Forum Machete,Modelism,Hobby: After the Battle - Forum Machete,Modelism,Hobby

Salt la continut

  • 3 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

After the Battle bust -165 mm 1/10

#41 Useril este offline   wurger 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 4049
  • Inregistrat: 21-February 05
  • Location:Bucuresti

Postat 06 June 2014 - 08:09 AM

Per total e ok..... Ma deranjeaza pozele. Nu stiu de ce dar parca mananca din relief, din volum.
Ai folosit blitz ? Te intreb pentru ca asa pare dar, umbra de sub casca nu ar mai fi aparut daca era folosit un blitz.
Pentru modularea albului e indicat sa pleci de la un gri mediu sau chiar un ocru. Culoarea generala va fi un gri in tonalitatea culorii de baza dar foarte deschis. Cu alb, numai cateva accente.
Va parea oricum alb in comparatie cu ce e in jur dar nu va da imopresia de hartie.
Excesul de sange nu-mi place in general dar tu ai reusit sa te menti in niste limite. Oricum ar fi fost bine daca foloseai o culoare mai inchisa pentru asta.
Felicitari pentru bust ! Calea pe care o urmeaza majoritatea este de la multe figurine spre cateva busturi. La tine o sa fie altfel probabil, ceea ce imbogateste peisajul figurinistic (hai c-am perlat-o !).

#42 Useril este offline   valel31 

  • Membru deplin
  • Grup: Members
  • Postari: 87
  • Inregistrat: 01-February 13
  • Location:Focsani
  • Interests:figurine,afv,aviatie

Postat 07 June 2014 - 02:54 PM

Multumesc Zeno si Calin!!!


Zeno stai pe receptie ca vineeeeeeeeeeeeee urmatoarea lucrare!

Caline promit ca o sa refac pozele si o sa vezi mai bine care i treaba, intradevar la alb sunt novice mai am de experimentat dar nu este o problema......calea pe care o urmez este ciudata ca si mine, probabil ca nu voi tine cont de dimensiunile figurinelor...voi lucra in functie de ce pasarele am!Imagine postata

#43 Useril este offline   alexelu_marinelu 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 1773
  • Inregistrat: 21-October 08
  • Location:Bucuresti

Postat 09 June 2014 - 07:13 PM

Salut, Vali, si felicitari pentru finalizare - desi nu sunt un fan al busturilor. Poate sunt eu de vina, dar nu ma atrag deloc bucatile astea dintr-un intreg, care ar fi putut sa arate altfel decat hacuite.
Ce mi se pare problematic este albul (nu mai insist, ca s-au pronuntat altii deja) si aspectul general cauciucat al pelerinei - la scara asta, textura joaca un rol important din rezultatul final.
Spor!

Arata acest topic


  • 3 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi