Forum Machete,Modelism,Hobby: Ardeni 1944 - Forum Machete,Modelism,Hobby

Salt la continut

  • 2 Pagini +
  • 1
  • 2
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Ardeni 1944 Diorama de sezon

#21 Useril este offline   alexie 

  • Membru senior
  • Grup: Validating
  • Postari: 1701
  • Inregistrat: 04-December 04

Postat 13 December 2004 - 02:52 PM

[COLOR=orange]Foarte frumoasa diorama, cu atat mai mult cu cat este la o scara imposibila (din punctul meu de vedere).
Trebuie sa remarc (din nou) fotogarafiile artistice, au aspect de vederi ceea ce duce la inmuierea gerului, fara aceste efecte trebuia sa fiu imbracat gros ptr. a putea viziona aceasta diorama.
Ideea cu soclul va fi incercata :idea:
1. Zapada ai sigilat-o cu lac?, ce efect are lacul?ai idee de cum reactioneaza in timp (zapada)?
2. Ai incercat si spray cu gheata?
P.S. Daca organizam un polls, ptr. Stalin ar fi Blue-Max(este singurul ce a avut "functii de conducere") :lol:

#22 Useril este offline   marhaba 

  • Membru senior
  • Grup: Banned
  • Postari: 1329
  • Inregistrat: 30-November 04

Postat 13 December 2004 - 03:13 PM

Zapada nu am sigilat-o (inca). Vreau sa o mai las putin sa vad ce se intimpla cu ea in timp, iar apoi am sa incerc si sa o sigilez cu lac sa vad cum arata. Spray cu gheata inca n-am incercat. Am ceva spray din acela care lasa cristale asemanatoare cu gheata daca dai cu el pe geam. Sa vad daca ii gasesc si lui o utilitate. Ma bucur ca iti plac fotografiile. Nu-i mare lucru (vezi articol). Au iesit mai artistice poate si pentru ca nu au fost scaldate in lumina rece a blitului (care nu functioneaza) :lol: .

#23 Useril este offline   prejo 

  • Membru deplin
  • Grup: Members
  • Postari: 15
  • Inregistrat: 06-December 04

Postat 13 December 2004 - 06:10 PM

marhaba,
nu cred ca trebuie sa faci cladirile in ruine. ai avea o diorama foaaarte mare.. faci numai un colt (nu neaparat cu cladire) si poti folosi ca fundal o poza.. eu am in lucru o diorama din vremea lu' stalingrad si nu se vede pic de cladire.. se poate ghici doar o cladire in apropiere dupa praful alb, de zidarie, depus peste un t-34.

preo

ps diorama care o am in lucru e 1/35

#24 Useril este offline   OlafTheViking 

  • Olaf cel degraba de sange varsatoriu
  • Grup: Banned
  • Postari: 2460
  • Inregistrat: 02-December 04
  • Location:Bucuresti
  • Interests:figurine, diorame

Postat 14 December 2004 - 02:54 PM

Nu stiam ca [COLOR=blue]Blue [COLOR=gray]Max e de fapt [COLOR=red]rosu.

Arata acest topic


  • 2 Pagini +
  • 1
  • 2
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi