Forum Machete,Modelism,Hobby: Unde gasesc un kit review - Forum Machete,Modelism,Hobby

Salt la continut

Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Unde gasesc un kit review

#1 Useril este offline   eugen 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 1530
  • Inregistrat: 02-November 04
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Aviatie post WWII

Postat 29 March 2005 - 10:50 AM

Pentru:

ICM-72102 1/72 Soviet Air Base Equipment and Aviation Armament
:hammer: :hammer: :hammer: Pentru cel de sus am gasit intre timp, dar daca mai gasiti si altul nu-i bai!

sau de la Dragon pentru:

- MODERN SOVIET AIRCRAFT WEAPONS SET 1 - AIR-TO-AIR MISSILES (kit contains 58 parts)
- MODERN SOVIET AIRCRAFT WEAPONS SET 2 - AIR-TO-SURFACE MISSILES (kit contains 76 parts, contains model of ten missiles, two bombs, six rocket pods, four gun pods and eight pylons)
- MODERN SOVIET AIRCRAFT WEAPONS SET 3 - ROCKETS AND BOMBS (kit contains 204 parts, contains model of twenty-four bombs twenty-four rocket pods and two pylons)

#2 Useril este offline   Maverick 

  • Maverick
  • Grup: Members
  • Postari: 652
  • Inregistrat: 11-December 04
  • Location:Turda
  • Interests:Mig's

  Postat 29 March 2005 - 12:29 PM

da ii un kit nemaipomenit eu l-am cumparat da la Ghinea acum vreo 3-4 ani la un pret astronomic de 650!!!ma intreb la cat l-ar aduce D-l Pavel :roll:
este perfect pt o diorama chiar si cu avioane romanesti,
pt cei interesarti il pot compara cu calitatea me-109e icm 1:72

#3 Useril este offline   eugen 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 1530
  • Inregistrat: 02-November 04
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Aviatie post WWII

Postat 29 March 2005 - 12:51 PM

Daca e vorba despre kit-ul de la ICM pretul (cam 20-30$) pare acceptabil.
Idea ar fi ca pe mine ma intereseaza numai armamentul si eventual placile care reproduc pista. Voiam sa vad cum arata si daca merita banii!
Si eu sunt curios la ce pret il poate aduce Pavel!

Despre cele de la Dragon n-am reusit sa gasesc nimic!

#4 Useril este offline   Maverick 

  • Maverick
  • Grup: Members
  • Postari: 652
  • Inregistrat: 11-December 04
  • Location:Turda
  • Interests:Mig's

Postat 29 March 2005 - 01:30 PM

pai de ce nu zici ca te intereseaza mai mult doar armamentu?
vezi ca am cumparat dar de data asta de la D-l Pavel anu trecut contra 150 tot cutie de la ICM care ii totalitatea armamentului sovietic modern 1:72 ,cutia contine 4 rame 2 cu armament aer-aer si 2 pt aer-sol pot sa spun ca ii bun doar putin bravurate PRND dar cu putin efort iese ceva foarte bun!imaginea cutiei o gasesti tot pe aviapress la sectiunea ICM

#5 Useril este offline   eugen 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 1530
  • Inregistrat: 02-November 04
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Aviatie post WWII

Postat 29 March 2005 - 01:53 PM

@ Maverick
Armamentul din kit-ul ICM-72103 1/72 Soviet Modern Air Armament este IDENTIC cu cel din kit-ul ICM-72102 1/72 Soviet Air Base Equipment and Aviation Armament ???

#6 Useril este offline   Maverick 

  • Maverick
  • Grup: Members
  • Postari: 652
  • Inregistrat: 11-December 04
  • Location:Turda
  • Interests:Mig's

Postat 29 March 2005 - 02:01 PM

da c-am asa ceva doar ca lipsesc caruciorele de pista,produsu asta nou nu il stiu dar cel vechi asta ii cutia, si ce ii in imagine ii si in cutie

Imagini atasate

  • Imagine atasata: post-8-1112097668.jpg


#7 Useril este offline   eugen 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 1530
  • Inregistrat: 02-November 04
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Aviatie post WWII

Postat 29 March 2005 - 02:19 PM

:hammer: Na belea! Acum sunt doua!!!
Cel din stanga pare a fi ICM-72101 iar cel din dreapta ICM-72103. Si daca mai pun la socoteala si pe ala cu camioane sunt 3!!!
Mave, din care kit lipsesc carucioarele???

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: icm.jpg


#8 Useril este offline   tomi 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 771
  • Inregistrat: 11-January 05
  • Location:Constanta / Trier
  • Interests:Aviatie - WW II & Jets

Postat 29 March 2005 - 03:50 PM

Daca tot vezi vorba de rusi am si eu cateva nelamuriri cu privire 2 machete de Mig-21 la 1/72 si anume Mig-21PFM Zvezda cod:7202 si Mig-21UM Eastern Express cod 72104!!!Are cineva aceste machte pt cateva lamuriri legate de calitatea??? ;-)

#9 Useril este offline   Maverick 

  • Maverick
  • Grup: Members
  • Postari: 652
  • Inregistrat: 11-December 04
  • Location:Turda
  • Interests:Mig's

  Postat 30 March 2005 - 12:58 AM

ok sa raspund pe rand:
1 no mai eugen nu ii dificil deloc pt ca: citia pusa de mine cuprinde armamentu de pana prin ani 95(aer-sol 3 tipuri de bombe,3 PRND si doar 2 rachete iar aer-aer aproape toate) , cutia pusa de tine care este singura ramasa in oferta ICM de armament cuprinde alte versiuni cum ar veni:aer-sol c-am toata munitia inteligenta ex paleta de inarmare a Su-24 iar aer-aer nu sunt prea mari diferente doar ca sunt modernizari a celor existente!!!
caruciare exista doar in cutia cea cu camion si dale cele cu armament nu dispun nici de stativi dar eu am inceput sa-i fac cat si cutii pt bombe si rachete!!!
nu te speria pt a realiza 2 avioane sovietice din doua perioade diferite(mig-21pfm sau Mf cu mig-21-93 ori mig-29 cu ultimele versiuni ale lui SMT,OTV) atunci sigur vei avea nevoie de ambele cutii de armament!!!

Tomcat:
East.Express UM fata de dubla de Condor ii superior detalii bune si corecte,decaluri cu multe sticiuri,singura problema este ca plasticu este turnat"in straturi"ceva de genu asta,partile componente nu dispun de cuiele acelea de fixare a partilor intre ele,dar nu vad problema in asta atat doar ce iti recomand sa ai grija cum lucrezi cu plasticu !!!ii un kit bun in multe privinte doar atat ca necesita multa atentie!!!
PFM de Zvezda l-am vazut la un "prieten" la B ii bun ce sa spun pt ca ii Zvezda similar la o adica cu Italeri...


vai cat am scris ;-) :pint: :-(

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: icm72101_1.jpg


#10 Useril este offline   tomi 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 771
  • Inregistrat: 11-January 05
  • Location:Constanta / Trier
  • Interests:Aviatie - WW II & Jets

Postat 30 March 2005 - 10:37 AM

Mersi pt informati Maverick!!!Am facut comanda pt Mig-21PFM Zvezda urmand sa ma apuc sa il fac imediat ce il primesc din pacate dubla UM nu era pe stoc!!! :hammer:

#11 Useril este offline   Suburban 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 415
  • Inregistrat: 13-December 04
  • Location:In the Dark Crown Vic parked outside

Postat 31 March 2005 - 10:48 AM

Tomcat, Mave
Am deja placerea de a asambla doua machete de Condor pana acum(unul postat la galerie), inclusiv MIG-21UM, care mi s-a parut chiar decent; din pacate armamentul cam prost detaliat iar din cate-mi aduc aminte cupola nu prea se potrivea, dar in rest merge :hammer:

#12 Useril este offline   niki 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 1169
  • Inregistrat: 23-January 05

Postat 15 April 2014 - 02:58 PM

Am scos din adancurile propriului stoc 1/72 Dragon "Modern Soviet Aircraft Weapons Set 3: Rockets and Bombs" si am facut cateva poze (cu accentul pe UB-16-57) pentru un coleg de forum. Le pun aici in ideea in care se va mai "impiedica" cineva de subiect pe viitor:

Imagine atasata: Dragon Soviet Weapons Set 3 (3).JPG Imagine atasata: Dragon Soviet Weapons Set 3 (4).JPG
Imagine atasata: Dragon Soviet Weapons Set 3 (6).JPG Imagine atasata: Dragon Soviet Weapons Set 3 (7).JPG
Imagine atasata: Dragon Soviet Weapons Set 3 (8).JPG

Arata acest topic


Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi