Forum Machete,Modelism,Hobby: Rovid Gyozo - Forum Machete,Modelism,Hobby

Salt la continut

Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Rovid Gyozo

#1 Useril este offline   ocsi 

  • Membru deplin
  • Grup: Members
  • Postari: 14
  • Inregistrat: 22-August 16
  • Location:Oradea

Postat 11 May 2017 - 08:33 AM

Buna ziua
Ar fi cazul sa ma prezint si eu. Rovid Gyozo este numele meu, de profesie contabil, stau in Oradea, am 52 de ani. Cam multi pentru un incepator... Prin anii 1977-1978 am facut cunostinta cu modelismul la casa pionierilor din Timisoara. Mai precis, la cercul de navomodelism. Vreo 2 ani am mers, porma din diverse motive nu am mai reusit. A urmat o pauza luuunga, pana pe 2015 ! Atunci, de ziua mea (la 50 ani) am primit de la sotie cadou un kit Constructo (HMS Bounty la scara 1:50, din lemn). Cam un an am stat doar cu cutia desfacuta, fara sa ma apuc de el. Sincer, i-mi era frica... Poate o sa radeti de mine, dar asta e adevarul. Abia acum am ajuns la filare, deci un ritm extrem de scazut, presarat cu multe greseli. E adevarat ca si timp liber am foarte putin, pe care o impart intre ture in natura si modelism. Am vizionat multe tutoriale inainte sa ma apuc, am incercat sa adun informatii. Dar... Ce-mi lipseste cel mai mult e ca nu am vazut inca o macheta "live", doar poze. Drept urmare, daca timpul i-mi va permite, voi da o fuga la Alba Iulia luna viitoare.
Apropo... Mai este cineva din Oradea? Poate mai reusesc sa "fur" ceva meserie :)
Cu stima,
Rovid Gyozo

#2 Useril este offline   Z-mare 

  • Membru senior
  • Grup: Moderator
  • Postari: 12627
  • Inregistrat: 07-December 04
  • Location:Sebes -Alba

Postat 11 May 2017 - 12:00 PM

Bun venit printre noi.
Niciodată nu e prea tārziu sa te apuci de ceva! Spor sa ai!

Arata acest topic


Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi