Forum Machete,Modelism,Hobby: Am facut un topic - Forum Machete,Modelism,Hobby

Salt la continut

  • 2 Pagini +
  • 1
  • 2

Am facut un topic

#21 Useril este offline   Z-mare 

  • Membru senior
  • Grup: Moderator
  • Postari: 12627
  • Inregistrat: 07-December 04
  • Location:Sebes -Alba

Postat 03 November 2006 - 09:21 AM

Guest_Mandark, bun venit printre noi. Si, dupa cum singura ai constatat, e boala grea. Cum ti-am mai recomandat, citeste in primul rind rubrica Articole, toate subcapitolele. Vei gasi raspunsuri la multe intrebari privind tehnici de lucru, de vopsire, sau tot felul de gaselnite. Poti vedea cum sa construieste un tanc, o figurina sau avion de la cap la coada! Daca ai nelamuriri intreaba, sigur se gaseste cineva sa-ti raspunda. Si mai e ceva, in a treia simbata din luna, punem de o "sedinta de lucru" (a se citi bere/suc ;-) ). Esti si tu binevenit. Urmareste rubrica "Intilnirea lunii....."
In privinta uneltelor, pe unele ti le adaptezi din ce gaseti pe piata: pensete, forfecuta, cleste de taiat din trusele de manechiura, bisturie, catere, hirtie abraziva rezistenta la apa, minibormasina, etc., iar pe altele ti le faci singur [celebrul dispozitiv Wurger (e o scriere si despre el, dar nu mai stiu pe unde :whistle: )]
Kit-uri gasesti la www.parcmodels.ro sau aici http://cartula.net/modules/ipboard/index.p...wtopic=757&st=0, ori aici http://cartula.net/modules/ipboard/index.p...9&t=1096&st=450. Aerografe bune gasesti la magazinul Modelism din Cocor, et III. Tota colo, vopsele si kit-uri. Poti trece si pe la magazinele fondului plastic pentru pensule, lacuri, vopsele de ulei, pigmenti....
Spor!
In privinta contului tot Cartula o sa te lamureasca!

#22 Guest =Guest=

  • Grup: Guests

Postat 03 November 2006 - 09:40 PM

Mail-ul cu noua parola inca nu a ajuns... :-?


STIMA,

ALEX GOICEA

#23 Guest =Guest=

  • Grup: Guests

Postat 19 October 2007 - 11:05 PM

Da intradevar aici pot si eu sa scriu un replay ,aici imi da permisiunea.In alte topicuri desi i-mi scriu username-le si imi bag parola.I-mi apare "tanche you....",apar si online in lista din stanga,dar cind vreau sa scriu i-mi apare chestia asta:Sorry,you donot have permission to reply to that topic.Oriunde as incerca sa scriu in afara de aici.Probabil o reinstalere a windowsului ar rezolva pproblema mea.

#24 Guest =Guest=

  • Grup: Guests

Postat 19 October 2007 - 11:09 PM

Am uitat sa ma semnez mai sus,scuze .Paul.(hartman)

#25 Useril este offline   cartula 

  • Administrator forum
  • Grup: Administrare
  • Postari: 4017
  • Inregistrat: 15-April 04
  • Location:Bucuresti

Postat 19 October 2007 - 11:15 PM

Paul, incearca sa dai un click pe asta:
Delete all cookies set by this board
Apare si cand intri pe "Forum" din meniul din stanga, undeva un dreapta jos.

Alte idei momentan nu am. Insa, cum saptamana care vine sper sa fac trecerea la noua versiune de site/forum, probabil se va rezolva si problema ta implicit...

#26 Guest =Guest=

  • Grup: Guests

Postat 19 October 2007 - 11:37 PM

Merci mult Gabi,am dilit si cooky,nici o schimbare.Nu merita sa ne mai batem capul,reinstalez windows si sper sa se rezolve ,e clar ca problema e la mine.Paul.

#27 Guest =Guest_Teo_*=

  • Grup: Guests

Postat 23 October 2007 - 08:58 PM

Salut,
Nu reusesc sa ma autentific, de fiecare data cand introduc numele si parola imi apare mesajul "Ne pare rau, dar contul dumneavoastra a fost blocat din cauza prea multor incercari de autentificare nereusite"

#28 Guest =Guest_cartula_*=

  • Grup: Guests

Postat 23 October 2007 - 09:06 PM

Aproape sigur ti-ai uitat parola. Din motive de securitate, dupa 3 incercari nereusite contul e blocat timp de 15 minute.

Pentru a schimba/recupera parola, foloseste link-ul acesta:
http://www.cartula.r...act=Reg&CODE=10

#29 Useril este offline   Teo 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 172
  • Inregistrat: 10-October 06
  • Location:Bucuresti

Postat 23 October 2007 - 10:12 PM

Ciudat ca acelasi user si parola au mers pe cartula.net. Username-ul era inainte Doru iar cand ma logam eram Teo, si poate s-a creat o confuzie. Oricum s-a rezolvat problema.

Arata acest topic


  • 2 Pagini +
  • 1
  • 2


Raspuns rapid

Aceasta postare trebuie aprobata de un moderator inainte de a deveni vizibila
  

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi