Forum Machete,Modelism,Hobby: Un Comisar (va) Acuza........ - Forum Machete,Modelism,Hobby

Salt la continut

Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Un Comisar (va) Acuza........

#1 Useril este offline   Panzer_Grenadire 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 893
  • Inregistrat: 11-October 05

Postat 27 February 2009 - 06:52 PM

.........ca nu lucrati suficient la scara lui, respectiv 1/72.... :thumbsup:

Imagine postata

Avand in vedere interesul deosebit de scazut pentru figurine 1/72 (sau cel putin pentru cele reprezentand germani in WWII), am decis sa nu mai incarc degeaba acest forum cu zeci de poze, texte si link-uri catre recenzii.

Astfel, acesta va fi ultimul topic pe care il mai deschid aici, cel putin pentru o buna bucata de vreme. Bineinteles, imi voi continua hobby-ul de a picta si scrie recenzii pentru diverse seturi 1/72, si sunt sigur ca cei cu adevarat interesati, stiu unde sa le urmareasca.

Vin imediat si inamicii Comisarului Moldovan, Dom' Semaca, Lascarica si inca unul, recenzia setului putand fi accesata aici:

http://www.network54.com/Forum/47210/threa...g+and+Review%29

Figurinele sunt din metal alb, la scara 1/72, perfect compatibile din punct de vedere al dimensiunilor cu soldatii din plastic sau rasina, fiind totodata si excelent sculptate.
Setul este intitulat "WWII era Kriminalpolizei" si este produs de TQD Castings.

Cristian Florescu

Imagine postata

Imagine postata

Imagine postata

Imagine postata

Imagine postata

Imagine postata

SIZE REFERENCES

Imagine postata

Imagine postata

Imagine postata

Imagine postata

SPRUE

Imagine postata

BASES

Imagine postata

BONUS IMAGE

Imagine postata

#2 Useril este offline   joccker 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 639
  • Inregistrat: 18-November 07
  • Location:bucuresti

Postat 27 February 2009 - 06:57 PM

Ce sa zic, te-a luat rau boala asta cu figurinele 1/72, esti tare stai fff bine cu nervii si vederea.

#3 Useril este offline   dany 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 4776
  • Inregistrat: 24-November 06

Postat 27 February 2009 - 09:13 PM

:thumbsup: ...

#4 Useril este offline   wurger 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 4049
  • Inregistrat: 21-February 05
  • Location:Bucuresti

Postat 27 February 2009 - 11:58 PM

Vezi postareajoccker, la 27 Feb 2009, 18:57, a spus:

Ce sa zic, te-a luat rau boala asta cu figurinele 1/72, esti tare stai fff bine cu nervii si vederea.


Boala e in stadiu extrem de avansat.... S-a mondializat.

#5 Useril este offline   LAV-Z 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 891
  • Inregistrat: 22-December 08
  • Location:Canada

Postat 01 March 2009 - 12:21 AM

Sa sti ca cel putin din punctul meu de vedere lipsa postarilor tale referitor la figurine 1/72 va fi o pierdere pt. acest forum. Te-am urmarit cu multa atentie si interes si recent, folosind informatii furnizate de tine am construit un set de sah in 1/72. Sa nu crezi ca figurinele 1/72 nu sunt interesante pt. acest forum.

Desigur, decizia iti apartine dar rugamintea mea este sa te mai gandesti.

#6 Useril este offline   Panzer_Grenadire 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 893
  • Inregistrat: 11-October 05

Postat 02 March 2009 - 12:38 AM

Multumesc mult joccker ptr mesaj, intr-adevar, inca mai stau bine cu nervii, sper sa mai rezist ceva vreme..... :dribble:

Dany, multumesc mult, ai fost intotedeauna alaturi de mine, impartind aceleasi preocupari.... :pardon: ;-)

Despre wurger, ce sa zic, pot sa ii spun maine "live" la birou ...

LAV-Z, multumesc foarte mult ptr. mesaj, si ma bucur sincer daca am putut fi de ajutor printr-o modesta contributie la promovarea figurinelor 1/72. Ar fi foarte interesant daca ai putea posta o imagine cu piesele de sah, si eu m-am gandit la aceasta, insa nu am pus-o in practica.... :thumbsup:

Pentru a usura procesul de cautare ai celor interesati, m-am gandit sa continui sa pun doar o singura imagine precum si link-ul catre mai multe imagini si recenzia seturilor viitoare. Cred ca este mai bine asa.... :hi:
Inca odata multumesc mult celor care au scris si care prin observatiile si sfaturile lor m-au ajutat sa progresez si sa imbunatatesc soldatii pe care ii fac.... :pardon: ;-)

Crisitan Florescu

#7 Useril este offline   LAV-Z 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 891
  • Inregistrat: 22-December 08
  • Location:Canada

Postat 02 March 2009 - 01:07 AM

LAV-Z, multumesc foarte mult ptr. mesaj, si ma bucur sincer daca am putut fi de ajutor printr-o modesta contributie la promovarea figurinelor 1/72. Ar fi foarte interesant daca ai putea posta o imagine cu piesele de sah, si eu m-am gandit la aceasta, insa nu am pus-o in practica.... :thumbsup:

[/quote]
Ma bucur ca ai luat hotararea care trebuie !!!!
Iti voi urmari in continuare, cu mare placere toate postarile.
In curand voi deschide un nou topic cu Sahul Diorama in 1/72 pe care l-am lucrat.

Cu stima.

#8 Useril este offline   tgr 

  • Membru senior
  • Grup: Moderator
  • Postari: 1493
  • Inregistrat: 14-April 07
  • Location:Bucharest

Postat 02 March 2009 - 09:34 AM

1/72....Impresionant!
Mereu m-am intrebat cum ti-ar iesi figurinele la scari mai mari.

#9 Useril este offline   Panzer_Grenadire 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 893
  • Inregistrat: 11-October 05

Postat 02 March 2009 - 10:38 AM

LAV-Z de-abia astept sa vad noul topic legat de sah.. :clapping:

tgr, multumesc multptr. mesaj, si eu m-am intrebat adeseori cum ar fi sa incerc o figurina la scara mai mare.....din nefericire, am o gramada de seturi 1/72 care isi asteapta randul la recenzare, asa ca va mai dura ceva pana voi incerca o scara superioara.... :-o

#10 Useril este offline   LAV-Z 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 891
  • Inregistrat: 22-December 08
  • Location:Canada

Postat 03 March 2009 - 02:58 AM

Vezi postareaPanzer_Grenadire, la 2 Mar 2009, 01:38, a spus:

LAV-Z de-abia astept sa vad noul topic legat de sah.. :clapping:

tgr, multumesc multptr. mesaj, si eu m-am intrebat adeseori cum ar fi sa incerc o figurina la scara mai mare.....din nefericire, am o gramada de seturi 1/72 care isi asteapta randul la recenzare, asa ca va mai dura ceva pana voi incerca o scara superioara.... :-o

Cat de curand.
Legat de sah - figurine 1/72 am mai multe intrebari pt. tine. Dar sa nu anticipam... toate la timpul lor.

Arata acest topic


Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi