Forum Machete,Modelism,Hobby: Magazin modelism Portugalia - Forum Machete,Modelism,Hobby

Salt la continut

Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Magazin modelism Portugalia Dacă treceți prin zonă

#1 Useril este offline   Longinus 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 7548
  • Inregistrat: 06-March 08
  • Location:Mayotte, Guyana

Postat 12 May 2019 - 06:49 PM

În zilele acestea mă aflu în vacanță în Portugalia, mai precis la Lisabona și Estoril. Printre multele chiar foarte multele atracții, desigur nu putea să lipsească un magazin de machete. L-am căutat, am întrebat și...l-am aflat.Nu este singurul din zonă, dar eu îl recomand pe acesta.
Dacă sunt colegi interesați și care fac deplasări în zonă, pot doar să vă spun că, fără gram de exagerare, este cel mai mare din partea asta a continentului și cuprinde cam toate zonele de interes modelistic: vopseluri Tamyia în regim complet(chiar găsiți orice culoare,fie în versiunea acrilic sau email, sticluță sau spray) Mig Ammo, și Dumnezeu mai știe ce alți producători. Apoi toată gama de pensule DaVinci, scule de vopsit,aerografe,diluanți,adezivi,etc,etc.
Nu lispeste secțiunea die cast, cam tot ce vă trece prin imaginație, drone (cu prețuri cuprinse între 40 și 10.000 de euro)RC, cu toate accesoriile aferente, kituri de asamblat, toată categoria de modele, toate scările, feroviare s.a.m.d.
Proprietarul mi-a arătat atelierul unde lucrează angajații pentru realizarea de dio feroviare la cererea clienților(tocmai aveau pe masa de lucru una, o comandă din Elveția). De asemenea magazinul mai are un atelier unde se repară în regim de service orice fel de machetă RC avariată, cu un depozit de cca. 30.000 de spare parts(după spusele proprietarului).
Ca să nu mai lungesc, magazinul se cheamă Hobby Kit, și are adresa în Rio de Mouro.(din Estoril se poate ajunge cu autobuzul linia verde, nr.456., un bilet costă 4 euro, distanța cca. 20 km, timp de ajungere - 25-30 de min.în funcție de trafic.
Poze(nu îmi aparțin)
https://m.facebook.c...ternal&mt_nav=0

Aceasta postare a fost editata de Longinus: 12 May 2019 - 06:57 PM


#2 Useril este offline   Longinus 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 7548
  • Inregistrat: 06-March 08
  • Location:Mayotte, Guyana

Postat 12 May 2019 - 07:04 PM

Proprietarul este foarte amabil, iar magazinul are program zilnic, de la 10 la 19, inclusiv duminica.

#3 Useril este offline   florin44 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 1542
  • Inregistrat: 27-April 10
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Machete 1/48 de avioane, blindate şi alte vehicule militare.
    Machete 1/72 de avioane.

Postat 13 May 2019 - 08:36 PM

Alte noutăţi de la AIRFIX:

https://airfix.hornb...2YF2TE7/cr.aspx

Şi încă ceva, tot de la AIRFIX, de data asta pentru pasionaţii de astronautică:

https://airfix.hornb...2YF2TE7/cr.aspx

Aceasta postare a fost editata de florin44: 13 May 2019 - 08:46 PM


#4 Useril este offline   Z-mare 

  • Membru senior
  • Grup: Moderator
  • Postari: 12627
  • Inregistrat: 07-December 04
  • Location:Sebes -Alba

Postat 15 May 2019 - 09:21 AM

Mi-ar placea si mie seria asta cu modulul si astronautii. Iar remarca "THE ASTRONAUTS HAVE LANDED!" e chiar simpatica, avind in vedere prostiile care se debiteaza pe tema!

Arata acest topic


Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi