Forum Machete,Modelism,Hobby: Kituri Star Wars in RO - Forum Machete,Modelism,Hobby

Salt la continut

Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Kituri Star Wars in RO

#1 Useril este offline   BogdanM 

  • Membru deplin
  • Grup: Members
  • Postari: 23
  • Inregistrat: 19-December 09

Postat 29 December 2009 - 04:23 PM

Am facut un topic nou ca sa nu postez acelasi mesaj in 5 topicuri diferite si sa fie toata informatia in acelasi loc.

Am vazut multe modele Star Wars aici pe forum si cum si eu sunt un fan al universului Star Wars as dori sa aflu unde pot gasi kituri star wars? Stiu deja de kiturile "Easy Kit" de la Revell dar m-ar interesa kituri care necesita asamblare(cu lipici) si vopsire. Se gasesc si in Romania kituri mai complexe (ex. cele de la Fine Molds)?

M-ar interesa absolut orice: nave, vehicule, figurine...

#2 Useril este offline   Fenomers 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 591
  • Inregistrat: 01-February 09
  • Location:Bucuresti

Postat 29 December 2009 - 07:43 PM

Incearca la veveve machete punct ro.

#3 Useril este offline   tibi22 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 2771
  • Inregistrat: 27-July 08
  • Location:Sighisoara

Postat 29 December 2009 - 08:05 PM

Am vazut simbata chiar multe machete Revell ale unor nave din Star Wars la Cluj in magazinele Dino Land.
Sau gasesti pe net chiar la Revell.ro => http://www.revell.ro/store/index.php?actio...ups&grp=401

Aceasta postare a fost editata de tibi22: 29 December 2009 - 08:06 PM


#4 Useril este offline   wurger 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 4049
  • Inregistrat: 21-February 05
  • Location:Bucuresti

Postat 30 December 2009 - 01:17 AM

In romania nu o sa vezi prea curand kituri StarWars Fine Molds.
Sunt scumpe si pasionatii de asa ceva sunt putini si zgarciti. deci nu s-ar justifica un import.
Dar iti poti comanda prin cineva de aici de pe forum pe hobbyeasy sau HLJ. Baga numele pe google si vezi ce gasesti acolo si la ce preturi. Adauga transportul ca e cam departe si vei fi descurajat.
Unele machete revell sunt destul de complexe.

#5 Useril este offline   BogdanM 

  • Membru deplin
  • Grup: Members
  • Postari: 23
  • Inregistrat: 19-December 09

Postat 30 December 2009 - 01:24 PM

Vezi postareawurger, la 30 Dec 2009, 01:17, a spus:

In romania nu o sa vezi prea curand kituri StarWars Fine Molds.
Sunt scumpe si pasionatii de asa ceva sunt putini si zgarciti. deci nu s-ar justifica un import.
Dar iti poti comanda prin cineva de aici de pe forum pe hobbyeasy sau HLJ. Baga numele pe google si vezi ce gasesti acolo si la ce preturi. Adauga transportul ca e cam departe si vei fi descurajat.
Unele machete revell sunt destul de complexe.

Fine Molds era numai un exemplu despre ce caut. Am vazut si eu ce preturi au... Intrebam daca sunt ceva de genul acelor kituri si mai important daca sunt in Romania. Momentan nici nu concep sa iau din strainatate si sa dau pe transport mai mult decat pe kit. Si kiturile de la Revell nu ma intereseaza pt ca raportul pret/timp de lucru ii dezavantajos. Dau 100 de lei si macheta ii gata in juma de ora. Si mai conteaza si mandria personala cand ai terminat o macheta. Apai la Easy kit ce mandrie sa am. Vine cineva in vizita, vreau sa-i arat realizarile mele si ma trezesc ca-mi zice ca si el i-o luat kitu asta la fiuso de 5 ani.  :hug:

#6 Useril este offline   OlafTheViking 

  • Olaf cel degraba de sange varsatoriu
  • Grup: Banned
  • Postari: 2460
  • Inregistrat: 02-December 04
  • Location:Bucuresti
  • Interests:figurine, diorame

Postat 15 January 2010 - 07:28 PM

Vezi postareaBogdanM, la 30 Dec 2009, 13:24, a spus:

Si kiturile de la Revell nu ma intereseaza pt ca raportul pret/timp de lucru ii dezavantajos. Dau 100 de lei si macheta ii gata in juma de ora. Si mai conteaza si mandria personala cand ai terminat o macheta. Apai la Easy kit ce mandrie sa am. Vine cineva in vizita, vreau sa-i arat realizarile mele si ma trezesc ca-mi zice ca si el i-o luat kitu asta la fiuso de 5 ani. :clapping:


Imi aduc aminte ca un pusti ma intreba in cat timp am terminat o macheta Easy Kit. Cand i-am zis ca o zi mi-a declarat cu mandrie si accente de superioritate ca el a terminat-o in jumatate de ora. Se pot termina si in 15 minute daca doar tai de pe rame si asamblezi. Daca vrei si bavurile curatate la locul taierii mai pui 15-30 minute. Daca vrei bavurile curatate peste tot mai pui 30-60 minute. Daca faci si washuri si dai cu prafuri mai pui inca 30-60 minute. Daca si lipesti piesele, daca le si chituiesti, daca si vopsesti dupa, daca mai faci si nu stiu ce piese care lipsesc descoperi ca ce ai facut tu intr-o saptamana difera mult de ce a facut pustiul de 5 ani in jumatate de ora.

Daca Otti (Cristian Nemeth) vrea un kit de XWing inseamna ca are el ceva in cap si se poate face ceva din el.

Arata acest topic


Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi