Forum Machete,Modelism,Hobby: Sd.Kfz. 173 Befehls Jagdpanther G1 early - Forum Machete,Modelism,Hobby

Salt la continut

Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Sd.Kfz. 173 Befehls Jagdpanther G1 early

#1 Useril este offline   steff- 

  • Membru deplin
  • Grup: Members
  • Postari: 35
  • Inregistrat: 01-October 12
  • Location:Sibiu/Bucuresti
  • Interests:German armor, panther si variante, tiger si variante, dragon.

Postat 08 September 2015 - 03:37 AM

Salut, Aceasta este ultimat meu proiect, kitul de la dragon cu niste pe de la eduard, antenele de la aber. Este vorba despre un befehls Jagdpanther andoca versiunea de comanda a acestui tank. Sper sa va placa! Imagine postataImagine postataImagine postataImagine postataImagine postataImagine postataImagine postataImagine postataImagine postataImagine postataImagine postataImagine postata

#2 Useril este offline   gabrielglodean 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 437
  • Inregistrat: 07-August 12
  • Location:Satu Mare
  • Interests:???

Postat 08 September 2015 - 09:54 AM

Frumos dar sunt 2 pb cele vad: dintre cele 3 tevi de pe partea stanga doar una e esapament, deci doar e rugninea. Prin celelalte se trage aer.
Lumina de pozitie tot pe stanga e un tub albastru, nu varianta anterioara cu patru patrate colorate.

#3 Useril este offline   steff- 

  • Membru deplin
  • Grup: Members
  • Postari: 35
  • Inregistrat: 01-October 12
  • Location:Sibiu/Bucuresti
  • Interests:German armor, panther si variante, tiger si variante, dragon.

Postat 08 September 2015 - 10:20 AM

gabrielglodean a spus:

1441698849[/url]' post='205491']
Frumos dar sunt 2 pb cele vad: dintre cele 3 tevi de pe partea stanga doar una e esapament, deci doar e rugninea. Prin celelalte se trage aer.
Lumina de pozitie tot pe stanga e un tub albastru, nu varianta anterioara cu patru patrate colorate.


Multumesc mult de informații Gabi. Chiar nu știam despre țeava de eșapament si cat despre lumina de poziție am crezut ca si aceasta era o opțiune dar se pare ca m am înșelat. O sa remediez aceste 2 detalii.

#4 Useril este offline   gabrielglodean 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 437
  • Inregistrat: 07-August 12
  • Location:Satu Mare
  • Interests:???

Postat 08 September 2015 - 07:51 PM

Ai aici un topic http://www.network54...l+light+fitting despre lumina de pozitie.

In ca o pb. La imbinarea celor doua "bucati de hull" putea da putin cu chit....parerea mea.



#5 Useril este offline   Longinus 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 7548
  • Inregistrat: 06-March 08
  • Location:Mayotte, Guyana

Postat 10 September 2015 - 08:42 PM

Fara sa accentuez aspectele deja mentionate,corect, de fratele Gabriel, eu spun ca-mi place lucrarea.
Ai insistat pe uzura si efecte, ceea ce arata interes.
Poate ca masca tunului nu poate fi uzata in culoarea otelului deschis, ci mai degraba ramane vizibil un grund (rot in cazul nemtilor)cam ceea ce ai reliefat pe botul sau chiar lateralele cutiei blindate, dar asta tine de bucataria interna.
Bravo,felicitari.

Aceasta postare a fost editata de Longinus: 10 September 2015 - 08:48 PM


Arata acest topic


Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi