Forum Machete,Modelism,Hobby: German tank repair crew - Forum Machete,Modelism,Hobby

Salt la continut

Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

German tank repair crew Miniart 1/35

#1 Useril este offline   Cata 

  • Simplul 'eu'
  • Grup: Members
  • Postari: 1066
  • Inregistrat: 03-April 06
  • Location:Bucuresti
  • Interests:In secial 1/72.

Postat 10 January 2007 - 11:29 AM

Dat fiind faptul ca azi tot stau acasa si astept meseriasul care trebuie sa repare caloriferul care curge, am zis sa si fac ceva. :pint:
Ieri nestiind de acest concurs mi-am procurat de la un Mare magazin de machete; cel pe care noi il cunoastem sub numele de ' colt ...' :-o si care m-a lasat placut impresionat de varietatea si numarul machetelor si accesoriilor expuse ( toate rafturile sunt pline, inclusiv un metru in fata lor pe jos, :-D ).
Gasca de germani este din tara lui Miniart 1/35 care este importat in Romania de un mare domn. ;-) .. care tine cu noi si face astfel incat pretul lor sa fie putin mai scump decat lumanarile.
Dac tot aminceput asa voi face in continuare si o recenzie a acestei cutii cu figurine. ( sau asta vreau eu sa iasa :whistle: )

#2 Useril este offline   Cata 

  • Simplul 'eu'
  • Grup: Members
  • Postari: 1066
  • Inregistrat: 03-April 06
  • Location:Bucuresti
  • Interests:In secial 1/72.

Postat 10 January 2007 - 11:39 AM

Intr-o cutie frumos executata se afla doua rame cu diferite parti din cele 5 figurine (prea multe parti :whistle: ), instructiuni de montaj, un fluturas pentru aducere aminte: cine s-a chinuit sa-ti aduca tie figurinele ca tu sa ai ce sa strici.. :pint: , o foaie cu sfaturi practice pentru cum sa realizezi o macheta de succes ( nu zice nimic de o macheta pentru concurs, dar in fine..) sfaturi pe care eu le voi urmarii pas cu pas si intocmai datorita faptului ca sunt scrise de un mare clasic in viata.. :-D care nu se semneaza la sfarsit de mana dar ma rog asta e stilul lui :-o ;-)

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: PIC00194.JPG


#3 Useril este offline   Cata 

  • Simplul 'eu'
  • Grup: Members
  • Postari: 1066
  • Inregistrat: 03-April 06
  • Location:Bucuresti
  • Interests:In secial 1/72.

Postat 10 January 2007 - 11:47 AM

Iata si rama cu cele necesare executarii figurinilor, la prima vedere sunt ok, clar ciocanul lu' neamtu meu e mai mare ca barbatia lui Nevsky si mai e clar ca neamntul cu ciocanul are parul blond fata de japonezul-european a celuilalt concurent. Aici fiind castigate niste puncte in plus deja pot sa am vreo 13-15 zile de pauza... :whistle: :pint:

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: PIC00197.JPG


#4 Useril este offline   Cata 

  • Simplul 'eu'
  • Grup: Members
  • Postari: 1066
  • Inregistrat: 03-April 06
  • Location:Bucuresti
  • Interests:In secial 1/72.

Postat 10 January 2007 - 11:58 AM

In sfarsit si spatele cutiei ( din lateral nu v-am facut poze, alea doar la cerere si se platesc :-o.... ) + un mare [SIZE=7]+[SIZE=1]am atasat si bonul fiscal ca sa arat ca aeste figurine nu provin din trafic, spaga, gaj, dobanda, etc cum unii ar fi tentati sa zica ;-) si pentru a certifica ca au fost achizitionate la data corespunzatoare intrarii in concurs.. :-D . Dar totusi cred ca sunt prea multe bucati. :whistle: ..iau taiat pe nemtii astia frate.. :pint:
Pe spatele cutie aflat in spatele bonului fiscal se afla si corespondetele pentru vopsire in inscriptie bilingva: Engleza si rusa... :-D
Acestea fiind spuse si adujudecand ceva puncte in plus si aici, mai pot lua vreo 7-9 zile de pauza :lol:

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: PIC00196.JPG


#5 Useril este offline   Cata 

  • Simplul 'eu'
  • Grup: Members
  • Postari: 1066
  • Inregistrat: 03-April 06
  • Location:Bucuresti
  • Interests:In secial 1/72.

Postat 10 January 2007 - 12:03 PM

A poate ma veti intreba cu ce intru in concurs.?.. cu care dintre ei..? Va zic de acuma; nu stiu!! Cu aia/ala care o sa-mi folosesca la ceva.. :pint: Oricum la prima vedere nu imi place ala care da indicatii, dar cine stie... :whistle:

#6 Userul este online   Z-mare 

  • Membru senior
  • Grup: Moderator
  • Postari: 12626
  • Inregistrat: 07-December 04
  • Location:Sebes -Alba

Postat 10 January 2007 - 07:41 PM

sorry ca intervin aici, dar ai PM plin!!!!!! :whistle:

#7 Useril este offline   Alecu 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 216
  • Inregistrat: 31-August 06

Postat 11 January 2007 - 09:14 AM

Dar poti sa faci si o vignetta cu mai multi, nu? Parca asa spun regulile; sau ma insel?

#8 Useril este offline   Cata 

  • Simplul 'eu'
  • Grup: Members
  • Postari: 1066
  • Inregistrat: 03-April 06
  • Location:Bucuresti
  • Interests:In secial 1/72.

Postat 11 January 2007 - 09:25 AM

Parca asa spun regulile! Dar e important sa faci macar unul dintre ei :whistle: aici e partea cea mai grea: 'macar unul' :pint:

#9 Useril este offline   Danu 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 328
  • Inregistrat: 02-August 05

  Postat 11 January 2007 - 04:24 PM

Cata, vezi ca oamenii aia trebuie sa repare ceva la 1/35. Poate ar trebui sa faci mai intai Tiger-ul.

#10 Useril este offline   Cata 

  • Simplul 'eu'
  • Grup: Members
  • Postari: 1066
  • Inregistrat: 03-April 06
  • Location:Bucuresti
  • Interests:In secial 1/72.

Postat 11 January 2007 - 09:54 PM

Citeaza

vezi ca oamenii aia trebuie sa repare ceva la 1/35. Poate ar trebui sa faci mai intai Tiger-ul
:whistle: Ssss sa nu ne auda Dragos....
Te-ai prins Bibicule.... :-D Daca e Pantherul tau gata primul ii trimit sa ti-l repare pe al tau mai intai!! :-D :lol:

#11 Useril este offline   Danu 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 328
  • Inregistrat: 02-August 05

Postat 12 January 2007 - 09:57 AM

Panther-ul nu-i gata inca. :whistle:
Totusi judecand dupa ultimele tale achizitii, esti pe drumul cel bun...catre scara cea buna.

Arata acest topic


Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi