Forum Machete,Modelism,Hobby: Dragon - Forum Machete,Modelism,Hobby

Salt la continut

Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Dragon

#1 Useril este offline   dan2du 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 182
  • Inregistrat: 25-August 09
  • Location:Bucuresti

Postat 08 October 2011 - 03:35 PM

Salutare tuturor,

am inceput lucrul la un dragon pe crae l-am prezentat in topicul cu incercari. Cred ca am gresit, ar fi trebuit sa-i fac un topic separat, dar incerc sa repar acum B-) . Oricum, rog un moderator sa stearga fotografiile cu dragonul din topicul cu incercari.

Sa incepem cu inceputul:
Imagine atasata: Dragon 1.jpgImagine atasata: Dragon 3.jpg
Imagine atasata: Dragon 4.jpgImagine atasata: Dragon 5.jpgImagine atasata: Dragon 6.jpgImagine atasata: Dragon 7.jpgImagine atasata: Dragon 8.jpgImagine atasata: Dragon 10.jpgImagine atasata: Dragon 12.jpg,
am continuat cu o baza :
Imagine atasata: baza 2.jpgImagine atasata: baza 3.jpgImagine atasata: baza 5.jpgImagine atasata: baza 6.jpgImagine atasata: baza 7.jpg

Si am zis ca incerc sa fac si o vopsire:

Imagine atasata: 1.jpgImagine atasata: 3.jpgImagine atasata: 4.jpgImagine atasata: 5.jpgImagine atasata: 7.jpg.

Cu vopsirea, nu stiu cat de bine am nimerit-o pentru ca este prima figurina, asa ca nu fiti prea duri si nu consumati toate rosiile :lol: .

#2 Useril este offline   silviug2009 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 469
  • Inregistrat: 23-May 11

Postat 08 October 2011 - 05:29 PM

Din punctul meu de vedere primul pas e cel mai dificil, mai ales cand terenul e "virgin". Mie unul imi place, asa ca ti doresc sa ai cat mai mult timp liber (asta nu inseamna ca-ti doresc sa ajungi somer) ca sa poti sa-ti desavarsesti tehnica. Dai bataie! :clapping:

#3 Useril este offline   LAV-Z 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 891
  • Inregistrat: 22-December 08
  • Location:Canada

Postat 08 October 2011 - 05:41 PM

Esti, te rog, amabil sa descrii pe scurt etapele pe care le-ai urmat? Daca ai folosit grund sau nu. Ce fel de vopsele ai folosit. etc.
Apreciez mult aceasta tentativa de vopsire. Nu arata rau de loc (este prima tentativa?).

#4 Useril este offline   katal 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 120
  • Inregistrat: 09-September 09
  • Location:bucuresti

Postat 17 October 2011 - 09:15 PM

mie unu imi place la nebunie!
Ar fi grozav sa incerci sa faci la urmatoarea realizare si fotografii pe parcurs si sa explici cate putin - poate mai invatam si noi ceilalti cate ceva si cu ocazia asta poate se castiga tot mai multi adepti.

Nu sunt la fel de incantat de pictura ei - sper sa nu supar cu parerea mea, dar daca baza este o idee grozava si bine realizata, cu privire la restul cred ca mai e de lucru inca destul.
Inca o data "spor la treaba" si astept urmatoarea realizare!


#5 Useril este offline   dan2du 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 182
  • Inregistrat: 25-August 09
  • Location:Bucuresti

Postat 17 October 2011 - 09:35 PM

Salutare,
multumesc katal, cu pictura cred ca am rezolvat macar partial :ph34r: . Cu restul, am inceput incet incet sa srang ceva fotografii si sper ca si cu ajutorul lui Silviu sa pregatim cate ceva despre cum facem piticii.
Ca sa revin la subiect: dupa ce am admirat mult si prost bine dragonul si am vazut cat de urat este, i-am facut o baie cu Decanol in speranta ca se va transforma in printul cel frumos. De unde, dupa curatare s-a uratit si mai mult, ba a mai ramas si cu ceva sechele - pierderi de memorie detalii si alta maruntisuri pe ici pe colo in partile esentiale. Dupa refacere / chituire am purces din nou la treaba si a iesit asta :

Imagine atasata: 1.jpgImagine atasata: 2.jpgImagine atasata: 3.jpgImagine atasata: 4.jpgImagine atasata: 5.jpgImagine atasata: 6.jpgImagine atasata: 7.jpgImagine atasata: 8.jpgImagine atasata: 9.jpgImagine atasata: 10.jpgImagine atasata: 11.jpgImagine atasata: 12.jpg

Ultima este pusa ca sa aveti si unn reper de marime.

Sper ca de data asta sa fi iesit ceva mai bine decat in prima varianta. Oricum astept comentarii si pareri. :drinks:

Spor la bibileala.

Aceasta postare a fost editata de dan2du: 17 October 2011 - 09:47 PM


Arata acest topic


Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi