Forum Machete,Modelism,Hobby: Intalnirea lunii septembrie - Forum Machete,Modelism,Hobby

Salt la continut

  • 7 Pagini +
  • « Prima
  • 5
  • 6
  • 7
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Intalnirea lunii septembrie

#121 Useril este offline   Cata 

  • Simplul 'eu'
  • Grup: Members
  • Postari: 1066
  • Inregistrat: 03-April 06
  • Location:Bucuresti
  • Interests:In secial 1/72.

Postat 22 September 2006 - 12:38 PM

Salut! Imi pare rau ca nu am fost sambata mai devreme :-x si ca aceasta galceava despre PAk-uri, Smerenie, DEX, i din a, Voronet, Piedestal, etc nu imi este cunoscuta :-D si nici nu imi place :hammer: , dar stiu sigur ca nici unul dintre voi nu este un om rau ( nu spun ca nu sunt si orgoliosi ) :-D , dar sa ne aducem aminte ca aici este cutiuta/locul in care Gabi ( Cartula ) si cred ca pot spune + Crios ne-au invitat cu drag pe toti iar cand am intrat si ni s-a dat fiecaruia un nume virtual ( si noi nu am completat celelalte campuri cu datele personale ramanand niste publici-anonimi ) am promis tacit TOTI, ca aici sa nu facem mizerie, sa discutam in contradictoriu constructiv si sa aducem valoare in cantitatile posibile fiecaruia.. :-D
Asta a fost parerea mea :-D si sunt sigur ca daca ii pui pe toti fata in fata nu mai iese asa, cu scrisul acelesi lucru se pote interpreta in mai multe feluri. PUNCT
Iar ca sa va spun exact de ce an intrat pe acest topic este faptul a voiam sa va propun urmatorul loc de intalnire pentru luna viitoare. Localul se numeste MISTIC TREE este pe o straduta de vis-a-vis de benzinaria OMV de la UNIRII, este prospat deschis, este a unor baieti tineri, prieteni de-ai mei, de bun gust, si cu mancare si cu bautura, pe doua etaje, loc pentru toata lumea, iar daca voi credeti ca ar merita voi pune mai multe detalii..

#122 Useril este offline   cartula 

  • Administrator forum
  • Grup: Administrare
  • Postari: 4017
  • Inregistrat: 15-April 04
  • Location:Bucuresti

Postat 22 September 2006 - 01:11 PM

La naiba, Dr. "Cata" Frankenstein... Era mort subiectul... :-D

Cu locul ala suna bine, mai ales ca sambata dimineata multi plang dupa clienti. Poate ne pui si ceva poze, sa-l vedem si noi "virtual"? Sau o adresa?

#123 Useril este offline   Cata 

  • Simplul 'eu'
  • Grup: Members
  • Postari: 1066
  • Inregistrat: 03-April 06
  • Location:Bucuresti
  • Interests:In secial 1/72.

Postat 22 September 2006 - 01:45 PM

E mort? :-D de o zi ? :-D Simteam eu ceva, miros... Bai! si ia nu va mai luati de astia mai mici.. DA? :-D

Cat despre local, daca e de interes putem dezvlota: Strada Mantueasa, nr.8, Sector 4, Bucuresti, Nume: Mystic Tree. Cat despre poze nu am cum. Incerc... sa vad... Eete simlpu de gasit: firme luminoase verzi si interior predominant verde, ca doar e pom nu ? O casuta cu doua etaje, clatite cu piure de castane si alte delicatese mistice... :-D , Oameni tineri, de bun gust, ospatari chiar ei: patronii, ca la noi acasa intre prieteni... De asemenea cred ca interes sunt si preturile in special la....la.... :-D BERE dupa cum stiu eu obiceiul...

#124 Useril este offline   OlafTheViking 

  • Olaf cel degraba de sange varsatoriu
  • Grup: Banned
  • Postari: 2460
  • Inregistrat: 02-December 04
  • Location:Bucuresti
  • Interests:figurine, diorame

Postat 22 September 2006 - 03:23 PM

Pai ce conteaza cum arata, de ce ne trebuie poze? Ne interesa un loc cu spatiu de parcare, unde sa nu se uite urat la noi chelnerii, unde sa incapem vreo 20 si cu bautura relativ ieftina. Se pare ca l-am gasit.

Si asta cu berea e tare de tot. Toti aduc vorba despre asta dar daca te uiti pe mese la intalnirile bucurestenilor numeri mai multe sucuri si beri fara alcool decat o bere normala. Nici la intalnirile ad-hoc nu stam mai bine, vezi paharele de coci coli. Se pare ca pana acum Clujul e mai serios la acest capitol. :-D

Aceasta postare a fost editata de OlafTheViking: 22 September 2006 - 03:28 PM


#125 Useril este offline   Z-mare 

  • Membru senior
  • Grup: Moderator
  • Postari: 12631
  • Inregistrat: 07-December 04
  • Location:Sebes -Alba

Postat 22 September 2006 - 03:42 PM

Citeaza

La naiba, Dr. "Cata" Frankenstein... Era mort subiectul...
Or fi trecut...trei zile :-D


Aoleu, tot ...verde? Or sa iasa RLM-urile albastre si pepit cu picatele :-D .
Bun, pare un loc primitor. Ar merita o incercare pe luna viitoare, chiar daca la "Han" mai e caldut inca. Cit despre preturi, nu cred sa fie mai adaus-ite si TVA-risite decit in alta parte! Si apoi e tot in dricu orasului, la fel de aproape si de departe de fiecare!

#126 Useril este offline   FlyBoy 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 1937
  • Inregistrat: 24-February 06
  • Location:Bucuresti

Postat 22 September 2006 - 04:01 PM

Mai draga Olaf...tu vii cu bitoacla...esti boier si sportiv pe deasupra!!! Noi astialalti mergem pe 4 roate si deci...Alway Coca-Cola sau...Stella Artois fara alcool!!!

#127 Useril este offline   Bill 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 1879
  • Inregistrat: 06-December 04

Postat 22 September 2006 - 05:04 PM

Salut,
Olaf, berile erau pentru stins palinca care era ascunsa sub masa :-D :-D :-D
O sa ni se spuna grupul vesel de la Cluj
:-D :-D
Spor,
Bill

#128 Useril este offline   toni 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 348
  • Inregistrat: 10-December 04

Postat 22 September 2006 - 06:30 PM

Hai ca-i fac eu reclama, ca de, n-am vrut eu sa schimb peisaju'?? http://www.mystictree.ro/ ..dar acuma vad ca-n afara hartii mie nu-mi prea merge nimic...oricum vom vedea acolo cum o fi.... :-D

#129 Useril este offline   Cata 

  • Simplul 'eu'
  • Grup: Members
  • Postari: 1066
  • Inregistrat: 03-April 06
  • Location:Bucuresti
  • Interests:In secial 1/72.

Postat 23 September 2006 - 06:30 PM

Intradevar www-ul este corect dar este in constructie... :-x , doar sunt si ei la inceput.. :-D , propun sa facem o prospectare sambata viitoare.... :-D , daca e ok veti vedea, daca nu, vom cauta in alta parte.. :-D

#130 Useril este offline   Cata 

  • Simplul 'eu'
  • Grup: Members
  • Postari: 1066
  • Inregistrat: 03-April 06
  • Location:Bucuresti
  • Interests:In secial 1/72.

Postat 23 September 2006 - 06:32 PM

Cat despre palinca, :-D , acolo va putea sta sigur pe masa :-D

#131 Useril este offline   Arhi 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 591
  • Inregistrat: 05-October 05

Postat 24 September 2006 - 05:37 PM

In sfarsit m-am uitat si eu. Chestia cu palinca sub masa imi aminteste de un fim cu Stan si Bran in vremea prohibitiei... In schimb, am observat pe masa bucurestenilor bere de Cluj!
Nu stiu cum de i-a scapat lui Wurger sa puna scara la machetele prezentate in poze...
Prin urmare, ca o concluzie, sa intelegem ca pana acum se aduna perodic bucurestenii, lugojenii si clujenii. Altii? :-D

Arata acest topic


  • 7 Pagini +
  • « Prima
  • 5
  • 6
  • 7
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi