Forum Machete,Modelism,Hobby: 1/72 PEGASUS HOBBIES - Russian Log House- Two Story Izba - Forum Machete,Modelism,Hobby

Salt la continut

Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1/72 PEGASUS HOBBIES - Russian Log House- Two Story Izba (Img si Link review engleza)

#1 Useril este offline   Panzer_Grenadire 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 893
  • Inregistrat: 11-October 05

Postat 06 January 2009 - 12:31 PM

Am dorit sa incep anul acesta cu ceva nou, dar nu va faceti griji, nu veti scapa de recenziile avand ca subiect figurinele 1/72... :friends: Chiar pentru aceasta luna am planuri destul de mari in acest sens, sper sa le aduc si la indeplinire.
Este pentru prima data cand scriu o recenzie pentru altceva decat figurine 1/72, dar daca tot am terminat aceasta casa, mi-am spus de ce nu sa o si postez si sa scriu despre ea. Casa urmeaza sa fie amplasata pe o diorama care este aproape gata si in care vor mai apare si rusii de la Pegasus Hobbies imbracati in tinuta de iarna si vara precum si alte chestii...bineinteles, actiunea se va petrece toamna ca sa fie posible ambele tipuri de uniforme... :drinks: Daca considerati astfel de recenzii utile, poate o sa mai fac, avand in vedere faptul ca am o gramada de seturi de accesorii ptr. diorame.

Acoperisul si geamurile la ferestre sunt scratch-built, pentru acoperis fiind folosit par luat de la mai multe perii de haine spre a reproduce stuful, iar ptr. geamuri a fost folosit clear plastic (acetofan). O contributie deosebit de importanta, in fapt majoritara, la stuf si geamuri a avut-o Wurger caruia ii multumesc mult pentru ajutorul dat. Cel mai chinuitor a fost de realizat stuful, au fost jumulite mai multe perii, stuful fiind lipit de acoperis cu Bison adeziv repozitionabil.
Ferestrele din fata si cateva din lateral au numai cioburi la geamuri deoarece casa urmeaza a fi sub atac pe diorama. Din acelasi motiv am facut si niste gauri de glont in jurul geamurilor. Ultimele imagini prezinta casa si niste soldati germani langa ea, figurinele fiind folosite doar ca referinte pentru marimea si amplasamentul geamurilor si usilor, care se potrivesc perfect la scara 1/72.

Recenzia in engleza pentru acest kit poate fi citita aici:

http://www.network54.com/Forum/47210/threa...g+and+Review%29

Sper sa va placa atat imaginile cat si textul recenziei si orice opinie sau sugestie vis-a-vis de acestea este mai mult decat bine-venita.

Cristian Florescu

Imagine postata

Imagine postata

Imagine postata

Imagine postata

Imagine postata

Imagine postata

Imagine postata

Imagine postata

Imagine postata

Imagine postata

Imagine postata

Imagine postata

Imagine postata

REFERINTE PRIVIND MARIMEA

Imagine postata

Cu diverse figurine Preiser convertite

Imagine postata

Imagine postata

Imagine postata

Cu diverse figurine (incepand de la stanga) Caesar, Pegasus Hobbies, Preiser, Warriors

Imagine postata

Iar cu Preiser

Imagine postata

Aceasta postare a fost editata de Panzer_Grenadire: 06 January 2009 - 12:38 PM


#2 Useril este offline   dani 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 1653
  • Inregistrat: 09-May 05
  • Location:Deva

Postat 06 January 2009 - 03:53 PM

Superba casuta!!!Chiar ar merita o dio impreuna cu ceva figurine si un vehicol,doua acolo...

#3 Useril este offline   Panzer_Grenadire 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 893
  • Inregistrat: 11-October 05

Postat 06 January 2009 - 04:00 PM

Multumesc mult Dani, sper sa termin cat de curand diorama si sa postez poze cu aceasta. Nu vor fi vehicule, dar vor fi multe alte accesorii (gard, WC etc). Diorama va fi destul de mare, fiind peste 30 de figurine pe ea.
Daca vreti sa vedeti si pozele, care nu stiu din ce cauza nu apar aici si care prezinta artwork-ul cutiei si cum arata initial kit-ul o puteti face accesand link-ul dat pentru recenzie. Acolo apar si pozele care lipsesc de aici.

Aceasta postare a fost editata de Panzer_Grenadire: 06 January 2009 - 04:01 PM


Arata acest topic


Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi