Forum Machete,Modelism,Hobby: magazine - Forum Machete,Modelism,Hobby

Salt la continut

  • 2 Pagini +
  • 1
  • 2
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

magazine

#21 Useril este offline   modelfan 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 180
  • Inregistrat: 03-April 05

Postat 15 August 2005 - 10:11 PM

cu lucky am facut o cda in 21.6 ,mi-a venit jumate,si in29.7 au mai expediat 2 pozitii.n.b.banii au fost incasati in 21.6
attn

#22 Useril este offline   cartula 

  • Administrator forum
  • Grup: Administrare
  • Postari: 4017
  • Inregistrat: 15-April 04
  • Location:Bucuresti

Postat 15 August 2005 - 10:22 PM

Exact la fel am patit si eu, am pus o comanda cam acum 2 luni, mi-au trimis o parte repede, au mai pus ceva la posta dupa mai bine de o luna, si inca astept poate binevoiesc sa trimita si ultima macheta pana la urma. Desi m-am cam plictisit sa stau dupa ei...

#23 Useril este offline   Blue-Max 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 2473
  • Inregistrat: 06-December 04
  • Location:Lugoj

  Postat 16 August 2005 - 07:45 AM

MIG, fa o comparatie prin simulare de comanda si vezi ce diferenta apare intre ce vrei tu trimis surface vs. airmail. Ai sa vezi ca nu e asa mare si poate optezi pt. airmail.
Cand eu am comandat inca nu redusesera costurile la airmail si diferenta era pe la 25-30$. Era vorba de T-34 la 1/16 de la Trumpeter pt. prietenul Vali (care era si stramtorat financiar). Zau, am tremurat pt. pachetul ala .... ca n-a meritat economia de cativa zeci de $.

La carduri, recomand calduros la toata lumea Taifun de la BancPost. In afara de cateva shop-uri on-line din Cehia (care se dau jmecheri si nu accepta Mastercard din afara UE, cica sa-ti faci VISA :-x ) n-am avut probleme niciodata incepand cu un shop second hand din Portland/Oregon si sfarsind cu baietii cu ochi oblici din Hong Kong !!

Cum zice crios: bafta ! :-D

#24 Useril este offline   obnosis 

  • Membru deplin
  • Grup: Members
  • Postari: 82
  • Inregistrat: 16-August 05

Postat 17 August 2005 - 07:15 PM

Magazin mai gasiti langa Muzeul Militar, dar nu va recomand, ca au preturi de 3 ori mai mari decat cele de pe pagina parcmodels, spre exemplu. Am cumparat eu un zsu-37 cu 400.000, dupa care am vazut acelasi kit de vanzare pe pagina parcmodels cu 180.000.
Magazinul de la Muzica are si altceva decat trenulete si pomisori. Trebuie doar sa intrebi. Au catalog cu Hasegawa. SIngura problema e ca se face, din cate am inteles, o comanda la cateva luni. Asa ca aveti de asteptat.

#25 Useril este offline   cartula 

  • Administrator forum
  • Grup: Administrare
  • Postari: 4017
  • Inregistrat: 15-April 04
  • Location:Bucuresti

Postat 17 August 2005 - 07:33 PM

:-D :-D :-D :hammer: :-D
Nu m-am putut abtine... Herr Doctor loveste din nou? Da, stim cred cam toti magazinul de langa Muzeul Militar... Si-l cam ocolim :-o Vad ca stii si de ce.

#26 Useril este offline   MiG 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 827
  • Inregistrat: 19-January 05

Postat 17 August 2005 - 07:58 PM

nici eu nu ma pot abtine :evil:

acum un an intru la herr sa vad ce mai are : un kit de boeing 247 la un pret astronomic (pt ca dupa el s-a facut celebrul B-17 domnule), un airbus 310 interflug la nu mai stiu ce pret pt ca " a fost adus special din Germania" ca si cum celelalte sint aduse din Patagonia, niste TU-2 ICM (Tamiya la pret de Romania, adica mai scumpe decat ceea ce gasesti de obicei pt ICM-uri) s.a.m.d.
Cand ies fara sa iau nimic: ce sa va fac dom'le daca ati luat monstrul asta (un Airbus 380 Revell pe care il tineam sub brat)
In fine poate am eu accent de moldovean asa cum a binevoit herr sa imi atraga atentia la plecare, dar nici asa dezorientat nu sint sa nu stiu cat costa niste kituri.
Nu ma apucam sa scriu prostii pe forum daca nu as avea "ceva" pe cei care vand (orice, nu numai kituri) la supra-supra pret, si daca nu as stii ca dau tepe incepatorilor, adica exact celor mai entuziasti.

scuze :-x

Aceasta postare a fost editata de MiG: 17 August 2005 - 07:59 PM


#27 Useril este offline   Z-mare 

  • Membru senior
  • Grup: Moderator
  • Postari: 12632
  • Inregistrat: 07-December 04
  • Location:Sebes -Alba

Postat 17 August 2005 - 09:17 PM

Herr Dpktorr are magazinul inchis de oarece vreme, cu un anunt ce contine un nr de telefon. In rest.....treceti pe trotuarul celalalt.
Cit despre tepari, am mai avut eu o vorba inceputa cu fraza: "Nu-i prost cel ce cere ci cel ce da". Din pacate efectul a fost exact pe dos! Singura solutie, consultati mai multe surse (net, prieteni, alti patiti).... :-D

#28 Useril este offline   obnosis 

  • Membru deplin
  • Grup: Members
  • Postari: 82
  • Inregistrat: 16-August 05

Postat 01 September 2005 - 09:21 AM

No... s-a intamplat ceva cu site-ul revell.ro sau e doar o problema de scurta durata?

There is no website configured at this address.

Sau s-a terminat?

#29 Useril este offline   crios 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 4898
  • Inregistrat: 29-November 04

Postat 01 September 2005 - 09:34 AM

Dupa cum se vede de la mine, arata ca un update nereusit si probabil ca doar atata si este.
Vad ca firma Clip-Trade a facut modificari la pagina principala si probabil ca "legaturile" nu sunt corecte (inca).
Bafta!

PS Tocmai m-am interesat telefonic si mi s-a confirmat ca este o chestiune temporara.

#30 Useril este offline   Ahmed 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 989
  • Inregistrat: 13-December 04

Postat 01 September 2005 - 09:51 AM

Oricum nu ai pierdut nimic. Sunt pagini intregi de produse care nu sunt pe stoc (asta pe langa pretul mai mare decat la orice magazin on-line).
Clip-trade are spirit comercial zero. Mai bine s-ar apuca de agricultura...

#31 Useril este offline   TaZzz 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 140
  • Inregistrat: 13-December 04

Postat 02 September 2005 - 07:26 AM

Ahmed, la Sep 1 2005, 09:51 AM, a spus:

Clip-trade are spirit comercial zero. Mai bine s-ar apuca de agricultura...

Vrei sa murim de foame?

#32 Useril este offline   Z-mare 

  • Membru senior
  • Grup: Moderator
  • Postari: 12632
  • Inregistrat: 07-December 04
  • Location:Sebes -Alba

Postat 02 September 2005 - 05:04 PM

Citeaza

Clip-trade are spirit comercial zero. Mai bine s-ar apuca de agricultura... 


Vrei sa murim de foame?

Nu de foame TaZzz, de plictiseala :pint: :-D :-D

Arata acest topic


  • 2 Pagini +
  • 1
  • 2
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi