Forum Machete,Modelism,Hobby: ICM Models 1/35 Mercedes Benz G4 (w31) - Forum Machete,Modelism,Hobby

Salt la continut

Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

ICM Models 1/35 Mercedes Benz G4 (w31) asamblare - vopsire - finisaj

#1 Useril este offline   GabrielS 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 161
  • Inregistrat: 16-May 16
  • Location:Sint Maarten

Postat 22 July 2017 - 02:29 AM

Salutare, baieti!

Inca un upload este pregatit pentru atentia dumneavoasta, De data aceasta ICM Models Mercedes Benz G4 (w31) in scara 1/35. (prezentare bilingva - activati subtitrarea romaneasca in player-ul YT)

Despre constructie n-ar fi prea mult de povestit.
As vrea sa va retin putin atentia despre schema cromatica. Am vizionat filme de epoca (alb-negru) si am vazut masina originala in 1938/1939. Am interpretat-o ca fiind neagra, dar ulterior am descoperit ca gresisem. La vreo doi ani dupa ce am terminat modelul, am descoperit masina "originala" pe YT, la un muzeu din Germania. Culoarea corecta ar fi albastru ultramarin foarte inchis cu aripi negre si interiorul negru. In sfarsit, am avut informatia mult prea tarziu ca sa-mi fie de vreun folos. Dar intentionez pe viitor (nu stiu cat de indepartat) sa completez si modelul la scara 1/24 (tot ICM), de data asta in culorile corecte.

Ca intotdeauna, cometariile voastre sunt apreciate si incerc sa raspund la fiecare dintre ele.

Va doresc vizionare placuta!


1/35 Mercedes Benz G4


Arata acest topic


Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi