Forum Machete,Modelism,Hobby: P-47 D Eduard - Forum Machete,Modelism,Hobby

Salt la continut

Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

P-47 D Eduard Jugs over Italy

#1 Useril este offline   pruteanucristian 

  • Membru deplin
  • Grup: Members
  • Postari: 77
  • Inregistrat: 24-February 14
  • Location:Bucuresti

Postat 25 April 2016 - 12:00 AM

Despre acest avion de vanatoare cu dimensiuni de bombardier mediu (si sarcina utila daca stau sa ma gandesc) au mai scris si altii, si au scris mai bine decat as face-o eu.
Asa ca ma voi rezuma la a scrie despre acest kit. Nu tocmai cel mai ieftin kit de pe piata, dar vorba aia.. dai un ban dar stai pe scaun :) Interiorul (cu ce sa incep si eu, na) este integral rasina si fotodecupaj, baietii de la Eduard inlocuindu-l intregral pe cel standard. Desi nu este o replica perfecta, este cel mai bun pe care l-am vazut la aceasta scara, dand peste nas chiar si unor modele la 1/32. Potrivirea pieselor este putin sub standardul cu care m-a obisnuit Eduard (sub 5 minute de pilit/chituit per model asamblat) dar mult peste orice alt upgrade kit de rasina pe care l-am mai folosit pt cockpituri. Singurul meu sfat este sa aveti grija la PE-urile mici, cum sunt manetele de comanda, odata scapate pe jos acestea va pot cauza ceva probleme vaso-dilatatoare sau chiar se pot pierde. Recomand sa aveti la indemana medicamente pt scaderea tensiunii :D .
Fara sa mai aberez inutil va arat cockpitul inainte de a fi inchis.

Imagine postata


Imagine postata

Imagine postata

#2 Useril este offline   RocknRolla 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 1050
  • Inregistrat: 15-February 13
  • Location:Bucuresti

Postat 25 April 2016 - 09:41 PM

Unul dintre avioanele mele preferate.Promitator inceput...cockpit-ul Eduard arata mult mai bine decat cel original Academy.Am facut si eu modelul celor de la Academy...are unele probleme de acuratete, dar e ok, merge.Spor la treaba, voi urmari cu interes!

Aceasta postare a fost editata de RocknRolla: 25 April 2016 - 09:41 PM


Arata acest topic


Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi