Forum Machete,Modelism,Hobby: AJUTOR -Incepator doresc sfaturi legate de o nava macheta - Forum Machete,Modelism,Hobby

Salt la continut

Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

AJUTOR -Incepator doresc sfaturi legate de o nava macheta Doresc sa stiu cum as putea sa evaluez o nava

#1 Useril este offline   porumbelul 

  • Nou venit
  • Grup: Members
  • Postari: 4
  • Inregistrat: 20-March 10

Postat 20 March 2010 - 02:14 AM

Am primit un cadou de la un domn de afaceri extrem de important din Romania o nava macheta cadou,de aproximativ 80cm in lungime si 60 si ceva in latime.As dori sa stiu cum pot sa evaluez barca,caci as vrea sa o vand,de aceea vreau sa ii aflu valorea aproximativa.Deocamdata nu am o poza,dar daca sunteti interesat sa ma ajutati cu cateva sfaturi,o sa fac o poza in viitorul apropriat sa va trimit.Cateva detalii despre nava:Scrie Danmark pe ea(nu am gresit tastarea),pare a nava de razboi dupa design din perioada 1700-1870,cam asa.As vrea sa stiu care sunt sansele reale de a vinde nava,care este valoarea ei,unde pot sa o vand,etc.

Va multumesc mult pentru timpul acordat

Puteti sa ma contactati pentru poza,sau pentru orice altceva pe mailul dark_medazzaland@yahoo.com

#2 Useril este offline   Degrelle 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 616
  • Inregistrat: 09-April 07

Postat 20 March 2010 - 07:26 AM

E echivalentul navei-scoala Mircea pentru Danemarca. Construita in 1932. Probabil ai modelul la scara 1:70 (in nici un caz nu are 60 de cm latime, nu stiu cum ai ajuns la cifra asta). Uite un link, poate te ajuta: http://www.handcraftedmodelships.com/danma...-model-ship.php
Nu-i pacat sa vinzi cadourile daruite din suflet de oameni de afaceri importanti? Parerea mea...

#3 Useril este offline   Demetri 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 258
  • Inregistrat: 17-March 09
  • Location:Eivissa, Illes Balears

Postat 20 March 2010 - 01:44 PM

Vezi postareaDegrelle, la 20 Mar 2010, 08:26, a spus:

Nu-i pacat sa vinzi cadourile daruite din suflet de oameni de afaceri importanti? Parerea mea...

De aceeasi parere. Nu e bine.

Imagini atasate

  • Imagine atasata: monthly_03_2010/post-2039-1269085420.gif

Aceasta postare a fost editata de frigate-264: 20 March 2010 - 01:58 PM


#4 Useril este offline   porumbelul 

  • Nou venit
  • Grup: Members
  • Postari: 4
  • Inregistrat: 20-March 10

Postat 20 March 2010 - 04:41 PM

Vezi postareafrigate-264, la 20 Mar 2010, 13:44, a spus:

De aceeasi parere. Nu e bine.



Totusi as vrea sa o vand.Pana la urma este alegere mea.Aveti vreo idee unde as putea sa o vand?Unde sa ma duc?etc?Site-urile gen okazii,ebay,handcraft model ships ma ajuta?

Cred ca ai gresit putin site-ul. Noi ne ocupam cu construcii, nu cu afaceri sau evaluari de pret.
Un cadou nu se vinde, suna urit treaba asta.
Ca sfat, daca vrei totusi sa-l vinzi, fiind totusi alegerea ta, pune o poza la rubrica vinzari si cere un pret.
Z-Mare.


#5 Useril este offline   F4JPhantom 

  • Membru deplin
  • Grup: Members
  • Postari: 34
  • Inregistrat: 08-April 10
  • Location: sec.2 Bucuresti

Postat 08 April 2010 - 10:57 PM

Am eu o idee.Vindel mi-e iti dau 0 lei adica gratis este o afacere buna eu ma aleg cu o macheta si tu scapi de cadou daca tot vrei s-al vinzi suna-ma cand te hotarasti

nr.mobil:0733962040

#6 Useril este offline   Razeer 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 546
  • Inregistrat: 04-December 07
  • Location:Bucuresti

Postat 08 April 2010 - 11:52 PM

Vezi postareaF4JPhantom, la 8 Apr 2010, 22:57, a spus:

Am eu o idee.Vindel mi-e iti dau 0 lei adica gratis este o afacere buna eu ma aleg cu o macheta si tu scapi de cadou daca tot vrei s-al vinzi suna-ma cand te hotarasti

nr.mobil:0733962040


da vad ca stii sa faci afaceri Iacove. Ai invatat in familie? si daca ti-o da mocca ce urmeaza?sa ii ceri doua?e clar ca omul vrea bani pe ea si inca pronto. Da sigur omu de afaceri a facut-o cadou asa, din bunatatea inimii?poate nu se mai asorta cu semineul. E montata?Daca e nava din poze e cam oribila...pararea mea, nu stii unde e prova si unde e pupa, sau invers

Arata acest topic


Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi