Forum Machete,Modelism,Hobby: Operation Barbarossa 1941 - Forum Machete,Modelism,Hobby

Salt la continut

Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Operation Barbarossa 1941 Diorama 1/35

#1 Useril este offline   jiju 

  • Membru senior
  • Grup: Validating
  • Postari: 200
  • Inregistrat: 20-September 08
  • Location:Scrovistea

Postat 06 December 2012 - 12:52 PM

Buna ziua va prezint o diorama care are actiune in Rusia de la operatiunea Barbarossa din anul 1941.Actiunea dioramei are loc intr-un camp din vara anului 1941,in aceasta diorama am pus un Stug III B si un set de figurine Wehrmacht care trec pe langa Stugul III B,macheta este dragon orange series si vine si cu setul de patru figurine Wehrmacht si este la scara 1/35.Weateringul la Stug III B l-am facut cu creta pastel de culoarea prafului/pamantului uscat care sa depus de la praful facut de alte vehicule care au fost in fata Stugului III B.Pentru a imita graul secerat am folosit periouta care se pun la usile de termopan find negre a trebuit sa le vopsesc cu aerograful si le-am vopsit in vallejo air 71078 Gold Yellow care se potriveste cat de cat cu culoarea graului cand este gata de secerat.Voi atasa cateva poze cu diorama si voi astepta sfaturi cat si critici daca am facut bine ce am facut pana acuma.

Imagine atasata: DSC02013.JPG Imagine atasata: DSC02015.JPG

Imagine atasata: DSC02017.JPG Imagine atasata: DSC02018.JPG

Imagine atasata: DSC02019.JPG Imagine atasata: DSC02021.JPG

Imagine atasata: DSC02024.JPG

#2 Useril este offline   adyultimate 

  • Nou venit
  • Grup: New Users
  • Postari: 8
  • Inregistrat: 16-August 12

Postat 06 December 2012 - 06:36 PM

Foarte frumos lucrat! Felicitari

Arata acest topic


Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi