Forum Machete,Modelism,Hobby: Salutare - Forum Machete,Modelism,Hobby

Salt la continut

Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Salutare

#1 Useril este offline   dj-bobo 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 718
  • Inregistrat: 16-May 11
  • Location:Braila
  • Interests:Navomodele ,
    A state of trance .

Postat 08 November 2011 - 09:09 AM

Salutare la toata lumea ,urmaresc de ceva timp acest forum si sunt incitat de ceua ce vad aici ,specialitatea mea este navomodelismul pe care l-am deprins in copilarie la casa pionerilor din Braila .Mai sunt activ si pe alt forum in care am deschise citeva topice.In curind voi deschide la sectiunea navo un topic despre proiectul la care lucrez in acest moment. Iata citeva poze cu ultimul proiect terminat. Toate cele bune.

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: DSC05986.JPG
  • Imagine atasata: DSC05987.JPG
  • Imagine atasata: DSC05988.JPG
  • Imagine atasata: DSC05993.JPG

Aceasta postare a fost editata de dj-bobo: 08 November 2011 - 09:12 AM


#2 Useril este offline   Chessar 

  • Membru deplin
  • Grup: Members
  • Postari: 24
  • Inregistrat: 21-June 11
  • Location:Bucuresti

Postat 08 November 2011 - 05:27 PM

Salutare,


Foarte tare barcuta.

Am crezut ca sunt singurul care pileste, taie pe terasa blocului, dar vad ca nu-i asa :good:

#3 Useril este offline   dj-bobo 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 718
  • Inregistrat: 16-May 11
  • Location:Braila
  • Interests:Navomodele ,
    A state of trance .

Postat 08 November 2011 - 08:28 PM

Vezi postareaChessar, la 08 November 2011 - 05:27 PM, a spus:

Salutare,


Foarte tare barcuta.

Am crezut ca sunt singurul care pileste, taie pe terasa blocului, dar vad ca nu-i asa :good:

Salutare de fapt ce vezi aici este studioul foto si locul unde tai baghete ,atelierul este mai jos cu un etaj in bucatarie .Bun venit in "Clubul celor de la ultimul etaj" ,asta e avantaje si dezavantaje in uscatorul din casa scarii am amenajat vopsitoria ca in bucatarie am interzis.
Toate cele bune si multa bafta :rolleyes:

#4 Useril este offline   Napster 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 157
  • Inregistrat: 20-December 10
  • Location:Constanta
  • Interests:Modelism, auto, IT

Postat 08 November 2011 - 09:58 PM

Bine ai venit!
Si eu practic vopsitul pe terasa si alte sporturi d-astea, avantajele de a sta la 7 din 7 :D Acum ca a venit frigul mai nasol cu vopsitul sus, ma rezum la balcon cand e cazul :rolleyes:

#5 Useril este offline   Chessar 

  • Membru deplin
  • Grup: Members
  • Postari: 24
  • Inregistrat: 21-June 11
  • Location:Bucuresti

Postat 08 November 2011 - 10:22 PM

Inca mai e vreme buna dar mi-e mila de mine pe gerurile de la iarna sa mai ies afara sa mai pilesc [si eu am interdictie prin casa - am zgariat deja masa din bucatarie cu pila si mi-a facut sotia "capul calendar"].
Napster, eu stau la 12 din 12 :crazy:

#6 Useril este offline   dj-bobo 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 718
  • Inregistrat: 16-May 11
  • Location:Braila
  • Interests:Navomodele ,
    A state of trance .

Postat 12 November 2011 - 11:29 PM

Mai aduc citeva complectari care se cer lamurite cind am ales numele de forum " bobo " se refera nu la vestitul dj. ci la pozele cu locomotivele romanesti de tip Bo-bo si Co-Co care se aflau prin gara de nord cine isi mai aduce aminte inaite de 89' cind intre doua trenuri ne amuzam la cum le botezasera .Toate cele bune si multa,multa bafta :good:

#7 Useril este offline   stageexp 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 1116
  • Inregistrat: 18-January 08
  • Location:Timisoara
  • Interests:Fotografie, modelism, frumosul cotidian

Postat 28 November 2011 - 11:31 AM

Salut si bine ai venit,
oricum pe mine unul mai pacalit, dupa ce a aparut acel dj in fata pseudonimului "de scena" eram convins ca acesta a fost ales dupa pasiuni muzicale.

In legatura cu Bo-Bo, treaba se refera la schema osiilor, adevarat regasita la cele doua tipuri de electrice care au circulat si circula in tara noastra, fiind perfect aplicabila si masinariilor produse de altii. Oricum faptul ca stii de aceste treburi ma duce cu gandul ca esti un pasionat macar de material rulant, daca nu de modele feroviare, pentru ca procentul de cunoscatori in domeniu (fata de publicul larg) este infim. Asa ca ma asteptam sa postezi al feroviare, nu la nave :whistle:.

Referitor la macheta plutitoare, aceasta arata foarte bine asa ca nu e nici un bai daca nu iti plac si feroviarele :hi:.
La mai multe si cel putin la fel de frumoase.

#8 Useril este offline   dj-bobo 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 718
  • Inregistrat: 16-May 11
  • Location:Braila
  • Interests:Navomodele ,
    A state of trance .

Postat 07 December 2011 - 11:00 PM

Vezi postareastageexp, la 28 November 2011 - 11:31 AM, a spus:

Salut si bine ai venit,
oricum pe mine unul mai pacalit, dupa ce a aparut acel dj in fata pseudonimului "de scena" eram convins ca acesta a fost ales dupa pasiuni muzicale.

In legatura cu Bo-Bo, treaba se refera la schema osiilor, adevarat regasita la cele doua tipuri de electrice care au circulat si circula in tara noastra, fiind perfect aplicabila si masinariilor produse de altii. Oricum faptul ca stii de aceste treburi ma duce cu gandul ca esti un pasionat macar de material rulant, daca nu de modele feroviare, pentru ca procentul de cunoscatori in domeniu (fata de publicul larg) este infim. Asa ca ma asteptam sa postezi al feroviare, nu la nave :whistle:.

Referitor la macheta plutitoare, aceasta arata foarte bine asa ca nu e nici un bai daca nu iti plac si feroviarele :hi:.
La mai multe si cel putin la fel de frumoase.

Multumesc de primire ,cit despre dj. nu se pune problema in profil este doar muzica pe care imi place sa o ascult cind lucrez la proiectele mele.Imi plac mult si feroviarele si as incerca si acest domeniu dar multimea de proiecte pe care le am in vedere si lipsa timpului ma omoara ,dar nu se stie niciodata .Toate cele bune si multa,multa bafta iti doresc.

#9 Useril este offline   michi-ro 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 894
  • Inregistrat: 18-January 12
  • Location:bucuresti / pitesti
  • Interests:fotografia
    modelismul

Postat 19 January 2012 - 08:24 AM

salut BOBO
tare faza cu terasa blocului!
foarte frumoase navele !

#10 Useril este offline   Neastefan 

  • Membru senior
  • Grup: Members
  • Postari: 416
  • Inregistrat: 13-February 12
  • Location:Milano
  • Interests:Barci barcute si barchoaie

Postat 15 March 2012 - 08:25 AM

Vezi postareadj-bobo, la 08 November 2011 - 09:09 AM, a spus:

Salutare la toata lumea ,urmaresc de ceva timp acest forum si sunt incitat de ceua ce vad aici ,specialitatea mea este navomodelismul pe care l-am deprins in copilarie la casa pionerilor din Braila .Mai sunt activ si pe alt forum in care am deschise citeva topice.In curind voi deschide la sectiunea navo un topic despre proiectul la care lucrez in acest moment. Iata citeva poze cu ultimul proiect terminat. Toate cele bune.

Frumos nene

Arata acest topic


Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi