Forum Machete,Modelism,Hobby: Sherman ranforsat cu saci de nisip - Forum Machete,Modelism,Hobby

Salt la continut

Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Sherman ranforsat cu saci de nisip Baza Dragon 1/72

#1 Useril este offline   Adila 

  • Membru deplin
  • Grup: Members
  • Postari: 90
  • Inregistrat: 11-February 13

Postat 26 December 2015 - 06:09 PM

Black Dog produce accesorii pentru Sherman-urile la 1/72 constand in blindaje suplimentare improvizate de catre atelierele de campanie si echipaje din saci de nisip si bare metalice. Problema este ca ei produc un set care contine blindaje suplimentare pentru turela si partile laterale ale caroseriei tancului, dar nu si pentru partea frontala. Toate pozele pe care le-am gasit arata, ca atunci cand existau saci de nisip pe laterale, erau obligatoriu si pe blindajul frontal. Situatia inversa era intalnita des: saci montati pe blindajul frontal, dar nu si pe lateralele caroseriei. Pentru a remedia acest neajuns, am folosit niste saci individuali de la Value Gear Details, pe care i-am potrivit cat am putut de bine pe blindajul frontal.
Baza este un Sherman Dragon.
Am mai adaugat o ladita Black Dog si 2 roti ramase prin cutia cu restante si un rack la baza facut ad-hoc din rama pieselor de la Dragon (partea plata pe care scrie Dragon - scrisul l-am pilit).
Tancul a fost vopsit cu primer Vallejo Olive Drab, uneltele tot cu Vallejo (fresh wood si gunmetal), senilele cu Track Primer Vallejo, apoi wash-uri cu vopsele in ulei si un pic de dry-brushing (grey-green pentru tanc si gunmetal pentru senile).
Imagine atasata: DSC_0587 Mic.jpg
Imagine atasata: DSC_0626 Mic.jpg

Imagine atasata: DSC_0002 Mic.jpg

Imagine atasata: DSC_0003 Mic.jpg

Imagine atasata: DSC_0005 Mic.jpg

Imagine atasata: DSC_0007 Mic.jpg

Imagine atasata: DSC_0006 Mic.jpg

#2 Useril este offline   fendal 

  • Membru deplin
  • Grup: Members
  • Postari: 15
  • Inregistrat: 16-August 15

Postat 01 January 2016 - 04:13 PM

e de vanzare?

Arata acest topic


Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi