Forum Machete,Modelism,Hobby: 1/72 Orion - Panzer Soldiers Basic Set 7 - Forum Machete,Modelism,Hobby

Salt la continut

Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1/72 Orion - Panzer Soldiers Basic Set 7 (IMG&Link Review)

#1 Useril este offline   Panzer_Grenadire 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 893
  • Inregistrat: 11-October 05

Postat 15 January 2015 - 01:53 AM

Panzer Soldiers Basic Set 7 de la Orion, o oferta care incanta cu figurinele sale excellent sculptate si care propune realizari deosebite dpdv al turnarii, este in detaliu analizata, recenzia, acompaniata de multe imagini fiind disponibila de acum la urmatorul link:

http://ww2germans.co...t7-ori7207r-ext

Blindatele care apar in imagini sunt operele prietenului Cristi Atanasiu.

Sper sa va placa.

Cristian Florescu

P.S. Intre altele, a se remarca cat de natural poate sa traga din tigara acest soldat la scara 1/72, imi face si mie pofta sa aprind una...:)

Imagine postata

Imagine postata

Imagine postata

Imagine postata

#2 Useril este offline   dany 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 4773
  • Inregistrat: 24-November 06

Postat 15 January 2015 - 11:42 AM

Exceptional realizate, ca de obicei Cristian ! BRAVO ! :clapping:
Admirabil de asemenea sint nu doar pozitiile alese de producator dar si proportiile personajelor , cred ca sint printre cei mai realisti omuleti pe care-i vad la acesta scara .

P.s.

Citeaza

P.S. Intre altele, a se remarca cat de natural poate sa traga din tigara acest soldat la scara 1/72, imi face si mie pofta sa aprind una...:)


:-D

Aceasta postare a fost editata de dany: 15 January 2015 - 11:46 AM


#3 Useril este offline   Panzer_Grenadire 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 893
  • Inregistrat: 11-October 05

Postat 15 January 2015 - 02:03 PM

Vezi postareadany, la 15 January 2015 - 11:42 AM, a spus:

Exceptional realizate, ca de obicei Cristian ! BRAVO ! :clapping:
Admirabil de asemenea sint nu doar pozitiile alese de producator dar si proportiile personajelor , cred ca sint printre cei mai realisti omuleti pe care-i vad la acesta scara .

P.s.

:-D


Multumesc mult Dani pentru aprecieri si intr-adevar, acesta este unul dintre cele mai bune seturi de tanchisti germani WWII la scara 1/72. Exista si varianta in plastic moale a acestor figurine, care este extraordinara de asemenea, insa cu foarte putin, unele detalii sunt superioare la cele in rasina. Pot spune aceasta intrucat am petrecut ceva timp cu ambele variante, pictandu-le si "recenzandu-le" .............:)

Arata acest topic


Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi