Multumesc,
Mihai

#2 Useril este offline   crios 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 4898
  • Inregistrat: 29-November 04

Postat 06 December 2012 - 07:07 PM

Salut, Jiju!
Inteleg ca doresti sa faci o matrita din doua bucati. Pentru separarea celor doua parti iti recomand sa folosesti vaselima, de preferat siliconinca, dar merge si cea normala.
Pentru ca cele doua jumatati sa se suprapuna corect, cand torni piesa, este nevoie sa faci niste pini de ghidare atunci cand faci matrita.

Imagine postata

Fotografia asta, ca si altele legate de tema in cauza se afla la mine in galeria de imagimi din 2007.

Bafta!

#3 Useril este offline   jiju 

  • Membru senior
  • Grup: Validating
  • Postari: 200
  • Inregistrat: 20-September 08
  • Location:Scrovistea

Postat 06 December 2012 - 07:32 PM

Mersii crios pentru ajutor care mi l-ai dat :hi:

Arata acest topic


Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi