Forum Machete,Modelism,Hobby: Beriev MBR 2 - Forum Machete,Modelism,Hobby

Salt la continut

Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Beriev MBR 2

#1 Useril este offline   bogy 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 1364
  • Inregistrat: 26-May 05
  • Location:Bucuresti

Postat 06 June 2011 - 10:37 AM

Macheta Condor, extraordinar de dificila. Nu o recomand incepatorilor. Macheta asta a inghitit la chit, ceva de groaza. Nimic nu se pupa, totul trebuie tras, ajustat, chituit. Instructiunile aproape inexistente (o foaie de hartie, trasa la xerox pe care aproape nu intelegeai nimic). Noroc ca am reusit sa gasesc niste planuri vechi dintr-un modelism.
Imagine atasata: DSCN0087.jpgImagine atasata: DSCN0088.jpgImagine atasata: DSCN0089.jpgImagine atasata: DSCN0090.jpgImagine atasata: DSCN0091.jpgImagine atasata: DSCN0092.jpg

#2 Useril este offline   paul 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 634
  • Inregistrat: 06-April 05

Postat 06 June 2011 - 11:18 AM

Salut. Ti-a iesit foarte misto. E un avion foarte frumos, cu scheme de vopsire deosebite. La al meu am consumat si eu jumate de tub de chit si 1 mp de smirghel.
Bafta!

#3 Useril este offline   tibi22 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 2771
  • Inregistrat: 27-July 08
  • Location:Sighisoara

Postat 06 June 2011 - 12:05 PM

Interesant avion si schema de vopsire! Totusi macheta asta merita niste poze mai clare! Nu crezi?

#4 Useril este offline   flo 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 2468
  • Inregistrat: 04-July 09
  • Location:Bucuresti

Postat 06 June 2011 - 03:58 PM

Interesant subiect. Dupa articolul din Modelism am dorit sa fac si eu acest hidroavion, dar din păcate nu am gasit la acea vreme un kit pentru el.

La scara este?

#5 Useril este offline   bogy 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 1364
  • Inregistrat: 26-May 05
  • Location:Bucuresti

Postat 07 June 2011 - 06:45 AM

Este la 1:72
Articolul din Modelism este foarte interesant. Initial a fost in varianta civila. Apoi, la inceperea razboiului l-au militarizat. Varianta civila e foarte frumoasa. Are roti cu spite (parca-s de bicicleta). In varianta militara a fost in dotarea flotei marii negre. Si romanii nostrii le-au intalnit. O sa refac pozele, sa fie mai clare si o sa incropesc si un mic articol despre MBR 2.

Arata acest topic


Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi