Forum Machete,Modelism,Hobby: o parte din colectia mea - Forum Machete,Modelism,Hobby

Salt la continut

  • 3 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

o parte din colectia mea 1-72, 1-76, 1-80, 1-87...

#21 Useril este offline   corgi 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 145
  • Inregistrat: 27-November 07

Postat 06 December 2007 - 04:10 PM

Vezi postareaAdyAero, la 6 Dec 2007, 15:34, a spus:

Am deja un Renault Twingo albastru metalizat, e in prima poza in stanga, randul din spate, langa cele 3 Traffic-uri :pardon:
Nu am ce sa iti dau in schimb decat ce am la vanzari (adica o Alfa Romeo bleu metalizat si un Ford Focus alb, amandoua Hongwell 1:72 si Actros-ul 1:87). Sau daca vrei, plata cash si de banii aia iti iei ce vrei tu ;-)
Daca vrei camioane Automaxx cum sunt cele din primele 2 poze din coelctia mea (o betoniera si un camion cu busteni) sa stii ca se gasesc in Cora la 14,99 RONi. Nu cine stie ce calitate, dar sunt destul de OK pentru pretul lor.


OK... am inteles... am vazut si eu camioane de la Automaxx prin Cora... Ar trebui sa ne vedem pentru ca sa-ti dau Skodita... Face 12 lei, daca e OK si pentru tine...

Vezi postareakubera, la 6 Dec 2007, 15:08, a spus:

despre 319 L...


Mercedes 319L se afla in dreapta,cele doua furgonete.Metal realizata foarte bine as zice,albe cu abtibilduri de bere.



Da, asa pare... E facut de Schuco, cumva? Inteleg ca vrei sa-l dai la schimb, sau si pe bani. Cam cat vrei pe el?

Vezi postareaAdyAero, la 6 Dec 2007, 15:34, a spus:

Am deja un Renault Twingo albastru metalizat, e in prima poza in stanga, randul din spate, langa cele 3 Traffic-uri :dribble:
Nu am ce sa iti dau in schimb decat ce am la vanzari (adica o Alfa Romeo bleu metalizat si un Ford Focus alb, amandoua Hongwell 1:72 si Actros-ul 1:87). Sau daca vrei, plata cash si de banii aia iti iei ce vrei tu :sorry:
Daca vrei camioane Automaxx cum sunt cele din primele 2 poze din coelctia mea (o betoniera si un camion cu busteni) sa stii ca se gasesc in Cora la 14,99 RONi. Nu cine stie ce calitate, dar sunt destul de OK pentru pretul lor.



Auzi, Ady Aero: nu ai putea sa incerci sa o convingi pe colega aia a ta sa-mi vanda mie Touareg-ul ala de la Real-X cu breloc? Eventual ii dau altul la schimb, tot aceeasi culoare. Sau 40 lei, eventual... Sau am unul din plastic, gri metalizat de la Wiking, la 1/87... Vorbeste cu ea, te rog...

#22 Useril este offline   AdyAero 

  • Die-cast 1:72
  • Grup: Members
  • Postari: 1360
  • Inregistrat: 07-August 06
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Auto 1:72 plastic & diecast

Postat 06 December 2007 - 04:39 PM

Nu vrea, cica e jucaria ei :sorry:
Mai vorbim cu Skodita aia, poate o pun sub brad ;-)

#23 Useril este offline   corgi 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 145
  • Inregistrat: 27-November 07

Postat 06 December 2007 - 09:26 PM

Vezi postareaAdyAero, la 6 Dec 2007, 16:39, a spus:

Nu vrea, cica e jucaria ei :sorry:
Mai vorbim cu Skodita aia, poate o pun sub brad ;-)



OK, mai vorbim... Domne, tu propune-i fetei oferta mea, poate accepta...

#24 Useril este offline   wurger 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 4049
  • Inregistrat: 21-February 05
  • Location:Bucuresti

Postat 07 December 2007 - 11:08 AM

Intr-una din poze foarte in stanga am vazut un BMW isetta (parca), din ala de dupa razboi pe 3 roti.
De unde-l ai si cum ar trebui sa stau pentru unu ;-)

#25 Useril este offline   kubera 

  • Membru deplin
  • Grup: Members
  • Postari: 32
  • Inregistrat: 28-May 07

Postat 07 December 2007 - 11:44 AM

[quote name=
Da, asa pare... E facut de Schuco, cumva? Inteleg ca vrei sa-l dai la schimb, sau si pe bani. Cam cat vrei pe el?

Prefer schimb,orice scara.Mai am Mercedes A klasse de Hongwell si un BMW X5 inscriptionat "feuerwerher"[cred ca am scris corect "pompieri" in germana] de la JOYCITY.Mercedesul este in stil Shuco,insa este inscriptionat "made in China".

#26 Useril este offline   Mobox 

  • Membru deplin
  • Grup: Members
  • Postari: 21
  • Inregistrat: 31-October 07

Postat 07 December 2007 - 12:21 PM

Salut

Schuco cred ca e sursa de matrite pentru Cararama .
Practic mai bine de jumatate din oferta Schuco de autoturisme este produsa de Hongwell.
BMW Isseta 250 / scara 1/43 a fost produs de GAMA Modelle GmbH si de Schuco si de Hongwell-Cararama toate la o calitate comparabila
Poti gasi pe modelcarworld.de

#27 Useril este offline   LDH 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 1430
  • Inregistrat: 20-September 06
  • Location:Bucuresti

Postat 07 December 2007 - 12:28 PM

Vezi postareawurger, la 7 Dec 2007, 11:08, a spus:

Intr-una din poze foarte in stanga am vazut un BMW isetta (parca), din ala de dupa razboi pe 3 roti.
De unde-l ai si cum ar trebui sa stau pentru unu ;-)


Pai...trebuie sa ne facem timp sa ne vedem. Poate la intalnirea din decembrie ca nu vreau s-o ratez.
Iti ofer eu unul la scara 1:87, daca te intereseaza, cu "buba" in cap sau "gelofar" cum vrei sa-i spui. Adica este ambulantie desi nu vad unde incape un pat. Botul masinii, care este si usa de acces, se deschide.

Ce zici?
Te invoiesti? Nu de la serviciu, adicatelea batem palma.

La cat esti de mucalit cine stie ce raspuns primesc :sorry:

#28 Useril este offline   corgi 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 145
  • Inregistrat: 27-November 07

Postat 07 December 2007 - 01:55 PM

Vezi postareawurger, la 7 Dec 2007, 11:08, a spus:

Intr-una din poze foarte in stanga am vazut un BMW isetta (parca), din ala de dupa razboi pe 3 roti.
De unde-l ai si cum ar trebui sa stau pentru unu ;-)



Ce ai vazut tu in colectia mea este intr-adevar un Izetta la 1-72 Hongwell. Nu are trei roti, ci patru - dar pe spate este mai ingust si are axul mai mic... Din pacate nu am decat unul si nu-l pot da...

#29 Guest =SAB=

  • Grup: Guests

Postat 25 December 2007 - 10:02 PM

Impresionanta colectie :lol: Ai si ceva la 1/43 ?

#30 Useril este offline   lucky 

  • Membru deplin
  • Grup: Members
  • Postari: 48
  • Inregistrat: 01-January 08
  • Location:Piatra neamt
  • Interests:karate,machete auto,carti de jules verne,fetele

Postat 01 January 2008 - 05:05 PM

DE UNDE AI CAMIOANELE SCANIA SCOTI VREO UNA LA VANZARE????IN CAZ CA DA CONTACTEAZA_MA TE ROG ...foarte frumoasa colectia eu abia am 130 :clapping:

#31 Useril este offline   AdyAero 

  • Die-cast 1:72
  • Grup: Members
  • Postari: 1360
  • Inregistrat: 07-August 06
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Auto 1:72 plastic & diecast

Postat 01 January 2008 - 06:32 PM

Ceva camioane Scania la 1:72 facute de Automaxx probabil ca poti sa mai gasesti in Cora Militari la pretul de 14,99 RONi.

#32 Useril este offline   lucky 

  • Membru deplin
  • Grup: Members
  • Postari: 48
  • Inregistrat: 01-January 08
  • Location:Piatra neamt
  • Interests:karate,machete auto,carti de jules verne,fetele

Postat 02 January 2008 - 04:48 PM

Ca tot vorbeai de skode .....iti dau eu ceva la schimb daca te intereseaaza am la scarile astea



-1:53: Pegueot 206cc sau Audi Tt Fabricate de Majorette
-1:72: Audi A8,4.2 litri Fabricat de Maisto
-1:39: 1978 CORVETTE Fabricat de Maisto


Daca

Aceasta postare a fost editata de lucky: 02 January 2008 - 04:56 PM


#33 Useril este offline   AdyAero 

  • Die-cast 1:72
  • Grup: Members
  • Postari: 1360
  • Inregistrat: 07-August 06
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Auto 1:72 plastic & diecast

Postat 02 January 2008 - 09:36 PM

Corgi, ma uitam pe pozele tale si am vazut mai multe Mercedes-uri 316L asemanatoare cu cel din pozele de mai jos (e primit de la kubera). Poti sa ma ajuti sa identific fabricantul? Pe baza scrie doar China si are o 'ureche' mare de prins ep o baza probabil :clapping:

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: Merc_316L.JPG
  • Imagine atasata: Merc_316L_2.jpg


#34 Useril este offline   corgi 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 145
  • Inregistrat: 27-November 07

Postat 03 January 2008 - 09:39 AM

Vezi postareaSAB, la 25 Dec 2007, 22:02, a spus:

Impresionanta colectie :clapping: Ai si ceva la 1/43 ?



Am din intamplare un Fiat 650 Carabinieri, foarte misto realizat... Nu mai tin minte firma, dar e in cutie transparenta din plastic, nou, nout...

#35 Useril este offline   corgi 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 145
  • Inregistrat: 27-November 07

Postat 03 January 2008 - 09:41 AM

Vezi postareaAdyAero, la 2 Jan 2008, 21:36, a spus:

Corgi, ma uitam pe pozele tale si am vazut mai multe Mercedes-uri 316L asemanatoare cu cel din pozele de mai jos (e primit de la kubera). Poti sa ma ajuti sa identific fabricantul? Pe baza scrie doar China si are o 'ureche' mare de prins ep o baza probabil :clapping:


Da, ai dreptate. Am cateva si eu - ale mele sunt facute de Schuco, sunt la scara 1-87 si sunt foarte bine relaizate. Din poza ta, cred ca si al tau este tot din aceeasi serie...

#36 Useril este offline   AdyAero 

  • Die-cast 1:72
  • Grup: Members
  • Postari: 1360
  • Inregistrat: 07-August 06
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Auto 1:72 plastic & diecast

Postat 03 January 2008 - 10:05 AM

Pe al meu scrie doar CHINA. Stiam ca Schuco isi personalizeaza fiecare produs, ca germanii isi dau cu pumnul in piept pentru jucariile lor desi toate sunt facute in China. O sa caut dimensiuni si sa vad care e scara reala.
PS. Daca nu ma insel ai 2 Mercedes 316L unul langa altul care sunt putin diferite ca forma.

#37 Useril este offline   corgi 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 145
  • Inregistrat: 27-November 07

Postat 03 January 2008 - 10:39 AM

Vezi postareaAdyAero, la 3 Jan 2008, 10:05, a spus:

Pe al meu scrie doar CHINA. Stiam ca Schuco isi personalizeaza fiecare produs, ca germanii isi dau cu pumnul in piept pentru jucariile lor desi toate sunt facute in China. O sa caut dimensiuni si sa vad care e scara reala.
PS. Daca nu ma insel ai 2 Mercedes 316L unul langa altul care sunt putin diferite ca forma.



Eu zic ca e sigur de la Schuco, la 1-87... Auzi, ce modele ai primit de la Automaxx? Ziceai ca trebuie sa primesti niste turisme...

#38 Useril este offline   corgi 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 145
  • Inregistrat: 27-November 07

Postat 03 January 2008 - 03:33 PM

Vezi postarealucky, la 1 Jan 2008, 17:05, a spus:

DE UNDE AI CAMIOANELE SCANIA SCOTI VREO UNA LA VANZARE????IN CAZ CA DA CONTACTEAZA_MA TE ROG ...foarte frumoasa colectia eu abia am 130 :clapping:



Din pacate nu pot da nimic din colectie... Multe sunt piese rare, unele editii limitate... Nici Scania, ca nu se mai gasesc si nu am dubluri
Ai si tu colectie la 1-72? Poti sa postezi niste poze?

#39 Useril este offline   lucky 

  • Membru deplin
  • Grup: Members
  • Postari: 48
  • Inregistrat: 01-January 08
  • Location:Piatra neamt
  • Interests:karate,machete auto,carti de jules verne,fetele

Postat 03 January 2008 - 04:26 PM

Astea sunt pozele cu masinile la scara 1:72 scoase la vanzare ....respectiv schimb

1.audi a8 maisto-gama fresh metal
2. utilitara produsa de car cu brat mobil
3. mercedes firma nespecificata c classe

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: AUDI.jpg
  • Imagine atasata: tir.jpg


#40 Useril este offline   AdyAero 

  • Die-cast 1:72
  • Grup: Members
  • Postari: 1360
  • Inregistrat: 07-August 06
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Auto 1:72 plastic & diecast

Postat 03 January 2008 - 04:48 PM

Vezi postareacorgi, la 3 Jan 2008, 10:39, a spus:

Eu zic ca e sigur de la Schuco, la 1-87... Auzi, ce modele ai primit de la Automaxx? Ziceai ca trebuie sa primesti niste turisme...
Pai un Audi TT argintiu, 1 Porsche Boxter si o 911 Carerra mov. Chiar am ramas surprins de Audi, e facut destul de bine, in afara de stopurile vopsite cu rosu nu as avea nimic de reprosat. Cele 2 Porsche sunt OK si ele, desi se vede ca interiorul are un plastic destul de prost si turnat cam gros.

Arata acest topic


  • 3 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi