Forum Machete,Modelism,Hobby: Buss, sau mai pe scurt Dobre George Cristian - Forum Machete,Modelism,Hobby

Salt la continut

Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Buss, sau mai pe scurt Dobre George Cristian disecat pe scurt

#1 Useril este offline   Buss 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 504
  • Inregistrat: 25-December 09
  • Location:Bucuresti

Postat 23 June 2010 - 07:29 PM

Desi nu am facut armata, permiteti sa raportez.

Raspund la apelativele Buss, Bamse, Cristi, George, Cristian, Georgica si alte derivate. Dar cel mai sigur Buss. Inca din clasa 2-a. Am la activ vreo 26 de ani cu bune si cu rele. Cu machetitul, daca poate fi considerat asa, am luat contact pe la 7-8 ani cand am primit LEGO. Si am tot primit lego. Tin minte ca am confectionat X-winguri, Tie Fightere, Y-winguri, walkere, avioane, elicoptere, tancuri. De multe ori nici nu construiam ce era in instructiuni. Am primit la un moment dat un kit de avion. Tin minte ca era un Mig 29 Fulcrum de la Italeri. Am fost facut paf. Dar atunci avand vreo 9-10 ani, internetul era inca o poveste si neavand prea multe detalii, a fost construit si lasat gri. A urmat un Panavia Tornado, apoi un P51 Mustang si un tanc Somua S35. Toate in culorile abstracte ale plasticului. A venit liceul cu nebuniile lui, a venit si facultatea, "umpic" de cantat, a venit si munca. In subconstient undeva ramasese machetele. Am tot zis ca o sa-mi cumpar, ca o sa-mi cumpar dar am tot amanat. Pana iarna trecuta cand de ziua mea am primit doua machete, cu cateva sticlute de vallejo, niste pensule si un la multi ani de la prietena mea. Si asa incepe si activitatea mea pe acest forum.

Ca pasiuni sa zicem asa desi pasiune e un cuvant cam puternic, ar fi filmele cu si despre al doilea razbel mondial, jocurile pc pe aceeasi tema si nu numai, interactiunea sociala acompaniata de 1-10 beri, calatoria cu masina mea, muzica hip hop, si daca as avea bani m-as avanta in modificarea masinii pe parte de motor.

Pe partea acutala a machetitului sunt extrem de fascinat de blindate, balanta inclinand "usor" catre blindatele si vehiculele celui de-al treilea reich. Dar la colectie se va adauga obligat un Mi 24 Hind, un A-10 Thunderbolt si un U-boot U VII B.

Deci pe scurt, sunt un tip pe la douazeci si ceva de ani, cu ochelari, 1,85, aparent mediocru, care uraste prostia si submediocritatea romanilor, si inca un fan al lui Joseph Porta.


Domnilor, ma inclin.

#2 Useril este offline   Aditzu 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 159
  • Inregistrat: 12-October 08
  • Location:Cernavoda
  • Interests:Am multe

Postat 23 June 2010 - 09:01 PM

"Joseph Porta, Obergefrieter prin mila lui Dumnezeu" <_< :pardon: - inca sunt fan al acestor carti. :whistle:

#3 Useril este offline   Buss 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 504
  • Inregistrat: 25-December 09
  • Location:Bucuresti

Postat 23 June 2010 - 10:14 PM

Ah, si pe langa Joseph Porta as mai adauga pe Mr. Spock si Data, niste personaje cu un farmec aparte.

#4 Useril este offline   Degrelle 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 616
  • Inregistrat: 09-April 07

Postat 25 June 2010 - 07:54 AM

Bine ai venit! Identific pasiuni (cu detalii) comune...

Aceasta postare a fost editata de Degrelle: 25 June 2010 - 07:55 AM


#5 Useril este offline   Buss 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 504
  • Inregistrat: 25-December 09
  • Location:Bucuresti

Postat 25 June 2010 - 11:56 AM

Sper sa ajung si eu odata si odata la intalnirea de la muzeu. Am tot zis ca vin dar sunt incurcat cu munca...

Arata acest topic


Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi