Forum Machete,Modelism,Hobby: Dati-mi pareri... - Forum Machete,Modelism,Hobby

Salt la continut

Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Dati-mi pareri...

#1 Useril este offline   Vam 

  • Nou venit
  • Grup: Members
  • Postari: 8
  • Inregistrat: 06-December 09
  • Location:Iasi

Postat 07 December 2009 - 09:15 PM

Am un Volkswagen Golf 5 1:18 fabricat de Bburago.
Vreau niste amanunte cu legatura la:schimbarea jantelor(discurile s-au rupt)cu altele noi
un ajutor la vopseaua cu care va fi data masina si unde se gaseste ea
alte oglinzi noi(unde se gasesc sau daca are cineva pe forum la vanzare)
unde se gasesc leduri cu halogen sau cu xenon de montat la faruri si eventual un tutorial

Astept parerile dumneavoastra...

#2 Useril este offline   Kamob 50 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 1970
  • Inregistrat: 13-May 06

Postat 07 December 2009 - 09:27 PM

Pai, ca parere personala, nu mai circula prin oras, ca sunt gropi! :-D

Serios, din cate stiu eu nu exista halogen si xenon in LED-uri... pen'ca sunt light emitting diode... Poate te refereai la LED-uri cu lumina alb-albastra si alb-galbuie?

Pune si tu niste foto, ca sa ne lamurim de dilema care te apasa, dpdv modelisic, evident! :pardon:

#3 Useril este offline   Vam 

  • Nou venit
  • Grup: Members
  • Postari: 8
  • Inregistrat: 06-December 09
  • Location:Iasi

Postat 07 December 2009 - 09:31 PM

Deci la masina ii lipsesc jantele originale care au fost rupte cu tot cu disc cand a cazut :-D .Iar dilema cu farurile este ceea ce ai spus tu,numai ca unde se gasesc,la ce preturi si cum se monteaza.

#4 Useril este offline   Messerschmitt 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 797
  • Inregistrat: 01-March 07

Postat 07 December 2009 - 09:45 PM

Vezi postareaVam, la 7 Dec 2009, 21:31, a spus:

Deci la masina ii lipsesc jantele originale care au fost rupte cu tot cu disc cand a cazut :-D .Iar dilema cu farurile este ceea ce ai spus tu,numai ca unde se gasesc,la ce preturi si cum se monteaza.

Se gasesc pe la magazinele de electrice/electronice. Nu Media Galaxy si alte alea, ci magazine mai mici. Gasesti de diferite marimi si culori, dupa pofta inimii. Pentru instalare, cel mai simplu e sa tai un mic orificiu in plasticul care imita farul la interior si lipesti acolo LED-ul tragi firele si ascunzi bateria in masina ( sub bancheta, in portbagaj daca nu se deschide, etc) iar pt intrerupator cel mai simplu cred ca e sa faci o gaura in "podea" si sa-l pui sub masina. Nefiind foarte in tema nu ti-asi recomanda sa faci cum zic eu. Asta e cam cum cred eu ca se face ... :pardon:

#5 Useril este offline   bmwh548 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 117
  • Inregistrat: 18-December 08
  • Location:Iasi

Postat 08 December 2009 - 03:35 PM

Pentru lumini: http://www.cartula.ro/forum/Montare-lumini...auto-t6214.html

Pentru problema cu discurile, jantele, oglinzile...alta macheta pe care o sacrifici (iei jante, discuri etc). De preferinta macheta sa fie de la acelasi producator ca sa nu trebuiasca sa adaptezi sistemul de prindere.

Vposeaua...depinde ce posibilitati de aplicare ai; daca ai la dispozitie aerograf poti folosi "sticlute" de vopsea modelistica de la Tamiya, Agama, Model Master etc. Daca nu ai aerograf iei vopsea la spray din magazinele auto.

Arata acest topic


Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi