Forum Machete,Modelism,Hobby: Ju-88 A-1 (!) in ARR ??? - Forum Machete,Modelism,Hobby

Salt la continut

Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Ju-88 A-1 (!) in ARR ??? AJUTOR

#1 Useril este offline   Vali 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 694
  • Inregistrat: 06-October 05
  • Location:Lugoj

Postat 28 December 2008 - 12:05 PM

Salut !

Mosul a fost deosebit de darnic cu mine anul acesta si m-a cadorisit cu de mult asteptatul Ju-88 la 1/32 de la REVELL. Inca de cand am auzit ca apare,am visat ca o sa-l inmatriculez ARR ,abia cand l-am primit am vazut ca se ofera (deocamdata) doar o varianta timpurie, A-1 , folosita in Batalia Angliei si alte conflicte de inceput. Fata de A-4 si D-1 ,care stiu ca le-am avut, diferentele sunt minore dar totusi sunt!
Intrebarea mea si totodata rugamintea ,este : are cineva vre-o dovada, imagine,etc ca ar fi existat varianta A-1 sau ceva ce seamana (o singura mitraliera la spate) in dotarea ARR ??

Despre kit ,pe scurt,este frumos si simplu fara metale, rasini sau cauciucuri,se imbina perfect si cu multe detalii acolo unde se vede! Tocmai datorita acestei simplitati REVELL a scos un pret in pas cu CRIZAAAAAA, 35 euro pe MODUNI +9 posta, pret ce se preteaza pentru un 48... Altfel, este un model IMPRESIONANT pentru care va trebui sa-mi construiesc si o noua vitrina!

Vali

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: ju_88.JPG


#2 Useril este offline   Mr32 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 1478
  • Inregistrat: 24-December 05
  • Interests:Machete de avioane militare 1/32, aviatie.

Postat 28 December 2008 - 02:57 PM

Bravo tie, felicitari Mosului, cred ca al tau o sa fie gata mai repede dacat Wildcat-ul meu pe care l-am inceput acu aproape un an.
P.S.
Pe CD-urile de la mine nu ai gasit nimic?

Arata acest topic


Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi