Forum Machete,Modelism,Hobby: Articole și tutoriale în limba română - Forum Machete,Modelism,Hobby

Salt la continut

  • 2 Pagini +
  • 1
  • 2
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Acest topic e inchis

Articole și tutoriale în limba română

#21 Useril este offline   1-0-9 

  • Membru senior
  • Grup: Moderator
  • Postari: 4939
  • Inregistrat: 10-December 04
  • Location:Bucuresti

Postat 03 March 2017 - 06:39 PM

Stiu exact cum si de ce am ajuns moderator, si este o treaba pe care nu mi-am dorit-o si nu o fac cu placere, tocmai din cauza oamenilor ca tine.
Am fost "invitat" sa fac asta de catre cel care a fondat, si-a pierdut mii de ore cu programarea si administrarea si dealtfel a si finantat din banii lui acest forum care-i si poarta numele.

Si la fel stiu si cum ai plecat si unde ai ajuns. Ai plecat de aici cu numele marhaba (cu mare scandal - in care eu nu am fost implicat), si impreuna cu alti cativa cu care ai plecat ati decis sa va faceti forumul vostru, ..., acolo de asemenea te-ai certat cu ceilalti fondatori si s-a terminat foarte urat.

Apoi ti-ai facut un grup pe facebook, un real exemplu de democratie , unde membrii n-au voie nici sa mentioneze numele altui producator/distribuitor in afara de cele ale "sponsorilor". Si care e un excelent pool de atragere a clientilor pentru produsele pe care conform "obligatiilor contractuale" le promovezi, dar nu le vinzi sau distribui :). Un fel de combinatie intre teleshoppijng si antena 3 a modelismului :))))

Apoi te intorci sa pupi unde ai scuipat, repet: noaptea, ca hotii, sub diverse aliasuri (krupp, lajosk, deathstalker), sa-ti faci reclama gratuita si sa atragi membri pentru grupul tau cu adevarat democratic (nu ca aici). Wow, foarte moral, foarte onorabil, foarte barbatesc...

Tolerarea ta aici nu a fost decisa de capul meu, ci dupa discutii cu Gabi si Alex (adica fondatorul si celalalt moderator) . Si am decis impreuna sa ingropam securea, pentru ca e realmente absurd sa iti mai pese de asa ceva dupa atata timp. Dar in mod evident tu nu ai inteles asta ca pe o mana intinsa ci ca pe o slabiciune pe care sa o exploatezi.
Am facut asta si in ideea ca noii membri care nu stiu sau nu le pasa de ce s-a intamplat acum tz. ani, ar putea beneficia de experienta ta modelistica, dar pe care nu ai binevoit s-o impartasesti aici , in afara acestui tutorial-commercial, asta dupa ce te-am intrebat retoric cu ce ai contribuit.
Se pare ca cei de aici sunt buni doar de vaci de muls...

Nu te obosi sa mai raspunzi aici, pastreaza-te pentru cand ne vom vedea :))

#22 Useril este offline   deathstalker 

  • Membru deplin
  • Grup: Members
  • Postari: 74
  • Inregistrat: 25-May 15

Postat 03 March 2017 - 07:01 PM

Ok. Nu o sa-ti raspund asa cum ai merita , pentru ca intre timp am promis altora lucrul asta, chiar daca continui in a spune tot felul de neadevăruri (asta ca sa nu le spun minciuni, unele chiar ridicole). În afară de asta sunt oameni de aici care chiar sunt interesati sa avem un dialog modelistic si ar insemna sa-i nesocotesc daca m-as apuca sa-mi ridic fustele p-aici cu tine.
Singurul lucru bun pe care l-ai scos din tine este ca Gabi Curteanu a decis ”sa ingropam securea”. Sper ca măcar ăsta să fie adevărat. Dacă e așa, mă bucur, transmite-i salutări din partea mea.

Să știi ca grupul ăla nasol în care m-ai rugat să te primesc și pe tine si pentru care tu nu ai facut nici macar cat am facut eu pentru acest forum, îti sta in continuare la dispozitie. Functioneaza de trei ani, nu de 3 luni de cand promovez eu produse Ammo. De asemenea daca ai ceva neclaritati in ceea ce priveste modelismul, daca doresti o vopsea pe gratis, te rog nu ezita sa-mi spui și voi face tot posibilul să te ajut.

#23 Useril este offline   1-0-9 

  • Membru senior
  • Grup: Moderator
  • Postari: 4939
  • Inregistrat: 10-December 04
  • Location:Bucuresti

Postat 03 March 2017 - 07:16 PM

Te rog puncteaza in ce am scris eu mai sus, ce e neadevarat/mincinos/ridicol.

Amabil ca de obicei. Multumesc. O sa zic pas la vopseaua Ammo de la tine, chiar gratis :))
Cit despre grupul tau, imi face placere sa vad cum il strunesti ca un veritabil benevolent dictator, un caz de studiat in diverse institutii de profil...

#24 Useril este offline   1-0-9 

  • Membru senior
  • Grup: Moderator
  • Postari: 4939
  • Inregistrat: 10-December 04
  • Location:Bucuresti

Postat 03 March 2017 - 07:36 PM

Si ca s-o lamurim si cine pe cine a rugat :

Imagine atasata: 1.JPG
Pentru cei ce au deschis mai tarziu, asa se chema inainte grupul tau.

Sau cam cum functioneaza democratia in mintea ta :

Imagine atasata: cupse.JPG

Aceasta postare a fost editata de 1-0-9: 03 March 2017 - 07:39 PM


#25 Useril este offline   deathstalker 

  • Membru deplin
  • Grup: Members
  • Postari: 74
  • Inregistrat: 25-May 15

Postat 03 March 2017 - 07:37 PM

Nu pot. I-am promis azi Zetului ca ma voi feri ca de dracu sa fac scandal si flame aici. Daca m-as apuca sa te fac mincinos si sa-ti arat pe puncte cata minciuna si dezinformare e in ceea ce spui tu, fie din nestiinta fie din rautate, ar insemna sa provoc un nou scandal, Insa din respect fata de Zetul si fata de Gabi (daca nu e si aia cu ”ingropatul securii” tot o minciuna de-a ta) nu am s-o fac. Din respect pentru tine nu, insa. Pentru ca nu meriti.
Deci ramane cum am stabilit - nu te mai forta sa ma provoci, ca nu-ti mai raspund. Hai pa. Vezi ca a zis Zetul ca orice discutie in afara subiectului se sanctioneaza.

#26 Useril este offline   1-0-9 

  • Membru senior
  • Grup: Moderator
  • Postari: 4939
  • Inregistrat: 10-December 04
  • Location:Bucuresti

Postat 03 March 2017 - 07:40 PM

Dar de cand te-a oprit o promisiune , pe tine ? :))
Cat despre cat respect ai tu pentru Z sau Gabi...toti stim si am vazut/citit...

#27 Useril este offline   deathstalker 

  • Membru deplin
  • Grup: Members
  • Postari: 74
  • Inregistrat: 25-May 15

Postat 03 March 2017 - 07:45 PM

Vezi postarea1-0-9, la 03 March 2017 - 07:36 PM, a spus:

Si ca s-o lamurim si cine pe cine a rugat :

Atasament cupse.JPG

Pentru cei ce au deschis mai tarziu, asa se chema inainte grupul tau.

Sau cam cum functioneaza democratia in mintea ta :

Atasament cupse.JPG


Prima e o invitatie trimisa in masă la toti prietenii (friends) ca sa dea like la o pagina de facebook ,nu e vorba de nici un grup. Eu vorbesc de data de 16 februarie 2016 cand ai cerut tu sa intri in grupul ProModelism Romania,nu o mai da la intors. Ce ai pus tu acolo e o invitatie să dai like la o pagina de facebook.Tu cred ca chiar nu stii ce vorbesti. Asta explica multe. Grupul meu s-a numit de la bun inceput ProModelismRomania (de 3 ani jumate) . Atelierul de Weathering e o pagina care exista de cateva luni. Ce tot vorbesti ??? tu habar n-ai pe ce lume traiesti sau dezinformezi chiar asa pe fata?
A doua - tu desi esti de un an membru al grupului, tot nu ai inteles nimic. Cei care isi fac reclama acolo (ORICINE nu numai Ammo) sponsorizeaza modelistii si machetele de pe grup in concursuri ,groupbuilduri si sarbatori. Deci ori esti rău ori habar n-ai despre ce vorbesti. NU PE MINE MA SPONSORIZEAZA NENE Si nu te mai chinui sa pui screenshoturi. Oricine doreste sa intre pe grup e liber s-o faca.
DEMOCRATIA de pe grup face ca acum tu sa poti pune screenshoturi cu materiale de acolo. Nu-i asa? Scormoneste linistit in continuare ca iti dau voie. Ai trei ani jumate de derulari. Succes la screenshoturi.

Chiar nu meriti nici macar sa te mai bag in seama.

Aceasta postare a fost editata de deathstalker: 03 March 2017 - 08:04 PM


#28 Useril este offline   1-0-9 

  • Membru senior
  • Grup: Moderator
  • Postari: 4939
  • Inregistrat: 10-December 04
  • Location:Bucuresti

Postat 03 March 2017 - 07:49 PM

Perfect asa ! :)

#29 Useril este offline   deathstalker 

  • Membru deplin
  • Grup: Members
  • Postari: 74
  • Inregistrat: 25-May 15

Postat 03 March 2017 - 07:50 PM

M-ai lamurit cata buna credinta exista in tine.In continuare nu-ti mai raspund idiferent de ce vei scrie.

Arata acest topic


  • 2 Pagini +
  • 1
  • 2
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Acest topic e inchis

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi