Forum Machete,Modelism,Hobby: Dau unele chestii - Forum Machete,Modelism,Hobby

Salt la continut

Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Dau unele chestii Diverse maruntisuri

#1 Useril este offline   kvogel 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 203
  • Inregistrat: 20-April 05

Postat 27 June 2006 - 11:50 AM

Am de dat:

- un kit Tamiya 1/35 German Soldiers Seated, inceput(1 soldat vopsit dar neterminat) si cutia cu surplusuri 1/35, (2-3Mp40,2-3carabine,un Browning M2, o Mg42 cu afet mare, cateva unelte(tarnacop,lopata),masti de gaze, bidoane de apa, bread-bags, ammunition pouches, etc vreo 4soldati si o Blitzmadel); intr-un cuvant o gramada de mici surplusuri adunate de mine si care nu si-au mai gasit locul printre vehicule.pe acestea doua impreuna va las pe voi sa oferiti un pret modic.

-cutia cu surplusuri 1/72, rezervoare largabile, parti de avioane, piloti 1/72, lans rachete, roti, bombe, etc, din nou, ce nu si-au gasit locul printre avioane sau nu erau corecte pentru unele modele.le donez oricui crede ca le-ar putea da un avion/tanc/elicopter iubitor langa care sa stea.

#2 Useril este offline   GRIZZLEA 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 1496
  • Inregistrat: 02-August 05
  • Location:Bucuresti
  • Interests:The One True Scale.
    Scara 1:48.

Postat 27 June 2006 - 12:06 PM

Intreb si io sfios, daca prin cutia ta de surplusuri la 72, ai si ramasite de AFV-uri si daca da... cam ce ?
Deasemenea, la fel de sfios intreb daca nu cumva ai (de la avioane) doua mitraliere "Vickers K", cu incarcator "cascaval", ramase orfane.
Sau aceleasi mitraliere... dar la 48 ?

#3 Useril este offline   kvogel 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 203
  • Inregistrat: 20-April 05

Postat 27 June 2006 - 12:11 PM

Am o VickersK dar am pus-o langa un Fairey Swordfish, asa, mai mult la intamplare, sa para uitata de mecanici. AFV-uri facute praf, parca aveam un M5Highspeed tractor la 1/72, de la Fujimi.Nu stiu pe unde mai e, daca il gasesc, il dau pe aici. La 1/48 am un HapTigre si Un Prowler facute praf.

Aceasta postare a fost editata de kvogel: 27 June 2006 - 12:12 PM


#4 Useril este offline   GRIZZLEA 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 1496
  • Inregistrat: 02-August 05
  • Location:Bucuresti
  • Interests:The One True Scale.
    Scara 1:48.

Postat 27 June 2006 - 12:38 PM

Offf... tare as avea nevoie de doua "Vickers K" la 72, si doua asemenea la 48...
Tu ai nevoie de ceva, poate pot sa te ajut ?

#5 Useril este offline   kvogel 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 203
  • Inregistrat: 20-April 05

Postat 27 June 2006 - 01:27 PM

Iti multumesc foarte mult Dragos, insa cum am mai spus intr-un topic, ma retrag temporar datorita unor mici incoveniente. Din cand in cand ma mai trezesc cu asemenea mici ramasite ale "erei de aur" si se strang se strang pana imi dau seama ca unele ori zboara, ori raman in vitrina(oricum nu mai am loc).

#6 Useril este offline   bogy 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 1364
  • Inregistrat: 26-May 05
  • Location:Bucuresti

Postat 28 June 2006 - 07:18 AM

M-ar interesa ceva AFV-uri la 1:76

Si chestiile alea la 1:48

Vezi PM

#7 Useril este offline   goposaurus 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 2091
  • Inregistrat: 22-June 06
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Aviatia, in general

Postat 28 June 2006 - 11:36 AM

Salut!
As fi si eu interesat de ramasitze 1/72 de zburatoare.
gopo

#8 Useril este offline   Cassin 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 409
  • Inregistrat: 08-April 06
  • Location:Baia Mare
  • Interests:Machete statice avioane de orice fel (de preferinta cu elice din WW II) 1/72

Postat 08 July 2006 - 05:58 PM

Salut
Am gasit in cutia mea cu maimute un Comet IV la 1/100 semimontat pe care pe vremuri am vrut sa-l fac Nimrod. Productie Veb Plasticart Zsophau DDR dar caruia ii lipseste grila cu geamuri, nu are cutie si nici prospect (care se poate descarca de pe www.arnes-modellbauseite.de/History/plast/htm. dar cu decaluri BOAC.Cred ca e parcat de vreo 25 de ani si as putea sa-l dau la un schimb cu un 1/72 minor .

#9 Useril este offline   Cassin 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 409
  • Inregistrat: 08-April 06
  • Location:Baia Mare
  • Interests:Machete statice avioane de orice fel (de preferinta cu elice din WW II) 1/72

Postat 19 July 2006 - 12:47 PM

PS
Semimontat inseamna ca umai rotile sunt lipite in jambe, in rest piesele mici sunt pe grile iar cele mari sunt nemontate.nevopsite si nelipite.

Arata acest topic


Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi