Forum Machete,Modelism,Hobby: Luna octombrie 2007 - Forum Machete,Modelism,Hobby

Salt la continut

  • 6 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Ultima »
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Luna octombrie 2007 Expomil sau nu?

#21 Useril este offline   OlafTheViking 

  • Olaf cel degraba de sange varsatoriu
  • Grup: Banned
  • Postari: 2460
  • Inregistrat: 02-December 04
  • Location:Bucuresti
  • Interests:figurine, diorame

Postat 17 October 2007 - 12:32 PM

Z-mare, la Oct 17 2007, 07:38 AM, a spus:

Deci, batem in cuie: ora 9 la madicina si pe urma grupir la expomil?!!!!

Nici vorba, de unde ai inteles asta?

Intalnirea se tine mereu in a treia sambata. Nu se amana, nu se schimba. La standul Parc Models si in atmosfera de Expomil il serbam cel mai bine pe modelist. Parerea mea, calificata, indelung revizuita, obiectiva, calculata si pertinenta.

Acum sa fim realisti. Intalnirea dureaza oricum cateva ore (da, la 13.00 incepeti sa oftati ca va e foame si parasiti corabia, ca v-am mai vazut eu). Din astea sigur se pierde pe drum din Cotroceni pana la Romexpo cel putin o ora.

Aceasta postare a fost editata de OlafTheViking: 17 October 2007 - 12:38 PM


#22 Useril este offline   bogy 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 1364
  • Inregistrat: 26-May 05
  • Location:Bucuresti

Postat 17 October 2007 - 12:50 PM

"Si eu care vroiam sa va invit la facultate,mai ales ca unul dintre machetistii batrini vrea sa serbeze alaturi de noi 58 de toamne,din care mai mult de jumatate arse de flacara modelismului."

Eu as da curs acestei invitatii. Si sa ne vedem la ora 9,00 la Fac. de medicina ar fi ok. Dupa asta se poate merge la Expo...

Pai da, intalnirea o sa se tina sambata, 20. octombrie adica a treia sambata din luna.

Toata lumea e ok cu asta? Adica cu ora 9,00 la medicina si dupa asta la Expo...?

#23 Useril este offline   horia 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 2971
  • Inregistrat: 24-April 05

Postat 17 October 2007 - 01:02 PM

hai 10 sau 10.30 la fac ca e trafic nasol in week end :-P

#24 Useril este offline   OlafTheViking 

  • Olaf cel degraba de sange varsatoriu
  • Grup: Banned
  • Postari: 2460
  • Inregistrat: 02-December 04
  • Location:Bucuresti
  • Interests:figurine, diorame

Postat 17 October 2007 - 01:07 PM

Nu, nimeni "nu e ok" cu asta. Si cei care zic ca o sa vina, initial ar fi venit dincolo bine merci.

"Multi cred, (ca si mine) nu ar vrea sa piarda Expomil-ul."
mielu

"Subscriu la propunere lui Mielu"
Flyboy

"mie care vin din Brasov imi comvenea sambata asta"
Horia

"Si eu am de gand sa bat ceva drum pana la Bucuresti pentru intalnire & Expomil alaturi de inca 2 compatrioti"
Tomcat

"Standul (31) Top Gun & PARC models din pavilionul central (rotund) a fost montat azi , Va asteptam!!!"
Pavel

"Eu sunt membru nou pe forum insa as veni si eu la intalnire "
danv

"De la ALBA IULIA venim 5 persoane sambata.la Expomil "
Ovidiu

Dupa cum vezi toata lumea vrea la medicina. Acum e adevarat ca sunt unii lipsiti de coloana vertebrala care se dau dupa cum bate vantul.

Aceasta postare a fost editata de OlafTheViking: 17 October 2007 - 01:08 PM


#25 Useril este offline   bogy 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 1364
  • Inregistrat: 26-May 05
  • Location:Bucuresti

Postat 17 October 2007 - 01:22 PM

"Deci, batem in cuie: ora 9 la madicina si pe urma grupir la expomil?!!!! " asta zice Z-mare

"Asa impacam si capra si varza " si asta zice mielu

si "De acord, da la o ora mai normalnaia sa zicem 9:00, nu de altceva dar parca merg amandoua bine impreuna.... cu ocazia asta poate scap si eu de volan...AGAIN!!! ECM, se aud ???

Observati ce flexibilitate...cat de mult ma mulez pe eveniment

P.S. OVIDIUUUU, sa nu uiti caliciopterul ala....ca ma mananca dorinta!!! " asta zice FlyBoy


dar poate am inteles eu gresit.

oricum cred ca bine ar fi ca fiecare sa-si spuna parerea in clar ca sa dispara toate polemicile astea.

#26 Useril este offline   OlafTheViking 

  • Olaf cel degraba de sange varsatoriu
  • Grup: Banned
  • Postari: 2460
  • Inregistrat: 02-December 04
  • Location:Bucuresti
  • Interests:figurine, diorame

Postat 17 October 2007 - 02:29 PM

bogy, la Oct 17 2007, 01:22 PM, a spus:

dar poate am inteles eu gresit.

Ai inteles gresit.

#27 Useril este offline   Bazu 

  • 'al mai pletos
  • Grup: Members
  • Postari: 604
  • Inregistrat: 09-March 07
  • Location:Delft/Rotterdam

Postat 17 October 2007 - 02:36 PM

Pana la urma ce se face? Are rost sa vin cu ceva lucrat recent? Cine ma adopta si pe mine? Z-mare, danusmaximus?

#28 Useril este offline   tomi 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 771
  • Inregistrat: 11-January 05
  • Location:Constanta / Trier
  • Interests:Aviatie - WW II & Jets

Postat 17 October 2007 - 03:59 PM

Sa se ajunga la o hotarare sa stiu unde vin nu sa aleg prin Bucuresti cu "harta" in mana.

#29 Useril este offline   bogy 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 1364
  • Inregistrat: 26-May 05
  • Location:Bucuresti

Postat 17 October 2007 - 04:06 PM

Pai eu zic ca e simplu - adica daca-l intrebi pe Z-mare, pe FlyBoy, pe Danusmaximus (si ar mai fi cativa) treaba e destul de clara:

1. ORA 9,00 LA MEDICINA;

2. DUPA SE MERGE LA EXPO...


#30 Useril este offline   FlyBoy 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 1937
  • Inregistrat: 24-February 06
  • Location:Bucuresti

Postat 17 October 2007 - 04:21 PM

Inca odata dovedim ca suntem foarte uniti!!!!

Habar nu am mai Olafe cum vezi tu o ora pe drum de la Medicina la Expomil, mai ales sambata...poate numai cu vre-un ocol mare pe la MMN si MAV, ca sa culegem si cainii si praful de pe Mig-urile 19.

In al doilea rand coloana vertebrala sa stii ca e facut din os si nu din grasime, desi uneori si aia participa la sustinerea corpului... :-P Asta nu iseamna ca nu ai voie sa iti schimbi parerile, mai ales daca mai ESTE SI ALTII care gandesc la fel. Ce ma intreb eu este: Fac ca altii sau MA ADUN cu altii ca imi place compania lor, deci ei merg la Medicina si apoi la Expomil, pai ma duc cu ei. Tu stai la medicina ca nu te obliga nimeni sa vii!!! Si in general nimeni nu e obligat sa faca altceva decat ceea ce ii place.

Tocmai ca ne place sa ne agregam, vom veni la 9 la medicina ca sa ne serbam confratele - pentru ca nu e frumos sa lipsim - vom comenta ce am mai lucrat (unii da, altii nu, cunoasteti povestea) si la o ora pe care o stabilim de comun acord - si numai acei care VOR cu adevarat - vom pleca spre Expomil...AIA CARE VOR (apropos la Expomil nu se prezinta falanga macedoneana si nici armuri sec. XIV-XV....)

Citeaza

Parerea mea, calificata, indelung revizuita, obiectiva, calculata si pertinenta
si as adauga eu: "Pe care incerc sa va o impun la toti"

Remember e HOBBY, nu e SINDICAT!!!! ;-) chiar tu ai zis-o, nu de mult! :-D

E foarte trendy sa citezi ... :hammer: dar macar fii impartial

Citeaza

De acord, da la o ora mai normalnaia sa zicem 9:00, nu de altceva dar parca merg amandoua bine impreuna....
asta ca tot ti se pare tie ca nu am coloana vertebrala 8-)

Si mai am un motiv, dupa cum spuneam, sa impac si caprele si varza :-P

Citeaza

Standul (31) Top Gun & PARC models din pavilionul central (rotund) a fost montat azi , Va asteptam!!!
Ce sa-i faci ma, trebuie sa mai vanda/cumpere si altii machete! Hai nu fii suparat! Si tu ai marfa interesanta, dar data viitoare! Promit solemn! ;-)

Deci, caprele vor sa mearga si acolo si acolo, si daca le trazneste foamea, in Expomil se vand mici si bere (ca doar e Romexpo) :lol: si cred ca si varza ar putea fi mai frageda...tu ce zici? :-D Sunt convins ca ai nostri confrati care vin de departe, merita respectul nostru de ai primi la o intrunire, si vom fi acolo sa ii primim (nu mai zic ca de atatea ori Dan Minea a fost o gazda ireprosabila, si nu merita sa ii facem figura)...dar lasa frate pe ai de vor sa mearga si la Expomil sa viseze frumos!

Mai isi aduce aminte cineva ca e si expo de feroviare la Romexpo (kudos pentru LDH care ne-a invitat de ceva timp) ??? :-D

Bogy a facut inca odata greseala sa creada ca putem ajunge la un consens, unanim, calculat, obiectiv,indelung dezbatut si pertinent. Ei bine CANCI!!!!
RUSINICA BOGY!!!

Si cu asta eu consider subiectul incheiat, din punctul meu de vedere!

@Bazu: Frate, vino sa ne incanti cu lucrarile tale. E pacat de Dumnezeu. :-)

Aceasta postare a fost editata de Flyboy: 17 October 2007 - 04:29 PM


#31 Useril este offline   Bazu 

  • 'al mai pletos
  • Grup: Members
  • Postari: 604
  • Inregistrat: 09-March 07
  • Location:Delft/Rotterdam

Postat 17 October 2007 - 04:39 PM

Citeaza

Frate, vino sa ne incanti cu lucrarile tale. E pacat de Dumnezeu.


Pi io vin cu ceva, dar ,daca e de fatait prin lume, cred ca o sa ma intorc cu acel ceva depozitat prin diferite buzunare.

Citeaza

caprele vor sa mearga si acolo si acolo, si daca le trazneste foamea, in Expomil se vand mici si bere

Pai asta da motiv de a merge!! :-P Mai o racheta, mai un mic, ca la romani

#32 Useril este offline   horia 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 2971
  • Inregistrat: 24-April 05

Postat 17 October 2007 - 05:07 PM

bogy, la Oct 17 2007, 03:06 PM, a spus:

Pai eu zic ca e simplu - adica daca-l intrebi pe Z-mare, pe FlyBoy, pe Danusmaximus (si ar mai fi cativa) treaba e destul de clara:

1. ORA 9,00 LA MEDICINA;

2. DUPA SE MERGE LA EXPO...

pai pentru voi e simplu ca sunteti din bucuresti. eu ca sa ajung la 9 tre sa plec pe la 3.30 sau 4.00 dimineatza ca sa ajung la ora aia. se lucreaza si la Barcanesti si in zona Baneasa iar sambata e nebunie inca de la 7 dimineata. nu stiu ceilalti de la Cluj la ce ora pleaca.

#33 Useril este offline   HIND 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 624
  • Inregistrat: 02-October 06

Postat 17 October 2007 - 05:18 PM

Alba pleaca cu siguranta cel tarziu la 1.00 dar nu promitem ca ajumgem si la Fac. de Medicina.Avem cam multe in program si cum bine a-ti zis trebuie impacata si capra si varza.

#34 Useril este offline   Z-mare 

  • Membru senior
  • Grup: Moderator
  • Postari: 12630
  • Inregistrat: 07-December 04
  • Location:Sebes -Alba

Postat 17 October 2007 - 06:30 PM

Hai ca m-am lamurit! :-P :-? :-D
Dar nu-mi fac grij, numa miine si poimiine nu e simbata! :-P

#35 Useril este offline   danusmaximus 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 3289
  • Inregistrat: 01-September 06

Postat 17 October 2007 - 06:46 PM

Nu trebuie sa va certati.Ora pt medicina nu poate fi mai devreme de 10 , din motive de organizare.Dl. Visan va asteapta incepind cu ora 10 si sinteti bineveniti cu totii.

#36 Useril este offline   OlafTheViking 

  • Olaf cel degraba de sange varsatoriu
  • Grup: Banned
  • Postari: 2460
  • Inregistrat: 02-December 04
  • Location:Bucuresti
  • Interests:figurine, diorame

Postat 17 October 2007 - 08:40 PM

Flyboy, la Oct 17 2007, 04:21 PM, a spus:

Inca odata dovedim ca suntem foarte uniti!!!!

Habar nu am mai Olafe cum vezi tu o ora pe drum de la Medicina la Expomil, mai ales sambata...poate numai cu vre-un ocol mare pe la MMN si MAV, ca sa culegem si cainii si praful de pe Mig-urile 19.

In al doilea rand coloana vertebrala sa stii ca e facut din os si nu din grasime, desi uneori si aia participa la sustinerea corpului... :-P Asta nu iseamna ca nu ai voie sa iti schimbi parerile, mai ales daca mai ESTE SI ALTII care gandesc la fel. Ce ma intreb eu este: Fac ca altii sau MA ADUN cu altii ca imi place compania lor, deci ei merg la Medicina si apoi la Expomil, pai ma duc cu ei. Tu stai la medicina ca nu te obliga nimeni sa vii!!! Si in general nimeni nu e obligat sa faca altceva decat ceea ce ii place.

Tocmai ca ne place sa ne agregam, vom veni la 9 la medicina ca sa ne serbam confratele - pentru ca nu e frumos sa lipsim - vom comenta ce am mai lucrat (unii da, altii nu, cunoasteti povestea) si la o ora pe care o stabilim de comun acord - si numai acei care VOR cu adevarat - vom pleca spre Expomil...AIA CARE VOR (apropos la Expomil nu se prezinta falanga macedoneana si nici armuri sec. XIV-XV....)

Citeaza

Parerea mea, calificata, indelung revizuita, obiectiva, calculata si pertinenta
si as adauga eu: "Pe care incerc sa va o impun la toti"

Remember e HOBBY, nu e SINDICAT!!!! ;-) chiar tu ai zis-o, nu de mult! :-D

E foarte trendy sa citezi ... :hammer: dar macar fii impartial

Citeaza

De acord, da la o ora mai normalnaia sa zicem 9:00, nu de altceva dar parca merg amandoua bine impreuna....
asta ca tot ti se pare tie ca nu am coloana vertebrala 8-)

Si mai am un motiv, dupa cum spuneam, sa impac si caprele si varza :-P

Citeaza

Standul (31) Top Gun & PARC models din pavilionul central (rotund) a fost montat azi , Va asteptam!!!
Ce sa-i faci ma, trebuie sa mai vanda/cumpere si altii machete! Hai nu fii suparat! Si tu ai marfa interesanta, dar data viitoare! Promit solemn! ;-)

Deci, caprele vor sa mearga si acolo si acolo, si daca le trazneste foamea, in Expomil se vand mici si bere (ca doar e Romexpo) :lol: si cred ca si varza ar putea fi mai frageda...tu ce zici? :-D Sunt convins ca ai nostri confrati care vin de departe, merita respectul nostru de ai primi la o intrunire, si vom fi acolo sa ii primim (nu mai zic ca de atatea ori Dan Minea a fost o gazda ireprosabila, si nu merita sa ii facem figura)...dar lasa frate pe ai de vor sa mearga si la Expomil sa viseze frumos!

Mai isi aduce aminte cineva ca e si expo de feroviare la Romexpo (kudos pentru LDH care ne-a invitat de ceva timp) ??? :-D

Bogy a facut inca odata greseala sa creada ca putem ajunge la un consens, unanim, calculat, obiectiv,indelung dezbatut si pertinent. Ei bine CANCI!!!!
RUSINICA BOGY!!!

Si cu asta eu consider subiectul incheiat, din punctul meu de vedere!

@Bazu: Frate, vino sa ne incanti cu lucrarile tale. E pacat de Dumnezeu. :-)

raspuns taios in curs de scriere nu deranja

#37 Useril este offline   cartula 

  • Administrator forum
  • Grup: Administrare
  • Postari: 4017
  • Inregistrat: 15-April 04
  • Location:Bucuresti

Postat 17 October 2007 - 08:49 PM

Nu-ti gasesti cuvintele, Olaf? Deja daca stai sa studiezi cum si ce sa scrii... :-P

Vezi mai Horia, d-asta nu trebuie alterat programul... Nu vezi ce iese? :-P

Oricum, sper sa va intalniti totusi undeva/cumva. Eu n-am sa fiu prezent tocmai pe motiv de job...

#38 Useril este offline   bogy 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 1364
  • Inregistrat: 26-May 05
  • Location:Bucuresti

Postat 17 October 2007 - 08:52 PM

Bun si pana la urma?

#39 Useril este offline   Kamob 50 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 1970
  • Inregistrat: 13-May 06

  Postat 17 October 2007 - 09:27 PM

Olaf, mai bine nu mai dai nici un raspuns, pentru ca s-ar putea sa nu ai dreptate. Toporul iti da dreptatea de moment, aia istorica insa e altceva, si acolo toporul lu' matale e fier ruginit.
Parerea mea.

#40 Useril este offline   OlafTheViking 

  • Olaf cel degraba de sange varsatoriu
  • Grup: Banned
  • Postari: 2460
  • Inregistrat: 02-December 04
  • Location:Bucuresti
  • Interests:figurine, diorame

Postat 17 October 2007 - 09:45 PM

Cele ce urmeaza sunt adresate colegilor mai vechi de forum, primilor colegi, primilor machetisti care am decis sa ne intalnim lunar. Daca nu ai cel putin doi ani de activitate pe forum nu citi, ca citesti degeaba, nu ai cum sa intelegi.

Imi amintesc cu placere prima intalnire, imi amintesc cu placere cum ne intalneam la Muzeul Militar (mi se pare ca de 3 ori anul trecut am tinut acolo intalnirea) imi amintesc cu placere si intalnirile de la Muzeul Aviatiei. Ceea ce vroiam sa spun este ca era frumos sa ne vedem si in alte locuri, nu numai la Caru cu bere sau la mine la magazin. Imi amintesc cu placere ca devenise un fel de traditie sa tinem intalnirea in locul unde se intampla ceva in luna aceea.

Undeva pe parcurs s-a intamplat ceva. Ori ne-am strans prea multi, ori ne-am strans prea multi care dau din gura si gandesc ulterior, ori apa de gura si carnatii ne-au luat mintile, ori cineva vrea ceva si se pricepe sa fie un bun manipulator, etc.

Imi amintesc anul acesta la Ziua Muzeului ca am avut aceleasi discutii ca si acum deoarece si atunci danusmaximus a tinut sa faca concurenta evenimentului ca si acum. Doar trompeta diferea, atunci era Cata. Chiar mai stie cineva ceva de el?

Acum traim vremuri cel putin ciudate, au ajuns cateii sa creada ca daca schelalaie mult, dintii lor de lapte pot musca posteriorul dulailor vechi.

CRIOS, EUGEN, PAVEL, TONI (care atunci isi spunea TONICA) ALEXIE si altii carora imi scapa numele acum si carora le cer scuze, ati crezut voi la Turist in seara aceea ca vom pune bazele unei intalniri lunare care se tine deja de cativa ani? Unde sunteti acum cand croncane gaita?


Si acum sa ma scarpin unde se presupune ca am fost muscat:

[quote name='Flyboy' date='Oct 17 2007, 04:21 PM'] Inca odata dovedim ca suntem foarte uniti!!!![/quote]

Danus maximus initiaza intalniri paralele, eu doar respect traditia. Dan este un modelist respectat, atat ca om cat si ca modelist (respectat inclusiv de catre mine) care a ajutat o gramada de oameni (inclusiv pe mine) si este normal sa aiba un cuvant greu de spus. Mai ales ca va da mancare gratis. :-P :-D Ca nu o sa-mi spui ca tu vii pt Dl. Visan pe care eu l-am vazut de mai multe ori decat tine.

[quote name='Flyboy' date='Oct 17 2007, 04:21 PM']Habar nu am mai Olafe cum vezi tu o ora pe drum de la Medicina la Expomil, mai ales sambata...[/quote]
Simplu, vin cu masina nu cu motocicleta.
Uite un calcul simplu: daca ai ghinion faci un sfert de ora numai de la World Trade Center pana la poarta unde era Registru Comertului, adica 500-800m. Pana stai la coada, pana iei bilet, pana mergi pe jos pana la locul evenimentului alte 10-20 min. Deci juma' de ora faci numai de la Casa Scanteii pana la locul de intalnire.


[quote name='Flyboy' date='Oct 17 2007, 04:21 PM'] In al doilea rand coloana vertebrala sa stii ca e facut din os si nu din grasime,  .. Asta nu iseamna ca nu ai voie sa iti schimbi parerile, mai ales daca mai ESTE SI ALTII care gandesc la fel. [/quote]
Cand te pleci dupa vant se numeste ca nu ai oase. Ia-te dupa altii mereu, sigur gandesc mai bine ca tine.


[quote name='Flyboy' date='Oct 17 2007, 04:21 PM'](apropos la Expomil nu se prezinta falanga macedoneana si nici armuri sec. XIV-XV....)[/quote]
Nu-i nimic, eu vin pentru cele din sec. XI-XII, sunt mai simplute si imi plac mai mult.

[quote name='Flyboy' date='Oct 17 2007, 04:21 PM']Remember e HOBBY, nu e SINDICAT!!!!  :lol: chiar tu ai zis-o, nu de mult!  :-D [/quote]
Cand se ajunge la "Voi ce parere aveti?" devine sindicat. Daca am fi functionat asa nu am fi avut forum.


[quote name='Flyboy' date='Oct 17 2007, 04:21 PM']Si mai am un motiv, dupa cum spuneam, sa impac si caprele si varza  :-P
[quote]Standul (31) Top Gun & PARC models din pavilionul central (rotund) a fost montat azi , Va asteptam!!![/quote] Ce sa-i faci ma, trebuie sa mai vanda/cumpere si altii machete! Hai nu fii suparat! Si tu ai marfa interesanta, dar data viitoare! Promit solemn! :-D [/quote]
Aici nu pricep nimic. Eu nu vand nimic, nici la medicina, nici la Expomil. Vand doar la mine la magazin. In primul post am propus SA NU TINEM INTALNIREA LA MINE deci mi-am dat singur cu tesla pentru a mentine traditia intalnirilor. Apropos atelierul este liber, am aflat asta acum 2 zile, deci puteam sa ne vedem la mine. Cei care ma cunosc stiu foarte bine ca de dragul traditiei si onoarei am sacrificat mereu banii.


[quote name='Flyboy' date='Oct 17 2007, 04:21 PM']Deci, caprele vor sa mearga si acolo si acolo, si daca le trazneste foamea, in Expomil se vand mici si bere (ca doar e Romexpo)  [/quote]
Caprele nu vor nimic, behaie doar din obisnuinta.

[quote name='Flyboy' date='Oct 17 2007, 04:21 PM']Sunt convins ca ai nostri confrati care vin de departe, merita respectul nostru de ai primi la o intrunire[/quote]
Confratii nostri care vin de departe tocmai ti-au spus ca vor la Expomil. Dl. Ovidiu chiar ti-a spus ca nu promite nimic de medicina.


[quote name='Flyboy' date='Oct 17 2007, 04:21 PM']Bogy a facut inca odata greseala sa creada ca putem ajunge la un consens, unanim, calculat, obiectiv,indelung dezbatut si pertinent. [/quote]
Bogy a facut greseala sa creada ca daca lui îi e comod la medicina o sa venim toti acolo.


Daca facem un scurt istoric avem urmatoarele fapte:

1. Eu propun ca intalnire Expomil.
2. ZMare e dezamagit de asta ar fi vrut sa ajute pe cei fara aerograf.
3. mielu propune utopic amanarea intalnirii ca sa se mearga la Expomil
4. crios anunta ca el nu va fi, lucru prost deoarece e om cu greutate aici
5. Flyboy e incantat de ideea cu Expomilu
6. horia ia foc anapoda deoarece are senzatia ca se va amana intalnirea
7. tomcat isi anunta participarea cu 2 insotitori
8. pavel anunta un loc de intalnire, un punct de reper
9. danus maximus propune mutarea intalnirii la medicina
10. danv vrea sa vina si el
11. Dl. Ovidiu isi anunta participarea alaturi de alti 4 machetisti
12. tomcat propune sa fim si cu sufletul in rai si cu respectiva in acel loc
13. idee imbratisata pe loc de horia
14. Flyboy vrea si el cu sufletul in rai si cu cealalata dincolo
15. tomcat deja isi face calcula de calatori desi au fost doar 2-3 insi care vroiau noul program
16. abia acum intervine in scena bogy care din motive de lene are o problema cu Pantelimonu' desi nimeni nu a zis nimic de o intalnire acolo
17. ZMare se vede dintr-o data mare sef de trib si decide: "Deci, batem in cuie: ora 9 la madicina si pe urma grupir la expomil"
18. mielu accepta compromisu
19. Flyboy zice ceva
20. Eu incerc sa dau putin realism planului bicefal
21. bogy ia el sceptrul si concluzioneaza sub forma unei intrebari retorice: "Toata lumea e ok cu asta? Adica cu ora 9,00 la medicina si dupa asta la Expo...?"


Apoi incep scrisuri mari cu litere rosii, fornaituri pe nas si schelalaieli de catelusi mici si simpatici.
Se observa simplu cum totul a degenerat de la punctul 9 in jos.

Cam atat ca deja vad ca Cartula e nerabdator si a postat deja. Nu Gabi, cuvintele sunt clare doar ca nu stiu sa citez la fiecare 2 vorbe asa ca ma folosesc de sintaxa pe care o am doar in edit si dau copy si paste la "[quote name='Flyboy' date='Oct 17 2007, 04:21 PM']"  si pe urma la sfarsit bag "[/quote]".

Kamoave folosesc si stiloul si toporu' la fel de bine.

Arata acest topic


  • 6 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Ultima »
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi