Forum Machete,Modelism,Hobby: Una tare de la mare - Forum Machete,Modelism,Hobby

Salt la continut

Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Una tare de la mare

#1 Useril este offline   crios 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 4898
  • Inregistrat: 29-November 04

  Postat 18 November 2005 - 01:26 PM

Alexie mi-a trimis cateva poze de la Mangalia - Cercul Militar si mi-am luat permisiunea sa postez una aici.
Poza este de la o nava la care lucreaza dl. Dan Garleanu.

Imagine postata

Bafta!

#2 Useril este offline   nasa 

  • Membru deplin
  • Grup: Members
  • Postari: 71
  • Inregistrat: 01-November 05

Postat 18 November 2005 - 10:48 PM

Frumoasa lucrare,
sculptura din pupa e bine facuta, sti cumva la ce scara e facut modelul, si ce nume poarta (cred ca e galion).


Felicitari!!!
domnului Dan Garleanu.

#3 Useril este offline   crios 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 4898
  • Inregistrat: 29-November 04

Postat 19 November 2005 - 09:23 AM

Din pacate singuraul care poate da detalii despre aceasta macheta si autorul ei este Alexie.
Mai multe poze se afla aici.
Am pus in acest topic doar poza de mai sus pentru ca si pe mine m-a inpresionat sculptura.
Bafta!

#4 Useril este offline   dyly 

  • Membru deplin
  • Grup: Members
  • Postari: 17
  • Inregistrat: 29-March 06

  Postat 29 March 2006 - 02:50 PM

frumoasa macheta.Dar...... am vazut macheta si pupa este dezaxata, lemnul folosit nu este cel mai bun, din cate stiu a folosit lemn de tei .si ar cam mai fi cevba de zis dar nu vreau sa se supere d-nul DAN pe mine ca practic el mia pus traforajul in mina acum20 ani la casa pionierilor din MANGALIA

#5 Useril este offline   dan 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 456
  • Inregistrat: 17-January 05
  • Location:galati
  • Interests:navomodelism,airsoft.

Postat 29 March 2006 - 06:26 PM

rotter loewe

#6 Useril este offline   dan 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 456
  • Inregistrat: 17-January 05
  • Location:galati
  • Interests:navomodelism,airsoft.

Postat 29 March 2006 - 06:28 PM

dyly, la Mar 29 2006, 02:50 PM, a spus:

frumoasa macheta.Dar...... am vazut macheta si pupa este dezaxata, lemnul folosit nu este cel mai bun, din cate stiu a folosit lemn de tei .si ar cam mai fi cevba de zis dar nu vreau sa se supere d-nul DAN pe mine ca practic el mia pus traforajul in mina acum20 ani la casa pionierilor din MANGALIA

si nu sunt respectate proportiile,tot ce inseamna balustrazi si chiar sculptura din pupa e supradimensionat.

#7 Useril este offline   cartula 

  • Administrator forum
  • Grup: Administrare
  • Postari: 4017
  • Inregistrat: 15-April 04
  • Location:Bucuresti

Postat 29 March 2006 - 07:21 PM

Guys, nu mi se pare tocmai OK modul asta de critica, sincer... Mai ales ca persoana care a realizat lucrarea nu este membru al forumului :-D

#8 Useril este offline   dan 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 456
  • Inregistrat: 17-January 05
  • Location:galati
  • Interests:navomodelism,airsoft.

Postat 29 March 2006 - 07:30 PM

k,scuze.stii si tu ,nu sunt critici sunt observatii. :roll:

#9 Useril este offline   alexie 

  • Membru senior
  • Grup: Validating
  • Postari: 1701
  • Inregistrat: 04-December 04

  Postat 29 March 2006 - 09:42 PM

dyly, la Mar 29 2006, 02:50 PM, a spus:

frumoasa macheta.Dar...... am vazut macheta si pupa este dezaxata, lemnul folosit nu este cel mai bun, din cate stiu a folosit lemn de tei .si ar cam mai fi cevba de zis dar nu vreau sa se supere d-nul DAN pe mine ca practic el mia pus traforajul in mina acum20 ani la casa pionierilor din MANGALIA

Nu cred ca d-nul Dan ar fi suparat,
nu ma pricep la nave, modelism si gramatica Dar... sunt convins ca orice mester viseaza sa fie depasit de ucenic sau chiar sa fie...
:-D

#10 Useril este offline   dyly 

  • Membru deplin
  • Grup: Members
  • Postari: 17
  • Inregistrat: 29-March 06

Postat 30 March 2006 - 09:22 AM

:-D sorry. na fost cu intentia de a critica , ci ca o analiza a lucrului facut de d-nul DAN.Pe linga faptul ca mia fost prof la casa pionierilor am mai lucrat si impreuna la firma la care inca lucrezl. din pacate DAN nu a facut fata lucrului si a plecat.ca sa nu par badaran cred ca trebuie sa stiti cite ceva si despre mine.in anul1989 medalie de argint la GIURGIU .IN1990 LA BUCURESTI aur si locul 2 cu Baltimore Clipper LYNX. 1991SI 1992 la Constanta medalii de argint la C1 si C3 .apoi a venit armata si am mai lucrat doar corabii ptr. comenzi.din 2000 lucrez la CALLATIS MODELLING (www.cm-t.ro) si impreuna cu colegii mei am facut citeva nave superbe .Ultima chiar ieri a plecat si o sa o vedeti peste citeva zile pe site.inca o data imi cer scuze ptr. micile critici aduse de mine dar sper ca au fost benefice ptr. cei ce au avut nevoie de ele. :-D

#11 Useril este offline   dan 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 456
  • Inregistrat: 17-January 05
  • Location:galati
  • Interests:navomodelism,airsoft.

Postat 30 March 2006 - 08:45 PM

atunci am fost la aceleasi concursuri,la sigisoara in 89 nu ai fost?si eu am fost la c-uri cu echipa liceului de marina galati.in 90 v-am suflat premiul cel mare cu un dragor de rada dupa ce a fost descalificata braila cu hercules.daca nu ma insel,concursul a fost in incinta muzeului de istorie.
ps. poate am fost si colegi de armata si eu nu stiu,eu am facut la 02145 si apoi pe nava de scafandri emil racovita intre 91 si 93.

Aceasta postare a fost editata de dan: 30 March 2006 - 08:49 PM


Arata acest topic


Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi