Forum Machete,Modelism,Hobby: FORMULA 409 - (Clorox Company) - solutie curatare - Forum Machete,Modelism,Hobby

Salt la continut

Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

FORMULA 409 - (Clorox Company) - solutie curatare

#1 Useril este offline   alaur 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 738
  • Inregistrat: 07-February 07
  • Location:Bucuresti

Postat 12 February 2008 - 11:55 AM

http://www.fichtenfo...Formula409.html

Imagine postata


FORMULA 409Imagine postata


409 - Fisa Tehnica

Aceasta postare a fost editata de alaur: 12 February 2008 - 11:58 AM


#2 Useril este offline   OlafTheViking 

  • Olaf cel degraba de sange varsatoriu
  • Grup: Banned
  • Postari: 2460
  • Inregistrat: 02-December 04
  • Location:Bucuresti
  • Interests:figurine, diorame

Postat 12 February 2008 - 12:21 PM

Nu am prea inteles ce facea Ana cu oul stricat ?!?!

#3 Useril este offline   Bill 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 1879
  • Inregistrat: 06-December 04

Postat 12 February 2008 - 12:38 PM

Salut,
Eu am citit undeva.. nu imi amintesc unde...ca solutia asta e folosita cu mare succes la curatarea aerografelor(duze, corp, etc.) in Ultrasonic cleanere. Tipul spunea ca functioneaza cu succes si la aerografe ce folosesc emailuri si la cele ce folosesc acrilice. Eu inca am mici indoieli ca ar curata bine la cele ce folosesc emailuri. Odata si'odata o incerc eu, numai sa fac rost.
Spor,
Bill :pardon:
P.S. Pentru cei care nu stiu ce inseamna Ultrasonic cleaner : http://cleanosonic.com/

#4 Useril este offline   cartula 

  • Administrator forum
  • Grup: Administrare
  • Postari: 4017
  • Inregistrat: 15-April 04
  • Location:Bucuresti

Postat 12 February 2008 - 12:53 PM

Citeaza

409 is readily available in the United States but apparently not elsewhere. People often ask about alternatives to the product in their country and I really don't know of any.


Ceea ce e cam... Nasol.

#5 Useril este offline   Z-mare 

  • Membru senior
  • Grup: Moderator
  • Postari: 12632
  • Inregistrat: 07-December 04
  • Location:Sebes -Alba

Postat 12 February 2008 - 02:44 PM

Citeaza

409 is readily available in the United States but apparently not elsewhere. People often ask about alternatives to the product in their country and I really don't know of any.


Ceea ce e cam... Nasol.
Na, nu-i destul ca alegram dupa Future, acum mai avem o treaba: Clorox! :pardon:
Mai nene, daca speli aerograful corect, imediat dupa utilizare, no problem! Am Astek-ul de mai bine de 10 ani si, vorba aia, e ca nou! :bang:

#6 Useril este offline   Bill 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 1879
  • Inregistrat: 06-December 04

Postat 12 February 2008 - 02:51 PM

Mai nene, daca speli aerograful corect, imediat dupa utilizare, no problem! Am Astek-ul de mai bine de 10 ani si, vorba aia, e ca nou! :pardon:
[/quote]
Asa-i Zetule insa unele piese cum e interiorul corpului si alte locuri unde ajunge vopseaua sunt greu de curatat cum trebuie. Asa ca periodic eu le fac cite un bombardament cu ultrasunete.
Spor,
Bill :bang:

#7 Useril este offline   cartula 

  • Administrator forum
  • Grup: Administrare
  • Postari: 4017
  • Inregistrat: 15-April 04
  • Location:Bucuresti

Postat 12 February 2008 - 02:58 PM

Citeaza

Mai nene, daca speli aerograful corect, imediat dupa utilizare, no problem! Am Astek-ul de mai bine de 10 ani si, vorba aia, e ca nou! :bang:


Poate ma lasa pe mine memoria, dar nu erai tu, Z, cel caruia i se rupsese parghia de Aztek ca intrase vopsea inauntru si se uscase? :pardon:

#8 Useril este offline   Z-mare 

  • Membru senior
  • Grup: Moderator
  • Postari: 12632
  • Inregistrat: 07-December 04
  • Location:Sebes -Alba

Postat 12 February 2008 - 08:00 PM

Citeaza

Poate ma lasa pe mine memoria, dar nu erai tu, Z, cel caruia i se rupsese parghia de Aztek ca intrase vopsea inauntru si se uscase?
Corect Cartula, numai ca acolo nu a fost vina mea! Era, si este, vorba de un viciu de constructie. Vopseaua din acel loc nu o scoteai nici ci mama Clorox-ului (taman ca l-am spalat cu nitro mi-a facut beleaua :-( ), nici cu tata ultrasunetelor: vopseaua s-a adunat in corpul aerografului, in spatele tijei ce actiona acul, deoarece aceasta tija nu are niciun smering :pardon: , trecind, bine mersi, liber prin corpul camerei de vopsea! Asa ca, din cind in cind, desfac si corpul aerografului si ii mai trag cite o spalatura si pe acolo! De ani buni nu am mai avut probleme! :bang:

Aceasta postare a fost editata de Z-mare: 12 February 2008 - 08:02 PM


Arata acest topic


Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi