Forum Machete,Modelism,Hobby: planuri distrugator romanesc ww 2 - Forum Machete,Modelism,Hobby

Salt la continut

Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

planuri distrugator romanesc ww 2 ajutor

#1 Useril este offline   Alinn 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 128
  • Inregistrat: 12-January 10

Postat 12 August 2010 - 04:55 PM

dat fiind faptul k nu reusesc sa gasesc pe internet ,desi caut de zile intregi ,planurile distrugatoarelor romanesti din al doilea razboi mondial ,REGINA MARIA ,REGELE FERDINAND,apelz la bunavointa d-vs ,sper sa ma ajutati , nebanceaalin@yahoo.com P.S. din pacate nici pe acest site nu exista topice dedicate acestor nave si nici prea multe informatii nu se gasesc

#2 Useril este offline   gobi71 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 1266
  • Inregistrat: 05-June 09
  • Location:galati
  • Interests:navomodelismul

Postat 12 August 2010 - 07:42 PM

Ar fi foarte simplu sa le cumperi de la revista modelism international .Costa doar vreo patru'j de lei... Dupe aia , poti sa aprofundezi subiectul pe la muzeul marinei din constanta.Mult succes!

#3 Useril este offline   Cassin 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 409
  • Inregistrat: 08-April 06
  • Location:Baia Mare
  • Interests:Machete statice avioane de orice fel (de preferinta cu elice din WW II) 1/72

Postat 13 August 2010 - 06:06 AM

Au aparut in cartile lui Craciunoiu. "Corabii strabune" sau?...

#4 Useril este offline   tavi 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 335
  • Inregistrat: 11-January 10
  • Location:Brasov

Postat 13 August 2010 - 10:09 AM

Vezi postareaNEBANCEAALIN, la 12 Aug 2010, 17:55, a spus:

dat fiind faptul k nu reusesc sa gasesc pe internet ,desi caut de zile intregi ,planurile distrugatoarelor romanesti din al doilea razboi mondial ,REGINA MARIA ,REGELE FERDINAND,apelz la bunavointa d-vs ,sper sa ma ajutati , nebanceaalin@yahoo.com P.S. din pacate nici pe acest site nu exista topice dedicate acestor nave si nici prea multe informatii nu se gasesc

De mai bine de 20 ani caut si eu planurile, dar in afara de cele publicate de D-nul Craciunoiu si de un container de poze ramase de la bunicul sau cumparate, ............ nimic altceva. Am o promisiune de la cineva din Italia care pretinde ca beneficiaza de ceva mai mult, mai amanuntit si mult mai dezvoltat. Cum se materializeaza ceva am sa te anunt.

#5 Useril este offline   Alinn 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 128
  • Inregistrat: 12-January 10

Postat 13 August 2010 - 02:03 PM

multumesc mult Tavi astep vesti de la tine,am incercat sa gasesc planuri ale distrugatoarelor ROMANESTI si pe siteuri rusesti ,pt ca stiu ca dupa razboi au fost preluate de ei sub denumirea de LETUCHIY si LIUHOY da ...nimic ,am aflat ca distrugatoarele romanesti FERDINAND si REGINA MARIA sunt similare cu clasa de distrugatoare britanice SHAKESPARE da nici planurile lor nu le am ,asta e astept

Vezi postareaCassin, la 13 Aug 2010, 07:06, a spus:

Au aparut in cartile lui Craciunoiu. "Corabii strabune" sau?...



as fi vrut sa cumpar cartea ,am gasit siteul dar din pacate scrie STOC ZERO in dreptul carti,am inteles ca erau in acea carte niste planuri bune ,

am primit planurile ,multumesc mult Io Lucian

#6 Useril este offline   tavi 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 335
  • Inregistrat: 11-January 10
  • Location:Brasov

Postat 13 August 2010 - 02:20 PM

Daca te intereseaza o copie a planului care apare in Corabii Strabune , te pot ajuta, mai mult...... dupa ce mai primesc si eu din cele promise.
RESPECT

#7 Useril este offline   Alinn 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 128
  • Inregistrat: 12-January 10

Postat 13 August 2010 - 03:42 PM

Vezi postareatavi, la 13 Aug 2010, 15:20, a spus:

Daca te intereseaza o copie a planului care apare in Corabii Strabune , te pot ajuta, mai mult...... dupa ce mai primesc si eu din cele promise.
RESPECT


daca ai planurile din carte si ai posibilitatea sa mi le trimiti pe mes ,te rog sigur ca le vreau ,incerc sa strang cat mai multa documentatie .Am aflat de un site unde sunt foarte mult fotografi cu distrugatoarele romanesti din ww2 ,din pacate nu pot sa le vad nu stiu de ce si doar m-am inregistrat ,ma rog
nebanceaalin@yahoo.com. Daca esti interesat am niste planuri de la profile morskie cu diferite nave de razboi din al doi-lea razboi mondial ,ENGLEZESTI,AMERICANE,JAPONEZE ,

#8 Useril este offline   tavi 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 335
  • Inregistrat: 11-January 10
  • Location:Brasov

Postat 13 August 2010 - 07:14 PM

Vezi postareaNEBANCEAALIN, la 13 Aug 2010, 16:42, a spus:

daca ai planurile din carte si ai posibilitatea sa mi le trimiti pe mes ,te rog sigur ca le vreau ,incerc sa strang cat mai multa documentatie .Am aflat de un site unde sunt foarte mult fotografi cu distrugatoarele romanesti din ww2 ,din pacate nu pot sa le vad nu stiu de ce si doar m-am inregistrat ,ma rog
nebanceaalin@yahoo.com. Daca esti interesat am niste planuri de la profile morskie cu diferite nave de razboi din al doi-lea razboi mondial ,ENGLEZESTI,AMERICANE,JAPONEZE ,

Ti-am trimis un e-mail cu .....planurile in format PDF.

#9 Useril este offline   Alinn 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 128
  • Inregistrat: 12-January 10

Postat 13 August 2010 - 07:37 PM

tavi ar trebui deschis un topic pe tema asta ,distrugatoarele romanesti din al doilea razboi mondial ,clasa m ,clasa r ,poate mai sunt persoane interesate,nu ?cine stie,si poate mai facem rost de ceva documentatie

#10 Useril este offline   Alinn 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 128
  • Inregistrat: 12-January 10

Postat 14 August 2010 - 09:00 AM

sti cumva in ce culori erau vopsite distrugatoarele ? m-ar interesa varianta fara camuflaj

Arata acest topic


Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi