Forum Machete,Modelism,Hobby: Concurs la Academia de Aviatie - Forum Machete,Modelism,Hobby

Salt la continut

  • 2 Pagini +
  • 1
  • 2
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Concurs la Academia de Aviatie si poze din curtea academiei

#21 Useril este offline   mack 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 697
  • Inregistrat: 15-April 05
  • Location:Iasi, Romania

Postat 20 March 2007 - 09:10 PM

Z-mare, la Mar 19 2007, 08:29 AM, a spus:

...cu muuulti ani in urma in gazeta Sport si tehnica erau articole ample pe aceasta tema (constructie, reglaj, motoare, concursuri).
...
Stiam ca aceste concursuri se tineau in saline, tocmai pentru a nu avea curenti de aer. Un zbor dura citeva minute. Constructia citeva luni.

Salut,

Din cate stiu eu, micromodelele (acele aeromodele firave ce zboara indeobste in saline) sunt altceva decat aeromodelul cu motor de cauciuc prezent in fotografie, trenul de aterizare fiind diferenta notabila alaturi de constructia vizibil "robusta".

In alta ordine de idei, eu ma inscriu in categoria celor ce considera "Sport si Tehnica" drept o revista in toata puterea cuvantului.

Ganduri bune,
mack

#22 Useril este offline   horia 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 2971
  • Inregistrat: 24-April 05

Postat 20 March 2007 - 09:30 PM

mack, la Mar 20 2007, 08:10 PM, a spus:

Din cate stiu eu, micromodelele (acele aeromodele firave ce zboara indeobste in saline) sunt altceva decat aeromodelul cu motor de cauciuc prezent in fotografie, trenul de aterizare fiind diferenta notabila alaturi de constructia vizibil "robusta".


mack

pai si alea de zboara in salina cu ce fel de motor sunt propulsate? nu tot cu motor de cauciuc?

Arata acest topic


  • 2 Pagini +
  • 1
  • 2
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi