Forum Machete,Modelism,Hobby: Vand colectie avioane WW2 1/72 peste 150 exemplare - Forum Machete,Modelism,Hobby

Salt la continut

Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Vand colectie avioane WW2 1/72 peste 150 exemplare

#1 Useril este offline   Andu 

  • Nou venit
  • Grup: Members
  • Postari: 1
  • Inregistrat: 14-December 05

Postat 14 December 2005 - 11:42 PM

Pe vremea cand eram mai tanar si aveam mai mult timp am inceput o colectie exclusiv cu machete de avioane de vanatoare si asalt din WW2. Imi facusem o lista si nu mai imi lipseau mai mult de 20 de bucati. In timp interesul a scazut si am abandonat de cativa ani pasiunea asta. Mai am peste 150 din acestea. Am o gramada de raritati (avioane suedeze, cechoslovace, norvegiene), o gramada de variante ale aviaonelor consacrate (cam tot ce a luptat in Europa ME109 B, E, G, K,..., Fw 190 bot scurt si lung, Spit 1, 5, 9 , varianta de portavion etc, Hurricane, vreo 5 mustanguri, inclusiv varianta cu fuselaj dublu din coreea, Thunderbolturi, Do335, Komet, variante de zi si noapte la Me 262, Lightning de noapte cu radar, Black Widow si alti vanatori de noapte, toate avioanele imbarcate din Pacific, tot felul de ciudatenii franceze de la inceputul razboiului etc, IAR 80, o gramada de LaGG si Mig-uri, avioane de asalt si picaj - Stuka, He 129, TBF Avenger, Il2, IL10, B25, Typhoon, Blenheim, Swordfish si multe altele. Colectia aste destul de dezorganizata, o parte sunt facute complet si vopsite, foarte multe sunt doar facute dar nu sunt vopsite (fara carlingi montate etc), multe au parti rupte (Nu esentiale- o pala, o antena etc) din cauza trecerii timpului si a dezinteresului meu. Oricum pentru pasionati nu ar fi nici o problema sa le restaureze, am majoritatea pieselor care lipsesc prin cutii. Absolut toate sunt 1/72. Mai am si vreo tona de decaluri prin cutii.

Mai am un Tirpitz si un BB63 Missouri (nu mai stiu la ce scara) si un Tiger.

Preturile nu o sa fie prea mari, il discutam daca va intereseaza ceva, reduceri la mai multe exemplare cumparate :D

Tel 0723389395, Yahoo messenger shadoe2k3 (precizati motivul cand ma aadaugati)

#2 Useril este offline   Maverick 

  • Maverick
  • Grup: Members
  • Postari: 652
  • Inregistrat: 11-December 04
  • Location:Turda
  • Interests:Mig's

Postat 16 December 2005 - 08:47 PM

ce firma is il-10 si iar-80?ai cumva si La-9?

#3 Useril este offline   Mykutzu 

  • Membru deplin
  • Grup: Members
  • Postari: 64
  • Inregistrat: 13-July 05

Postat 17 December 2005 - 12:30 AM

Preturi si detalii despre urmatoarele daca se poate:
Tirpitz
BB63 Missouri
Tiger

#4 Useril este offline   grek 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 617
  • Inregistrat: 20-December 04
  • Location:Bucuresti
  • Interests:blindate si aviatie

Postat 20 December 2005 - 01:07 PM

daca sunt gata montate, as fi interesat.
poti sa-mi dai ceva detalii, preturi, modele?
scrie-mi pe PM sau suna-ma la 0722544545 Bogdan Greaca

Arata acest topic


Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi