Forum Machete,Modelism,Hobby: Intilnirea lunii noiembrie - Forum Machete,Modelism,Hobby

Salt la continut

  • 10 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Ultima »
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Intilnirea lunii noiembrie

#41 Useril este offline   toni 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 348
  • Inregistrat: 10-December 04

Postat 07 November 2006 - 10:48 PM

hai ca am pus eu punctul pe mYstic.. :whistle: ..deci bulina aia rosie este pubul iar cruciulita este statia de tramvai (16, 40, 14) pentru cei ce vin sa guste...vin.. :-D
"La cererea unor importati membrii ai forumului"[I] - fain zis olaf, avem si d'astia? ;-) :-)
horia, sambata aceea ar fi mai bine sa incerci cu..o gripa.. ;-) Poate i-ai invatat la boli prea grele...ofera-le ceva mai usor. :-D

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: post_15_1162918431.jpg


#42 Useril este offline   wurger 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 4049
  • Inregistrat: 21-February 05
  • Location:Bucuresti

Postat 07 November 2006 - 11:26 PM

Asa e Horia, ai dreptate cu chestia aia cu babalacii tipicari.
Parca daca ajungi in zona nu poti sa te hatzani 10 m in sus si-n jos sa gasesti o bodega.
Trebuie sa zici fix (cu documente). Si dup-aia apare unu care zice ca ai gresit cu 3 mm pe harta.

N-ar fi rau duminica ...Dar ar insemna ca imi fac planuri ca samabata stau sa lucrez......Si as sfarsii babysiter.......Si as ajunge sa mint ca ma duc la servici si eu de fapt as fi parcat pe undeva pe o strada si as slefui de zor la vreo aripa :-?

#43 Useril este offline   FlyBoy 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 1937
  • Inregistrat: 24-February 06
  • Location:Bucuresti

Postat 08 November 2006 - 12:55 AM

horia, la Nov 7 2006, 10:21 PM, a spus:

cartula, la Nov 7 2006, 08:31 PM, a spus:

Prima exceptie e doar prima dintr-un lung sir de exceptii ulterioare ;-)

o sa ajungem niste tipicari.

Daca imi permiti stimate nene': Suntem deja, altfel cum dreaq crezi ca ne-am face machetele :hammer:

La faza cu pensia sa astepte altii, la mine e ca numar zilele pana vine intalnirea!!! :whistle:

Deci ramane sambata!!! Sau nu !

#44 Useril este offline   crios 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 4898
  • Inregistrat: 29-November 04

Postat 08 November 2006 - 08:56 AM

Ramane sambata cum s-a votat la inceput. Nu tine de pensie. Tine de regulile pe care tot noi le-am facut :whistle:.
Bafta!

#45 Useril este offline   Cata 

  • Simplul 'eu'
  • Grup: Members
  • Postari: 1066
  • Inregistrat: 03-April 06
  • Location:Bucuresti
  • Interests:In secial 1/72.

Postat 08 November 2006 - 09:03 AM

M-ati inebunit!!!!!!!!!!!!! ;-) cu hartile voastre :-) . SE POATE INTRA PE DOUA STRAZI !!! ARE RECLAME LUMINOASE CARE SE VAD PE AMBELE SRTAZI !!!! :-D ( Evident acum o sa intrebati daca la 11 Am alea or sa fie aprinse :-D )
Si Horia: te-ai inbolnavit de atatea ori sambata.... dar cu noi nu ai fost... unde oi fi umblat tu Horica... :whistle:

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: map1.JPG


#46 Useril este offline   OlafTheViking 

  • Olaf cel degraba de sange varsatoriu
  • Grup: Banned
  • Postari: 2460
  • Inregistrat: 02-December 04
  • Location:Bucuresti
  • Interests:figurine, diorame

Postat 08 November 2006 - 09:14 AM

Deci unde e? Unde ai pus "X"-ul sau unde e varful verde indreptat in jos? :whistle: ;-) :-)

#47 Useril este offline   Z-mare 

  • Membru senior
  • Grup: Moderator
  • Postari: 12632
  • Inregistrat: 07-December 04
  • Location:Sebes -Alba

Postat 08 November 2006 - 09:26 AM

Inteleg ca se poate ajunge cu tramvai 16 sau 40. Stie cineva cum se numeste statia sau vreun punct de reper???

#48 Useril este offline   horia 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 2971
  • Inregistrat: 24-April 05

Postat 08 November 2006 - 10:52 AM

Cata, la Nov 8 2006, 08:03 AM, a spus:

Si Horia: te-ai inbolnavit de atatea ori sambata.... dar cu noi nu ai fost... unde oi fi umblat tu Horica... :whistle:

anul asta cred k nu-ma o intalnire em scapat poate doua
unde am fost? pai sa vedem: in a doua sambata a luni se intalnesc veteranii parasutisti, in ultima sambata se intalnesc veteranii aviatori la Brasov,in prima sambata veterani klingonieni etc etc.
daca va rataciti si pana duminica dimineatza nu gasit strada vin eu de la Brasov si o cautam impreuna ;-) :-)

#49 Useril este offline   toni 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 348
  • Inregistrat: 10-December 04

Postat 08 November 2006 - 11:31 AM

z-mare, daca iei tramvaiul de la unirii (din spate, de langa hale, vis-a-vis de fostul magazin modelism) mergi o singura statie...cobori la biserica sf. vineri...

#50 Useril este offline   OlafTheViking 

  • Olaf cel degraba de sange varsatoriu
  • Grup: Banned
  • Postari: 2460
  • Inregistrat: 02-December 04
  • Location:Bucuresti
  • Interests:figurine, diorame

Postat 08 November 2006 - 11:32 AM

Pana acum chiar te-am crezut ca e serviciul dar acum imi dau seama ca de fapt evenimentul se suprapune peste alta intalnire, ia sa vedem in calendar ce este: "intalnirea majoretelor blonde din anul I de la Facultatea de Educatie fizica?"

#51 Useril este offline   horia 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 2971
  • Inregistrat: 24-April 05

Postat 08 November 2006 - 12:31 PM

OlafTheViking, la Nov 8 2006, 10:32 AM, a spus:

Pana acum chiar te-am crezut ca e serviciul dar acum imi dau seama ca de fapt evenimentul se suprapune peste alta intalnire, ia sa vedem in calendar ce este: "intalnirea majoretelor blonde din anul I de la Facultatea de Educatie fizica?"

NU!!! ca astea chiar beau numa apa plata cu lamaie!!
eu vreau apa daia de-o trec lipoveni prin coaja de paine si apoi se dreg cu guvizi in otet :whistle:

#52 Useril este offline   Z-mare 

  • Membru senior
  • Grup: Moderator
  • Postari: 12632
  • Inregistrat: 07-December 04
  • Location:Sebes -Alba

Postat 08 November 2006 - 02:22 PM

Citeaza

z-mare, daca iei tramvaiul de la unirii (din spate, de langa hale, vis-a-vis de fostul magazin modelism) mergi o singura statie...cobori la biserica sf. vineri
:whistle: Eu il iau din partea ailalta, inspre Piata Unirii! Dar nu-i bai daca stiu ca tre sa cobor in zona Sfinta Vineri! Asta daca nu oi veni cu metroul + pe jos, oricum merge mai bine decit 40!!!!!

Aceasta postare a fost editata de Z-mare: 08 November 2006 - 02:24 PM


#53 Useril este offline   Z-mare 

  • Membru senior
  • Grup: Moderator
  • Postari: 12632
  • Inregistrat: 07-December 04
  • Location:Sebes -Alba

Postat 11 November 2006 - 07:49 PM

Oti vine cu o prpunere. A fost azi pe la Muzeul Aviatiei, a vazut acolo o camera incalzita unde am putea tine intilnirea din luna aceasta. Gasesc propunerea interesanta, fiecare poate veni cu "apa de gura" de-acasa, la sacosa, nu se uita nimei urit la noi ca ocupam masele fara sa facem consum baban, nu mai trebuie tipat dupa chelneri ca sa fim serviti si se ajunge relativ usor: metrou si/sau tramvai 5. Mai e si o masina dar nu-i stiu numarul!
Comentarii? :-?

#54 Useril este offline   wurger 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 4049
  • Inregistrat: 21-February 05
  • Location:Bucuresti

Postat 11 November 2006 - 08:07 PM

Propunerea suna bine atata timp cat nu vine vreun "muzeograf" sau mai stiu eu ce autoritate care sa nu stie de aceasta duiscutie....
Mie mi-ar conveni mult mai mult ca in caz ca ma contrazic cu cineva pe teme aviatice sa-l pot lua de urechi sa-l scot in curte sa-i arat pe viu ce si cum.

P.S.
Azi am plecat de fraier de-acasa sa ma duc la intalnire si cand am ajuns la 109 am aflat ca sunt mai devreme cu o saptamana :lol: :bang: :-D

#55 Useril este offline   FlyBoy 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 1937
  • Inregistrat: 24-February 06
  • Location:Bucuresti

Postat 11 November 2006 - 11:45 PM

Mda, Caline aia cu aratatul pe viu ar functiona daca ai fi la Smithsonian, adica sa ai ce arata :-? altfel cred ca vroiai sa spui "sa ii aplic o corectie" :roll:

Ametiti suntem cred cu totii... :hammer: ...btw, ramane acolo unde stabiliti. dar sa va hotarati odata... :lol:

#56 Useril este offline   crios 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 4898
  • Inregistrat: 29-November 04

Postat 12 November 2006 - 10:45 AM

Z-mare, la Nov 11 2006, 07:49 PM, a spus:

Oti vine cu o prpunere. A fost azi pe la Muzeul Aviatiei, a vazut acolo o camera incalzita unde am putea tine intilnirea din luna aceasta. Gasesc propunerea interesanta, fiecare poate veni cu "apa de gura" de-acasa, la sacosa, nu se uita nimei urit la noi ca ocupam masele fara sa facem consum baban, nu mai trebuie tipat dupa chelneri ca sa fim serviti si se ajunge relativ usor: metrou si/sau tramvai 5. Mai e si o masina dar nu-i stiu numarul!
Comentarii? :-?

Oti m-a sunat si pe mine si discutia a fost chiar mai interesanta decat ai prezentat-o tu.:lol:
Poate are Pavel niste amanunte suplimentare el fiind in relatii mai bune cu conducerea Muzeului Aviatiei.
Revenind la intalnire, parerea mea este ca cel putin atata timp cat majoritatea dintre noi bucuresteni avem machete expuse acolo ar fi pacat sa ne intalnim intr-o carciuma.
In carciuma ne intalneam cand n-aveam unde. De data asta muzeul ne pune la dispozitie un spatiu. Poate ni-l lasa si pe viitor daca suntem baieti cuminti.
Deci, cum ramane?
Bafta!

#57 Useril este offline   Z-mare 

  • Membru senior
  • Grup: Moderator
  • Postari: 12632
  • Inregistrat: 07-December 04
  • Location:Sebes -Alba

Postat 12 November 2006 - 05:07 PM

Eu as fi de acord cu Oti! :hammer:

#58 Useril este offline   Cata 

  • Simplul 'eu'
  • Grup: Members
  • Postari: 1066
  • Inregistrat: 03-April 06
  • Location:Bucuresti
  • Interests:In secial 1/72.

Postat 12 November 2006 - 05:18 PM

Ok si la muzeu! :hammer: Dar sa ne hotarm toti ca sa pot si eu anula ni partea cealalta! :-D Aha! era sa uit! Care muzeu ? Olaf ai vreo harta? :lol:

#59 Useril este offline   Pavel 

  • HOBBY PARK
  • Grup: Members
  • Postari: 1059
  • Inregistrat: 03-January 05

Postat 12 November 2006 - 05:28 PM

crios, la Nov 12 2006, 10:45 AM, a spus:

Poate are Pavel niste amanunte suplimentare el fiind in relatii mai bune cu conducerea Muzeului Aviatiei.

Muzeul ofera
- spatiu cald si luminos
- mese & scaune pentru 40 persoane

altceva? :-?

#60 Useril este offline   FlyBoy 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 1937
  • Inregistrat: 24-February 06
  • Location:Bucuresti

Postat 12 November 2006 - 06:29 PM

Traiasca MUZEUL !!! :lol:

O sa ne straduim sa fim cat mai cuminti. Deja e un progres remarcabil, si imi permit sa il felicit pe Pavel pentru bunele sale relatii.

Arata acest topic


  • 10 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Ultima »
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi