Forum Machete,Modelism,Hobby: Nostalgie - Forum Machete,Modelism,Hobby

Salt la continut

  • 2 Pagini +
  • 1
  • 2
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Nostalgie o mai fi si la copiii nostri ?

#21 Useril este offline   Z-mare 

  • Membru senior
  • Grup: Moderator
  • Postari: 12627
  • Inregistrat: 07-December 04
  • Location:Sebes -Alba

Postat 13 February 2018 - 12:35 PM

Wurgere, conspiratia cu 17 ore, chiar e conspiratie! :whistle:
Eu cred ca daca ziua ar avea 50 de ore, problema tot asa s-ar pune! Treaba esentiala este sa stii sa-ti gestionezi timpul si, mai ales, sa stii SA ALEGI! Trebuie sa stii la ce sa renunti si la ce nu! Sunt multe care par a "arde", fara de ele nu se poate, pentru ca tentatiile sunt multe. Cind eram in scoala, faceam probleme din carte, din culegeri si reviste ("vedeti ca a venit revista Fizica si chimie, zicea Besoi, Dumnezeu sa-l hodine!, tot o data la luna. "He, he, miine e duminica, i-a faceti voi si problemele de la pagina hix si pix, zicea Guzi, al de mate, Dumnezeu sa-l hodine si pe el!), ne jucam, mergeam la film, citeam carti, ascultam muzica, cintam la chitara, calaream Ripa Rosie si Ariniul! Corect, dar atunci un exista instagram, feisbuc, iutube, telefon mobil (nu aveam telefon deloc!), in care sa stai 25 sin 24 cu nasul, seriale si telenovele 24 din 24! Asta e, viata merge inainte, cum spuneam, trebuie sa stii sa alegi!

#22 Useril este offline   wurger 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 4049
  • Inregistrat: 21-February 05
  • Location:Bucuresti

Postat 21 February 2018 - 11:51 AM

Ca tot sunt discutii libere.....
Sa stii ca am invatat (ne-a dresat viata) sa alegem.
Totusi in alea 5 minute in sir libere nu ma (ne) putem gandi sa ne apucam de ceva cu sambure. Salvez poze in cloud si ma masturbez mental cu tot felul de planuri de diorame.
Mi se intampla din ce in ce mai des sa ma trezesc cu juma de ora la dispozitie si din 5 operatiuni gresesc 4, plus ca uit vreo mansa pe afara sau lipesc inainte sa vopsesc ceva.
Si macar eu stiu ce fac. Da' unu care n-a mai facut..... ajunge repede la nervi zicand - de ce trebuie sa ma chinui eu cand pot sa ma distrez altfel !?

Arata acest topic


  • 2 Pagini +
  • 1
  • 2
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi