Forum Machete,Modelism,Hobby: FLAK 37 - Forum Machete,Modelism,Hobby

Salt la continut

Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

FLAK 37 Trumpeter, 1:35

#1 Useril este offline   zachs 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 306
  • Inregistrat: 28-September 13
  • Location:Suceava

Postat 29 July 2020 - 05:28 PM

Salutare!
Bine v-am regasit AICI!Imagine postataImagine postata
M-am incapatanat ca trebuie sa fac un tun AA, vezi aici http://www.cartula.r...omsearch__1#top , postarea #11, negasind nici kit nici sfaturi, am zis ca fac ce gasesc pe piata. Era un kit de la Meng, daca nu ma insel, cu mitraliere AA, care puteau fi facute romanesti(cred) dar, din discutii cu onorabilul dom' majur, am inteles ca-si doreste un tun. Eh, de unde tun, de unde AZP S-60!? Discutia a deviat spre Rheinmetall 37 mm, pe care l-a avut si armata romana si cu care a tras in tinerete, la Dej; am hotarat sa-l fac, numai ca.....
Numai ca socoteala de acasa nu se "pupa" cu aia din targ! Sa ma explic: internet, "plastic kit Rheinmetall, 37 mm", AA, FLAK, etc. L-am gasit pe acesta asa ca am purces la treaba. Achizitionat, studiat, hop-asa, uai!!!Imagine postata
Pai ale noastre aveau doi ochitori in fata, asta are unu', in spate!!! Am hotarat sa-l fac asa cu vine in kit, eu nevand abilitatile/informatiile necesare pentru a-l transforma in versiunea facuta la uzinele Astra(cf. https://ro.wikipedia...7_mm_model_1939 ).
Asadar, asta e lucrarea:
Imagine atasata: DSC_0440.jpg Imagine atasata: DSC_0435.jpg Imagine atasata: DSC_0436.jpg Imagine atasata: DSC_0437.jpg Imagine atasata: DSC_0438.jpg Imagine atasata: DSC_0440.jpg Imagine atasata: DSC_0442.jpg Imagine atasata: DSC_0443.jpg Imagine atasata: DSC_0444.jpg Imagine atasata: DSC_0445.jpg Imagine atasata: DSC_0446.jpg Imagine atasata: DSC_0451.jpg Imagine atasata: DSC_0452.jpg Imagine atasata: DSC_0453.jpg Imagine atasata: DSC_0455.jpg
Ca o nota de subsol, kitul nu permite prezentarea pe carucior/remorca in pozitia de transport din cauza placii pe care am pus lamele cu proiectile, placa aia era rabatata la transport(cica).Eu am gasit o pozitie in care afetul este cuplat de carucior(ultimile patru fotografii).
P.S. Nu am folosit PE-urile din kit, doar pedalele pentru tragator si o rozeta/robinet/ceva si nici decalurile. Asa (nu) mi-a venit mie...Imagine postata

Aceasta postare a fost editata de zachs: 29 July 2020 - 05:34 PM


Arata acest topic


Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi