Forum Machete,Modelism,Hobby: Buna ziua ! - Forum Machete,Modelism,Hobby

Salt la continut

Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Buna ziua ! Prezentare

#1 Useril este offline   RazvanLegolas 

  • Nou venit
  • Grup: New Users
  • Postari: 5
  • Inregistrat: 23-June 11
  • Location:Bucharest
  • Interests:Comics, action figures, statues, model kits, animation, drawing

Postat 30 June 2011 - 09:00 AM

Buna ziua tuturor !

Ma numesc Razvan si am varsta de 22 de ani. Sunt desenator de comics, eroul meu din copilarie fiind Batman. Colectionez statui si de curand am inceput sa colectionez machete, in urma achizitiei unor model kit-uri de la Revell inspirate din filmul Batman Forever (1995). Atunci am descoperit munca depusa la asamblare, lipire si vopsire. Din pacate, nu a iesit o treaba foarte buna :(

In curand ma voi apuca de treaba pe aceleasi modele, recumparate NE asamblate, cu un rand nou de vopsea, si voi mai adauga cateva modele daca reusesc sa imi agsesc tot ce imi trebuie si sper ca acest forumma va ajuta cu multe sfaturi pentru vopsirea corecta. Atasez mai jos poze cu modelele mele:

Revell 1/25 Batmobile
Revell 1/25 Batboat

Imagine postata

Revell 1/32 Batwing

Imagine postata

Intentionez sa fac o diorama cu toate vehiculele folosite in antologia originala de filme Batman (1989-1997), la care voi adauga original props din film si cateva figurine NEDESFACUTE foarte rare, cumparate de-a lungul timpului. Dar pentru vehicule voi avea nevoie de o vopsea care nu rpea se agseste, sau sa adaug LED-uri la ele, ceea ce, din pacate, nu stiu sa fac.

Aceasta postare a fost editata de RazvanLegolas: 30 June 2011 - 09:33 AM


#2 Useril este offline   Z-mare 

  • Membru senior
  • Grup: Moderator
  • Postari: 12631
  • Inregistrat: 07-December 04
  • Location:Sebes -Alba

Postat 30 June 2011 - 09:17 AM

Salut si bun venit printre noi.

Arata acest topic


Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi