Forum Machete,Modelism,Hobby: Şenile individuale Panzer IV de la Academy 1/35 - Forum Machete,Modelism,Hobby

Salt la continut

Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Acest topic e inchis

Şenile individuale Panzer IV de la Academy 1/35

#1 Useril este offline   Michael_Wittmann 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 818
  • Inregistrat: 19-March 05

Postat 12 December 2006 - 08:11 PM

Am cumpărat recent setul de şenile individuale de la Academy 1357, deoarece am o grămadă de seturi Italeri şi Zvezda şi un Academy, care vin (din dotare) cu şenile din vinil (moartea machetistului :angry:) şi simţeam nevoia de o īmbunătăţire. Setul conţine 224 de patine individuale, suficiente pentru cele 2 şenile + rezerve şi are de asemenea rolele tractoare şi cele de ghidaj pentru varianta tārzie de Panzer IV. Pot fi folosite la toate kiturile Academy şi Tamiya ale modelelor derivate din IV (Jagdpanzer IV, Stug IV, Mobelwagen, Wirbelwind, Ostwind, etc.), potrivindu-se şi la kiturile Zvezda şi Italeri şi, din cāte se pare, merg şi la Panzer III & variante. Patinele sunt bine realizate, au cāte 2 pini de ejecţie pe fiecare care pot fi īndepărtaţi foarte uşor şi fără urmă. Se īmbină perfect, putānd conferi şenilei burţile imposibil de realizat cu seturile de vinil. Setul a fost 20 de Ron, o investiţie rezonabilă şi eficientă din punct de vedere estetic. Īl recomand tuturor posesorilor de Panzer IV & variants.
Pun imagini pentru edificare 8-)

#2 Useril este offline   Michael_Wittmann 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 818
  • Inregistrat: 19-March 05

Postat 12 December 2006 - 08:12 PM

Īncă una...

#3 Useril este offline   Z-mare 

  • Membru senior
  • Grup: Moderator
  • Postari: 12632
  • Inregistrat: 07-December 04
  • Location:Sebes -Alba

Postat 12 December 2006 - 08:14 PM

Chiar si la 1/35 e ceva zdroaba cu montarea lor :angry: ;-). Eu am asa ceva la 1/72, Famo tompteririst :angry:

#4 Useril este offline   Michael_Wittmann 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 818
  • Inregistrat: 19-March 05

Postat 12 December 2006 - 08:30 PM

Te cred. Mă chinui acum cu şenilele pentru un Panther de la Italeri. Am făcut rost de un set de şenile individuale de la Dragon şi mă muncesc de numa. Dar şi rezultatul va fi pe măsură. :angry:
Spor!

#5 Useril este offline   FlyBoy 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 1937
  • Inregistrat: 24-February 06
  • Location:Bucuresti

Postat 12 December 2006 - 11:03 PM

Z-mare, la Dec 12 2006, 08:14 PM, a spus:

... Famo tompteririst :angry:

Cum e neica kitul ala ca as vrea sa fac o oferta pe el mai prin primavara ?? :angry:

#6 Useril este offline   Arhi 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 591
  • Inregistrat: 05-October 05

Postat 13 December 2006 - 12:21 AM

Senilele individual tracks de la Academy au fost concepute pentru a imbunatati dotarea kiturilor preluate de la Tamiya, cu senile unitare din vinil. Asa ca am sa profit de ocazie si am sa-mi cumpar si eu cateva seturi pentru proaspetele Tamiya din dotare. Momentan, stocul de Individual Tracks pentru Panzer IV l-a lichidat Wittmann...

#7 Useril este offline   catalind 

  • Membru deplin
  • Grup: Members
  • Postari: 21
  • Inregistrat: 25-September 06

Postat 13 December 2006 - 12:53 AM

Eu mi-am cumparat un set asemanator de la Academy, pentru Tiger 1 si variantele lui, pot spune ca isi face banii, numai ca ai ceva de debavurat, dar produsul final este minunat, mai ales ca ai posibilitatea sa faci cat de largi vrei senilele sau cat de odulate vrei sa para pe galetii superiori. Parerea mea este ca merita este o buna achizitie, spor la treaba.

#8 Useril este offline   TonyS 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 144
  • Inregistrat: 13-December 04

Postat 13 December 2006 - 08:15 AM

Senilele individuale de la Academy sunt din plastic sau metal?

#9 Useril este offline   Z-mare 

  • Membru senior
  • Grup: Moderator
  • Postari: 12632
  • Inregistrat: 07-December 04
  • Location:Sebes -Alba

Postat 13 December 2006 - 09:06 AM

Flyboy, eu zic ca tompetiru e foarte bun. Nu l-am luat la subler, dar sunt voci ce zic ca la unele detalii e mai bun cel de la Revell (parca, su cine il mai face??? :-? )

#10 Useril este offline   Ahmed 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 989
  • Inregistrat: 13-December 04

Postat 13 December 2006 - 09:17 AM

Daca tot parazitam, hai sa o facem pana la capat.
Famo Trumpeteer este ceva mai detaliat decat Revell, dar trebuie mai mare atentie la montaj pentru ca exista riscul sa stea prea inalt. Iata un link: http://www.planetarmor.com/forums/showthre...hp?t=1133</a

@Tony -senilele sunt din plastic. Metalul e MULT mai scump...

#11 Useril este offline   Arhi 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 591
  • Inregistrat: 05-October 05

Postat 14 December 2006 - 12:31 AM

Daca tot aveti ceva cu Famo de la Trumpeter, va anunt ca mai este una bucata in stoc!
1/72 Trumpeter Famo Sd.Kfz. 9/18 Ton Half Track #07203 - 400.000 lei :angry:

Arata acest topic


Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Acest topic e inchis

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi