Forum Machete,Modelism,Hobby: salut - Forum Machete,Modelism,Hobby

Salt la continut

Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

salut

#1 Useril este offline   jonhyci 

  • Nou venit
  • Grup: Members
  • Postari: 3
  • Inregistrat: 26-January 11

Postat 26 January 2011 - 08:55 PM

salutare tuturor,sunt nou pe aici dar sper sa ne auzim mai des de acum in colo,eu sunt ionut(imi pare bine de cunostinta).din bucuresti,ce pot spune ca de 2 zile ma tot uit pe diverse situri de machete modelism,si astazi am achizitionat prima mea macheta un RF-4E phantom tigermeet.sper sa reusesc sa il fac asa cum vreau nu in graba,asa ca daca aveti ceva sfaturi sunt deschis si va astept deoarece consider ca sunteti mult mai vechi in bransa si aveti destule cunostinte pec are mi le puteti impartasi.imi cer scuze dinainte caci stiu ca o sa va stesez de acum cu orisice intrebari.prima din ele ar fi,la magazinul unde am fost nu aveau lipici si vanzatorul mia recomandat picatura ,e ok?sau mai bine astept si caut ce trebuie(sincer nu am rabdare vreau sa ma apuc de el).cu astea spuse bine vam gasit si sper sa ne mai auzim.by. :bang:

#2 Useril este offline   Z-mare 

  • Membru senior
  • Grup: Moderator
  • Postari: 12631
  • Inregistrat: 07-December 04
  • Location:Sebes -Alba

Postat 14 February 2011 - 07:17 PM

Salut si bun venit printre noi. Picatura este bun pentru lipit metal pe stiren. Pentru stiren (din ce sunt facute machetele) iti recomand Revell Contacta Profesional, MM 3999 sua Nitrosolv.

#3 Useril este offline   anstro 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 427
  • Inregistrat: 12-January 10
  • Location:Buzau
  • Interests:Aviatie

Postat 14 February 2011 - 08:23 PM

Eu am folosit si Tamiya Cement si Tamiya Extra Thin Cement de care sunt foarte multumit.

Arata acest topic


Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi