Forum Machete,Modelism,Hobby: deltadagger intercept!!! - Forum Machete,Modelism,Hobby

Salt la continut

Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

deltadagger intercept!!! descriere...

#1 Useril este offline   deltadagger 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 479
  • Inregistrat: 21-November 09
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Aviatie

Postat 27 January 2010 - 08:20 PM

Salutare.Ptr. ca am vazut si io ca tot omu ca unii au avut curajul sa se descrie am zis si io in sinea mea:Give it a shot!Pei..sa incepem prin faptul ca am vreo 34 de ierni ca-s de decembre(Doamne ce batran suntem bre!!!).Iubesc tot ce tine de aviatie dar nu m-am dat in laturi nici la altele...auto,blindate except navo tata!Non comprende dar asta nu inseamna ca nu imi plac intr-o oarecare masura.Prima macheta a fost bineinteles una DDR-ista si mai exact un Turbolet care saracu a iesit vai mama lui!Nici nu am curaj sa descriu ce i-am facut.Oricum inchipuiti-va ce-i mai rau :hi: Sa zic ca microbu il aveam din frageda pruncie,cam de prin clasa 3 a daca nu ma insel cand m-am inscris ca tot pioneru la un cerc de aeromodelism.Cine-i mai trecut asa...prin viata cred ca-l stie pe cel de pe Iulius Fucik care avea si cerc de navo.Am fost cam peste tot cu cercu...de aeromodelism,fireste.Pai pe campurile de pe la Pipera(Unde o fi fost PAC!PAC! p-atunci!),pe la mandra noastra I.Av.Bucuresti unde l-am vazut pe Rombac si An-2 in camo!Deh am cu ce sa ma laud :good: Am tot tinut-o asa,cu machetismul cam pana prin 1996 cred.Dup-aia m-am lasat brusc.M-am reprofilat all-exclusive pe documentatie.Machete n-am mai facut cam de prea mult timp.Chiar si pasiunea era intr-o stare latenta.Ce sa zic,au aparut altele pe cap.Nevasta,copii...trai pe vatrai.Dar aviatia mi-a ramas mereu in suflet fiind prima iubire(Doamne sa n-aud nevasta ca m-am c...t la sector!).Cred ca de cand am inceput sa navighez fara busola p-aci pe internet am redescoperit placerea de-a mai face machetism,mai ales cand vad ca am si de unde invata.Cam atat...Pe data aviatoare.Toate bune si nebune.

Aceasta postare a fost editata de deltadagger: 27 January 2010 - 08:39 PM


#2 Useril este offline   Degrelle 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 616
  • Inregistrat: 09-April 07

Postat 27 January 2010 - 10:38 PM

Salut si bine ai venit! Ironia face sa primesti primul feedback de la un pasionat de nave...dar, asa cum spui si tu, nu m-am dat in laturi de la nimic...nici macar de la avioane! Lasand gluma la o parte, bine ai venit. o sa vezi ca zicala cine se aseamana, se aduna, se potriveste la fix.

#3 Useril este offline   Longinus 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 7548
  • Inregistrat: 06-March 08
  • Location:Mayotte, Guyana

Postat 27 January 2010 - 10:42 PM

Salutare si de la mine "pumnalule" (delta). :good:
Ca faci(au nu mai faci)machete,nu am prea priceput.Daca da,pune poze.
P.S. Tu zici ca ai 34 de ierni,da' in placuta ta de inmatriculare scrie"56".Sa nu te prinda inamicul in alta uniforma,ca te judeca de spion :hi: .
Spor si te salut si eu.

#4 Useril este offline   deltadagger 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 479
  • Inregistrat: 21-November 09
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Aviatie

Postat 27 January 2010 - 10:59 PM

Hallo leute!Danke!(sper ca am scris bine).Eu am 34 dar nick-ul meu are 56...mi-a luat-o inainte. :hi: Oricum multam ptr.primire.Sper sa ma reapuc cat mai curand de machetit.Spor.

P.S.O sa pun si ceva poze.

Aceasta postare a fost editata de deltadagger: 27 January 2010 - 10:59 PM


#5 Useril este offline   Longinus 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 7548
  • Inregistrat: 06-March 08
  • Location:Mayotte, Guyana

Postat 27 January 2010 - 11:04 PM

Da,F102 are 56 de ani(merge pe 57) si e retras de la zbor(nici un exemplar functional,toate sunt in muzee).
Pe Romanian Spotters ai scris corect.
:hi:

#6 Useril este offline   dany 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 4773
  • Inregistrat: 24-November 06

Postat 28 January 2010 - 01:48 AM

--- Nici nu am curaj sa descriu ce i-am facut.Oricum inchipuiti-va ce-i mai rau --- Ai pus in el granule de praf de pusca (luat de la cercul de aeromodelism ),pe care l-ai invelit in staniol si i-ai dat foc cu ajutorul unei lampi cu spirt solid ( rontait putin fiindca epuizasesi tot Cavit-ul 9 ) si apoi te-ai ascuns in casa fiindca nimerise la vecinul pe balcon , taman pe recipientul unde-si stocase benzina din Dacie , deoarece avea numere cu sot sau fara si nu putea circula in saptamana aceia ? :hi: Bine ai venit printre noi ! Cunoasteem :good:

Aceasta postare a fost editata de dany: 28 January 2010 - 01:50 AM


#7 Useril este offline   deltadagger 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 479
  • Inregistrat: 21-November 09
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Aviatie

Postat 29 January 2010 - 07:30 PM

Ai fost pe aproape :hi: dany.O sa-l caut sa vad ce a mai ramas din el :good:

Arata acest topic


Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi