Forum Machete,Modelism,Hobby: Somebody help me !!! - Forum Machete,Modelism,Hobby

Salt la continut

  • 2 Pagini +
  • 1
  • 2
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Somebody help me !!! Ta 152 - inmatriculare

#21 Useril este offline   Blue-Max 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 2473
  • Inregistrat: 06-December 04
  • Location:Lugoj

  Postat 04 May 2006 - 10:56 PM

radub, la May 4 2006, 10:09 PM, a spus:

Z-Mare,
Mi se pare mie, sau ultima propozitie spune ca nu exista poze ale acestui avion iar desenul este inventia autorului? Poate cineva care stie germana mai bine ne traduce ce zice acolo.

Ai dreptate Radu :-D

Fraza zice aprox. ca nefiind cunoscute poze cu versiunea C, profilul color cu 13 verde, este o tentativa de a-si imagina a autorului, cum ar fi putut arata un Ta-152 C-1/R3.

#22 Useril este offline   wurger 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 4049
  • Inregistrat: 21-February 05
  • Location:Bucuresti

Postat 05 May 2006 - 02:13 AM

Oricum e dragut si C-ul ala.
Mai am un C si CI + XM e deja facut. Vorba aia, unii fac Ta 283 si Me P2894761926
Asta de ce nu s-ar putea face.
Eu am fost atins puternic intr-un timp de prototiptile. Mi-a mai pierit cheful din cauza ca am observat ca la anumite concursuri daca macheta reprezinta un prototip nu e luata in seama.....Pai de fapt nu ne intereseaza executia machetei ???
:-D :-? . Sau mergem pe "nepotisme" : Alea romanesti are din oficiu 3 puncte ca e cu galben la coada... :-D :-D

#23 Useril este offline   Z-mare 

  • Membru senior
  • Grup: Moderator
  • Postari: 12632
  • Inregistrat: 07-December 04
  • Location:Sebes -Alba

Postat 05 May 2006 - 11:10 AM

Scuze, la cita sasasca stiu eu...am incercat sa traduc numai citeva cuvinte. Oricum treaba e lamurita. Dar vorba lui Wurger, e prea frumos ca sa nu-l pui in vitrina. Sint ele parascovenii si mai mari :-D

Arata acest topic


  • 2 Pagini +
  • 1
  • 2
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi