Forum Machete,Modelism,Hobby: TIGER 1 FEHRMANN - Forum Machete,Modelism,Hobby

Salt la continut

Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

TIGER 1 FEHRMANN

#1 Useril este offline   roland 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 155
  • Inregistrat: 20-January 08

Postat 18 May 2022 - 04:54 PM

Va prezint ce am mai lucrat in ultima vreme.

...

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: 1.JPG
  • Imagine atasata: 2.JPG
  • Imagine atasata: 3.JPG
  • Imagine atasata: 4.JPG
  • Imagine atasata: 5.JPG
  • Imagine atasata: 6.JPG
  • Imagine atasata: 7.JPG
  • Imagine atasata: 8.JPG
  • Imagine atasata: 9.JPG
  • Imagine atasata: 10.JPG
  • Imagine atasata: 11.JPG
  • Imagine atasata: 12.JPG


#2 Useril este offline   dany 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 4773
  • Inregistrat: 24-November 06

Postat 20 May 2022 - 02:36 PM

Salut , Roland . Imi place foarte mult ! Felicitari ! :clapping:
Si tancurile si personajele sint foarte bine realizate . Un plus pentru camuflajul tigrului !. :good:

As avea insa si o mica observatie , daca imi permiti ,. Mi se pare un pic prea abrupt acel deal pe care este dispus tancul german , daca nu fusese impins acolo .

In tabelul cu specificatiile tehnice se spune ca panta pe care ar putea sa o urce Tiger 1 este : "Climbing (degrees)" 35° , link http://www.alanhamby...technical.shtml

Aici cateva poze de arhiva cu locul unde sa desfasurat batalia cu acele tancuri hibride ale .Gruppe Fehrmann .

http://www.missing-l...lze/schulze.htm

Aici vezi , mai jos , nr . 111 , pierdut alaturi de F13 , in acelas loc . Click pe " Reveal hidden contents "

https://forum.il2stu...ruppe-fehrmann/

Altfel e super fain ! Bravo , inca o data ! :clapping:

Aceasta postare a fost editata de dany: 20 May 2022 - 02:40 PM


#3 Useril este offline   alexelu_marinelu 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 1771
  • Inregistrat: 21-October 08
  • Location:Bucuresti

Postat 20 May 2022 - 04:20 PM

dap ... si mie imi place ideea generala, dar parca imi si da cu virgula in acelasi timp :)

adica ... in timp ce ofiterii arata bine cufundati in iarba aia inalta, cele 2 tancuri par a fi asezate pe covorasul in cauza, nu prea dau impresia de greutate - in special tiger-ul, care banuiesc ca muta ceva din sol daca o lua la vale in rapa.

de parcat acolo nu cred ca se punea problema si atunci e pleznit / avariat / abandonat - caz in care ar fi trebuit shifonat putzin si deschise eventual cateva capace (ma indoiesc ca statea cineva sa le mai inchida la plecare).

sper sa nu te supere observatiile mele, ca nu-s facute cu rautate :)

spor.

#4 Useril este offline   roland 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 155
  • Inregistrat: 20-January 08

Postat 22 May 2022 - 12:49 PM

Multumesc pentru raspunsuri si link-uri. Pe viitor o sa lucrez mai mult la legatura dintre vehicule si sol. Puteam sa amprentez senilele tancurilor atunci cind am aplicat iarba,cit inca nu era uscata. N-am fost hotarit care tanc il voi face cazut in sant ,initial cind le-am asamblat ma gindeam sa pun sherman-ul in sant.Am pus tiger-ul sus,dar nu mi-a placut cum se incadra si nu prea avea loc. Am zis sa fac iarba si vad la sfirsit. Odata uscata iarba, am presat tancurile,dar tot pare ca plutesc,mai ales la tiger care are senilele mai late. Da,mai trebuia ceva iarba deranjata,urme de senile.

Arata acest topic


Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi