Forum Machete,Modelism,Hobby: Pe masa de lucru - Albion FT 15 N - Forum Machete,Modelism,Hobby

Salt la continut

Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Pe masa de lucru - Albion FT 15 N lucrare SteelMaster

#1 Useril este offline   crios 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 4898
  • Inregistrat: 29-November 04

Postat 22 November 2005 - 08:46 AM

Intamplator sau ne intamplator primesc poze cu lucrari din diverse parti si astfel, ca de obicei, incerc sa va tin la curent cu ceea ce primesc eu pe e-mail.
Proaspat in lucru si primite direct in casuta mea de e-mail, mastere in lucru, poductie SteelMaster.
Dupa cum unii cunosc deja, masterele si matritele lui SteelMaster sunt de o inalta calitate.
Acum, sincer sa fiu, nu sunt chiar convins ca nu mi-a trimis pozele din intamplare/gresala :angry:, dar mai bine .... pozele sa vorbeasca.
Bafta!

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: 1.JPG


#2 Useril este offline   crios 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 4898
  • Inregistrat: 29-November 04

Postat 22 November 2005 - 08:47 AM

Totusi, cu ocazia asta, uni vor intelege cam cum devine treaba cu masterele ....

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: 2.JPG


#3 Useril este offline   crios 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 4898
  • Inregistrat: 29-November 04

Postat 22 November 2005 - 08:53 AM

si cam ce implica ele ca realizare/constructie.
Pare destul de simplu in poze, in realitate, doar cine a facut macar machete de la 0 are idee despre ce se afla in aceste poze.
Bafta!

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: 3.JPG


#4 Useril este offline   Z-mare 

  • Membru senior
  • Grup: Moderator
  • Postari: 12631
  • Inregistrat: 07-December 04
  • Location:Sebes -Alba

Postat 22 November 2005 - 09:05 PM

Da, super treaba. Cum am zis si cu alta ocazie, omul isi cunoaste meseria!

#5 Useril este offline   Ahmed 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 989
  • Inregistrat: 13-December 04

Postat 23 November 2005 - 09:25 AM

Sunt curios cum o sa arate produsul finit.

#6 Useril este offline   SteelMaster 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 2446
  • Inregistrat: 12-April 05

Postat 25 November 2005 - 01:42 PM

De-abia acum am vazut ca mesterul Crios a postat pozele. Asa ca multumesc. Chiar intimplator n-a fost. Doar ca pina acum am cam dormit.
Daca modelul va place, nu poate decit sa-mi para bine. Am sa incerc un articol despre modelul real si poate ceva despre cam cum se face un model de la zero. In limita timpului si daca se gaseste amator sa ma ajute cu anumite manevre de forum ( timp putin si pricepere putina ).
Am sa incerc sa-mi schimb putin optica, in urma anumitor mustrari personale, si sa va mai zic una-alta ( fara sa mai maninc din cuvinte ).
Si daca tot a aparut Albionul, peste citeva zile voi avea gata citeva pics-uri ale unui model de data asta gata ( adica montat si vopsit ) - MACK NO 7,5 to.
Toate bune !

#7 Useril este offline   Blue-Max 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 2473
  • Inregistrat: 06-December 04
  • Location:Lugoj

  Postat 25 November 2005 - 02:07 PM

SteelMaster, la Nov 25 2005, 01:42 PM, a spus:

Am sa incerc un articol despre modelul real si poate ceva despre cam cum se face un model de la zero. In limita timpului si daca se gaseste amator sa ma ajute cu anumite manevre de forum ( timp putin si pricepere putina ).

Asta da vesti bune !!!

#8 Useril este offline   crios 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 4898
  • Inregistrat: 29-November 04

Postat 25 November 2005 - 04:51 PM

SteelMaster, la Nov 25 2005, 02:42 PM, a spus:

Am sa incerc un articol despre modelul real si poate ceva despre cam cum se face un model de la zero. In limita timpului si daca se gaseste amator sa ma ajute cu anumite manevre de forum ( timp putin si pricepere putina ).

Nu tin minte sa-mi fi cetut cineva ajutorul si sa nu i-l fi acordat :angry: . Nici de pe acest forum si nici de aiurea. In ceea ce priveste ajutorul la pus articole pe forum, nu uita ca sunt in slujba acetui forum asa ca cel putin aici .... nu am pasiuni si nici orgolii exagerate. :hammer:
Te astept cu articolul, pozele si .....
Bafta la maxim!

Arata acest topic


Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi